×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
19. jūnijs, 2014
Drukāt

Muižniece: Gribu atrasties pēc iespējas tālāk no šādas tiesu sistēmas (19)

Foto-LETAFoto-LETA

Man vairs nav gods atrasties tādā tiesu sistēmā, un es gribu no tās atrasties pēc iespējas tālāk, šādu viedokli ceturtdien, 19.jūnijā, pēc Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu departamenta sprieduma aģentūrai LETA pauda amatu zaudējusī Satversmes tiesas (ST) tiesnese Vineta Muižniece.

Kā sacīja Muižniece, viņa gaidījusi, ka AT pieņems “taisnīgu spriedumu, bet acīmredzot politiskie ķirmji ir sagrauzuši tiesu sistēmu”, jo politiskās vēlmes bija spēcīgākas. Nu jau bijušajai ST tiesnesei šāds spriedums ir ļoti bēdīga ziņa, jo tas nozīmējot, ka tiesu sistēma ir ļoti zemā līmenī.

Viņa uzsvēra, ka bija pilnīgi droša par to, ka AT atcels notiesājošo spriedumu, un kopumā viņa bija pārliecināta par sevi, norādot, ka viņa Saeimā nebija noformējusi nevienu komisijas protokolu.

“No vienas puses, man ir atvieglojums – man vairs nav gods atrasties tādā tiesu sistēmā, un es gribu no tās atrasties pēc iespējas tālāk,” izteicās Muižniece. Pagaidām gan viņa nedomājot par nākotnes plāniem, jo nebija domājusi, ka situācija būs tāda, kāda tā izvērtās. Muižniece piebilda, ka acīmredzot politiskās vēlmes izrādījušās stiprākas.

Kā ziņots, ar šodienas AT Krimināllietu departamenta notiesājošo spriedumu Muižniece ir zaudējusi savu ST tiesneša amatu, žurnālistus informēja ST priekšsēdētājs Aldis Laviņš.

Viņš piebilda, ka Muižniecei vairs nav tiesiska pamata turpināt darbu ST jurista amatā, tāds pastāvējis tikai krimināllietas izskatīšanas laikā. “Līdz ar ST tiesneša amata zaudēšanu nav pamata turpināt darbu ST jurista amatā, jo jurista amatu viņa pildīja tikai tāpēc, ka bija tiesvedības process, un ar priekšsēdētāja rīkojumu un viņas piekrišanu uz laiku, kamēr tika izskatīta krimināllieta, viņa bija norīkota darbā par tiesas juristu.”

AT Krimināllietu departaments šodien atstāja negrozītu apelācijas instances tiesas lēmumu, ar kuru ST tiesnese Muižniece atzīta par vainīgu un sodīta par to, ka viņa, būdama valsts amatpersona, izdarīja dokumenta viltošanu. Kā norādīja AT preses sekretāre Baiba Kataja, līdz ar to notiesājošais spriedums stājas likumīgā spēkā. Par dokumenta viltošanu Muižniecei būs jāmaksā naudas sods desmit minimālo mēnešalgu jeb 2846 eiro (2000 latu) apmērā.

AT Krimināllietu departamenta lēmums nav pārsūdzams.

2011.gada 1.jūnijā ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers pret Muižnieci sāka kriminālprocesu. Pāris dienas vēlāk ST apturēja tiesneses Muižnieces pilnvaras. Pilnvaru apturēšanu ierosināja pati Muižniece.

Saskaņā ar apsūdzību Muižniece, būdama valsts amatpersona – Saeimas deputāte un vienlaikus arī Juridiskās komisijas priekšsēdētāja -, viltojusi dokumentu – Saeimas Juridiskās komisijas 2009.gada 1.septembra sēdes protokolu.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. LAI LABĀK PASAKA PALDIES, KA TĀDS TIESAS LĒMUMS!!! TAM VAJADZĒJA BŪT VĒL BARGĀKAM, JA CILVĒKS IZIET UZ TĀDĀM DARBĪBĀM AR TĪŠU NODOMU!!! PAR KĀDU GODU ŠĪ DĀMA RUNĀ?????????? Goda jēdziens viņai jau sen neeksistē!? Kas vainas tiesu sistēmai!? Vaina jāmeklē pašai sevī!!! Arī sapratne JĀMEKLĒ SEVĪ!!! VISS SĀKAS NO KATRA CILVĒKA PAŠA…KO CILVĒKS VĒLAS DARĪT!!!

