×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
25. oktobris, 2012
Drukāt

Muižniecei prasa piespriest naudas sodu

Foto - LETAFoto - LETA

Dienesta viltojumā apsūdzēto bijušo Saeimas Juridiskās komisijas vadītāju un pašlaik pilnvaras apturējušo Satversmes tiesas tiesnesi Vinetu Muižnieci ceturtdien prokurore lūdza sodīt ar naudas sodu 20 minimālo mēnešalgu apmērā jeb četriem tūkstošiem latu, aģentūra BNS uzzināja tiesā.

Apsūdzību Muižniecei Ģenerālprokuratūra uzrādīja pērn decembrī. Saskaņā ar to viņa, būdama valsts amatpersona – Saeimas deputāte, vienlaikus arī Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja –, viltojusi dokumentu – Saeimas Juridiskās komisijas 2009.gada 1.septembra sēdes protokolu.

“Vienotības” politiķi Aleksejs Loskutovs un Ilma Čepāne pieļauj, ka tas darīts tāpēc, lai apturētu Krimināllikuma grozījumu virzību saistībā ar partiju finansēšanas pārkāpumiem.

Muižniece savu vainu dokumenta viltošanā neatzīst.

Saskaņā ar likumu, ja cilvēkam ir tiesneša statuss, bet viņa tiesneša pilnvaras ir apturētas, viņam tiek maksāta tiesneša minimālā mēnešalga. Muižniece nevar spriest lietas, taču, lai lietderīgi izmantotu viņas zināšanas, amatpersonai tiesā uzticēti citi pienākumi.

Saeima pērn 3.novembrī vienprātīgi nolēma, ka deputāti pēc būtības nelems par atļauju sākt kriminālvajāšanu pret Muižnieci.  

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+