Mobilā versija
Brīdinājums +4.5°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
14. jūnijs, 2014
Drukāt

Muitnieki raizējas, ka palielināsies cigarešu nelegālā aprite (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts iecerētais aizliegums pārdot cigaretes līdz 21 gada vecumam palielinās cigarešu nelegālo apriti, prognozē Muitas kriminālpārvalde.

Saeimas otrajā lasījumā akceptētie grozījumi likumā, nosakot, ka cigaretes var tirgot personām, kas sasniegušas 21 gada vecumu, pēc Muitas kriminālpārvaldes domām, būtiski nepaaugstinās cigarešu kontrabandas apjomus, bet gan palielinās cigarešu nelegālo apriti. Tas nozīmē, ka cigarešu iegādē tiks iesaistītas personas, kas ir sasniegušas 21 gada vecumu, kuras tālāk cigaretes atdos vai pārdos personām, kuras šo vecumu nav sasniegušas, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāve Evita Teice-Mamaja.

Iespējams, personas, kas nav sasniegušas 21 gada vecumu, cigaretes centīsies iegādāties nelegālajā tirgū.

Ņemot vērā, ka normatīvo aktu grozījumi ir saistīti ar cigarešu tirdzniecības, nevis pārvietošanas ierobežojumiem, VID Muitas pārvalde nevar prognozēt iespējamo ietekmi uz cigarešu kontrabandu. Tomēr jāņem vērā, ka, ieviešot šādus tirdzniecības ierobežojumus, pastiprināsies smēķējošo jauniešu vēlme nelegāli iegādāties cigaretes, kas savukārt palielinās iespējas vieglāk atrast pircējus kontrabandas cigaretēm.

VID atgādina, ka normatīvo aktu prasības, kas nosaka cigarešu pārvietošanas ierobežojumus, nav mainījušās – personas bez nodokļu nomaksas savam patēriņam ne biežāk kā vienu reizi septiņās dienās drīkst ievest Latvijā no valsts, kas nav ES dalībvalsts, 40 cigaretes, bet personas, kas jaunāks par 18 gadiem, tabakas izstrādājumus nevar ievest valstī.

Jau ziņots, ka Saeimas deputāti šonedēļ otrajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, kas cita starpā paredz aizliegt smēķēšanu citu cilvēku klātbūtnē, ja viņi pret to iebilst, kā arī līdz 21 gadam palielināt vecumu, līdz kuram aizliegts pārdot tabakas izstrādājumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. cigareshu cenas jaasamazina taa lai nebuutu izdeviigi pagriidniekiem tad ir jeega likumam no 21 gada.
    tirgonjiem mantas konfiskaacija un lielas soda naudas 1000 euro vai vairaak

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+