 2. Uz tā protokola bija (un ir) divi paraksti, ja nemaldos, otrs bija Rasnačs, kāpēc viņš ir nevainīgs? Lieta nav tīra.

 3. Ja jau grib pēc iespējas tālak,lai brauc uz Ķīnu vai talajiem austrumiem.

 4. ..tantei jāsaprot, ka valsts nozagšanas laika mafijas varenība mazinās, re pat krusttēvs pagalam.

 5. sociāli atstumtais Atbildēt

  … un tālāk no akadēmiskās darbības un ,, politiskās ekspertes ,, – neduļķot un nekropļot jauno speciālistu vidi , Redz ‘ dakterim Auderam apturēja diplomu , sekojoši šitadai ar’ vajadzētu . Kā ES – jāpārkvalificējās !

 6. Ar pašas aktīvu līdzdalību veidota sistēma!

 7. Pati taču piedalījās šādas sistēmas radīšanā. Kad TP atmaksās tos neatļauti iztērētos miljonus? Ja nekļūdos, tad runa bija par 3 miljoniem. Kad, dokumentu viltotāja?
  Paldies tiem cilvēkiem, kuri šo atklāja. Malači, ja visi vienmēr un visur rīkotos tā, tad nebūtu nekādas korupcijas un dokumentu viltošanas. Bet, diemžēl, lumpeņiem rūp tikai viens – nauda, nauda, nauda. Par to pārdodas jebkuram.

 8. Ļoti labi. Mēs vēlamies to pašu – lai dokumentu viltotāji ir pēc iespējas tālāk no tiesu sistēmas. Visi laimīgi?

 9. šeit nu viņai taisnība – POLICIJA-PROKURATŪRA-TIESA! Bermudas trijstūris.Riktīgs ķēķis. Ja kas te ko aizstāv un pamatot grib ,lai nodarbojās,bet tā ir vislielākā mēslu bedre……

 10. Ko citu teiksi, NOTIESĀTĀ! Tagad, kad kļuvisi par kriminālu elementu, var svaidīties ar muļķīgiem apvaonojumiem sistēmai, ko pati veidoji. Vēl varētu atmaksāt to lielo aldziņu, jo ar tavām prāta spējām neesi to pelnījusi.

 11. Drošākā vieta cietumā.

 12. Uz nārām prom…..krāpšanāš Latvijas Tiesu sistēmā ir parasta parādība,to dra visi …atceramies Plataci…..

 13. Muižniecei vajadzētu atmaksāt to lielo naudu ko viņa saņēma tiesas procesa laikā ,jo tika atzīta par vainīgu. Tas ir par grēkiem par to ka viņa būdama deputāte, bija augstprātīga un ar lepnumu pildija TP populistiskos uzdevumus, un reizēm pat ņirgājās.

 14. Kundzītei vīnogas skābas

 15. Man vairs nav gods atrasties tādā tiesu sistēmā, kur es nevaru viltot dokumentus kaa man ienaak praataa, un ja mani piekjer, tad veel liek atbildeet par dokumentu viltoshanu. Ieshu uz privaato biznesu, tur (naivi ceru) vareeshu dariit kas tik man ienaaks dirsaa (praataa, bet praats jau man dirsaa), un man par to nekas nebuus! Iepuutiet man! Ar cienju (kuras man taapat nav) – juusu it kaa ‘tiesnese’ Muižniece.

 16. Nu boba ar riekstiem! Visi saka viltots dokuments vinja saka pashi muljkji ! 🙂 taalak jodullaak

 17. Cik labi ka tālāk no tiesu sistemas, cik nekaunibas un nelietibas sastradājusi, vispār nejut pat kauna sajutu

 18. Bet varbūt otrādi – Latvijas tiesu sistēmai labāk tālāk no dokumentu viltotājas ( cik nepatīkami, ka atzina , ka Saeimas dokuments ir viltots autores izpildījumā…)

 19. Nekaunības kalngali. Nav bijusi mājās, kad Dievs dalīja kaunu.

Draugiem Facebook Twitter Google+