×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
13. aprīlis, 2016
Drukāt

Muitnieki Juglā atraduši lielu kokaīna kravu; aizturēti trīs Latvijas pilsoņi (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Muitas policijas pārvalde šovakar Rīgā kādā kokogļu kravā no Paragvajas uzgājusi lielu kokaīna partiju, šovakar ziņoja Latvijas televīzijas (LTV) raidījums “Panorāma”.

Muitas policijas pārvaldes priekšnieks Edijs Ceipe LTV pastāstīja, ka krava tika ievesta kā kokogles ar konteineri no Paragvajas un aizturēta Juglas ezera krastā. Ceipe demonstrēja vienu no kokogļu pakām – izbēra no tās ogles un izņēma kokaīna paciņu, kas bija paslēpta ogļu pakas dubultajā dibenā.

Viņš stāstīja, ka kokogļu pakās prasmīgi noslēpti iepakojumi ar narkotikām, kurus pat suņiem esot grūti uziet.

Narkotiku partijas apjoms ir būtisks, taču precīzu daudzumu šobrīd vēl nav iespējams pateikt, jo likumsargi šovakar turpina veikt kravas pārbaudi. Pēc aptuvenām aplēsēm 20% kokogļu kravas paku ir kokaīna paciņas. Katra paciņa sver aptuveni 100 gramus.

Ceipe atzīmēja, ka kokaīna vērtība melnajā tirgū var sasniegt 30 000 eiro kilogramā. “Nodarītais zaudējums organizētajai noziedzībai ir liels. Tādi apjomi mums bieži nav pierasti,” viņš norādīja.

Saistībā ar notikušo aizturēti trīs Latvijas pilsoņi. Krava nākusi no Paragvajas uz Lietuvā reģistrētu kompāniju, kuras īpašnieks ir Latvijas pilsonis. Iespējams, shēmā iesaistīti vēl vairāki cilvēki, norādīja Ceipe, piebilstot, ka šobrīd notiek kratīšanas un procesuālas darbības citās adresēs.

Ceipe arī teica, ka darbs pie šīs kravas aizturēšanas noticis jau kādu laiku iepriekš.

LETA jau ziņoja, ka Latvijā pēdējos gados ir atrastas daudz vērtīgākas narkotiku partijas. Pagājušā gada 29.aprīlī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) un Muitas policijas pārvaldes vadība paziņoja, ka vienā no Latvijas vēsturē lielākajiem narkotiku kontrabandas aizturēšanas gadījumiem izņemti 1115 kilogrami hašiša aptuveni 8-12 miljonu eiro vērtībā.

Aizdomās par šo noziegumu aizturētas vairākas personas. Narkotikas bija atklātas citrusaugu kravā no Spānijas kādā noliktavā Rīgas rajonā. Kopumā narkotikas bijušas iesaiņotas 665 iepakojumos. Noliktavā, kur narkotikas atklātas, notikusi to pārkraušana speciāli aprīkotos mikroautobusos tālākam tranzītam. Savukārt citrusaugi bijuši paredzēti Latvijas tirgum. Kā uzskata VID pārstāvji, kontrabandas galamērķis, visticamāk, bijusi Krievija, un Latvija izmantota tās tranzītam, par ko liecina arī iepriekš atklātie šāda veida kontrabandas gadījumi.

Kontrabandu organizējusi starptautiska noziedzīga grupa ar saknēm Ziemeļāfrikā un Spānijā.

Lielākā atklātā narkotiku krava Latvijas vēsturē tika atklāta 2010.gada 16.aprīlī konteinerā uz kāda kuģa Rīgas ostā. Toreiz muitnieki atklāja 202,5 kilogramus kokaīna, kura tirgus vērtība mazumtirdzniecībā varētu būt ap 14 miljoniem latu (aptuveni 20 miljoni eiro). Policijai jau pēc dažām dienām aizdomās par šo noziegumu izdevās aizturēt divus vīriešus. Par šo noziegumu abiem vīriešiem tika piespriesti bargi cietumsodi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. tā gadās!

Draugiem Facebook Twitter Google+