×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
31. janvāris, 2012
Drukāt

«Muižnieka kungs uzvedas ļoti lojāli…»

Foto - LETAFoto - LETA

Pastiprinātu uzmanību Latvijas pārstāvja Nila Muižnieka ievēlēšanai par Eiropas Padomes cilvēktiesību komisāru pievērsuši Krievijas plašsaziņas līdzekļi un vērtē jaunā komisāra attieksmi pret Krieviju. 


 

Laikraksts “Kommersant” aprakstījis N. Muižnieka biogrāfiju – dzimis ASV, ieguvis ārvalstu izglītību, devies uz etnisko dzimteni un savulaik Latvijā divās valdībās bijis integrācijas lietu ministrs. Laikraksts līdzīgi kā citi Krievijas plašsaziņas līdzekļi citējis Krievijas delegācijas Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā (EPPA) vadītāju un Krievijas domes NVS lietu komitejas vadītāju Leonīdu Slucki, kurš izteicies, ka “Muižnieks kungs pagaidām uzvedas ļoti lojāli pret Krievijas lietām EPPA”. Deputāts paudis Krievijas parlamenta locekļu gatavību cieši sadarboties ar N. Muižnieku, tomēr piebildis: “Tikai pēc kāda laika varēs spriest, cik patiesi Muižnieka kungs kā Latvijas nacionālā parlamenta deputāts līdz savai ievēlēšanai EP komisāra amatā runāja par zemajiem Baltijas valstu krievvalodīgo iedzīvotāju naturalizācijas tempiem, par izglītības sistēmas krievu valodā demontāžu un citām problēmām, kuras tur notiek ar mūsu tautiešiem.” Te gan jāpiebilst, ka N. Muižnieks nekad nav bijis Saeimas deputāts, bet pieminētie izteikumi ir no laikiem, kad viņš bija integrācijas lietu ministrs.

Intervijā laikrakstam “Ņezavisimaja gazeta” Muižnieks apgalvo, ka ir profesionālis un nepieļaušot dubultstandartus, uz ko žurnāliste izsaka repliku, ka Krievijā Baltijas valstis tur aizdomās par sekošanu dubultstandartiem. “Savās grāmatās esmu rakstījis, kā mainījusies Baltijas attieksme pret Krieviju.

 

Viss kļuvis diezgan pragmatisks un izpaužas ekonomikā, enerģētikā un biznesā. Protams, ir vēsturiskas problēmas, taču tās parādās katru gadu zināmos datumos, taču ar katru reizi amplitūda ir mazāka – biznesa intereses ņem virsroku. Protams, tas nenozīmē, ka rīt nacionālo minoritāšu problēmas Baltijas valstīs aizies pagātnē.

 

Savā grāmatā “Baltijas valstis Krievijas mediju acīs” mēs runājām par šiem stereotipiem,” atbildējis N. Muižnieks. Viņam arī tiek jautāts, kādi ir jaunā komisāra plāni attiecībā uz Krieviju. “Krievija ir viena no galvenajām pašreizējā komisāra un Komisijas pret neiecietību un rasismu pētījumu tēmām. (..) No Krievijas tās (sūdzības EP par cilvēktiesībām) ir ļoti daudz. Mans uzdevums – izdarīt tā, lai sūdzību kļūtu mazāk. Starp citu, tas attiecas ne tikai uz Krieviju,” teic N. Muižnieks.

Viņam arī jautāts, vai viņš EPPA kontaktējies ar Krievijas delegāciju. “Ar Slucka kungu, taču īsumā. Nebija laika. Taču esmu pārliecināts, ka lielākajai daļai Krievijas parlamentāriešu ir informācija par mani. Es pats rakstīju vēstules visiem deputātiem krievu valodā. Kaut arī es pēdējā laikā bieži neesmu izteicis viedokli par situāciju Krievijā, taču es analizēju, kas tur notiek,” saka N. Muižnieks.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+