×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
8. februāris, 2012
Drukāt

Muižnieka pēctecis vēl nav atrasts

rozenvalds_muiznieks_leta

“Galvā man daži kandidāti ir, bet es jums tos nenosaukšu,” atbild Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes dekāns Juris Rozenvalds, taujāts, kurš varētu ieņemt LU Sociālo un politisko pētījumu institūta direktora amatu.

 

Šis postenis atbrīvosies 1. martā, kad institūta līdzšinējais vadītājs Nils Muižnieks sāks pildīt Eiropas Padomes cilvēktiesību komisāra amatu.

“Process notiek, domājam, kas turpmāk šo institūtu varētu vadīt,” stāstīja J. Rozenvalds. Lēmumu par N. Muižnieka pēcteča iecelšanu viņš nepieņemšot viens pats. Dekāns konsultēšoties ar fakultāšu četru nodaļu vadītājiem, jo institūts veic starpdisciplinārus pētījumus un tā darbībā ieinteresētas visas nodaļas. Taču vēl pat nav nolemts, kā institūta direktors tiks izraudzīts. Iespējams, būšot iekšējais fakultātes konkurss, iespējams, publisks konkurss, lai procesā iesaistītu plašāku publiku.

J. Rozenvalds sacīja, ka nākamais direktors “noteikti būs cilvēks ar doktora grādu, svešvalodu prasmēm un augsta līmeņa publikācijām.” “Svarīgi, lai šis cilvēks jau būtu sevi pierādījis akadēmiskajā vidē. Nelaidīsim pie šprices cilvēku, kuram ir tikai uguns acīs. Vēl svarīgi, lai nākamajam direktoram piemistu arī menedžera un administratora prasmes,” tā J. Rozenvalds.

Patlaban institūtā ir 19 darbinieki. Lūgts nosaukt institūta svarīgākos darbus, J. Rozenvalds minēja pētījumu par reģionālo augstskolu potenciāla pilnveidošanu, kā arī pētījumus par to, cik demokrātiska un integrēta ir Latvijas sabiedrība.

Patlaban institūtā nestrādā neviena tik plaši zināma persona kā N. Muižnieks. Zināmākais no pētniekiem varētu būt Andrejs Berdņikovs, kurš vēl pērn bija padomnieks toreizējai kultūras ministrei Sarmītei Ēlertei.

2004. gadā dibinātais institūts strādāja bez vadītāja līdz 2005. gada beigām, kad par direktoru kļuva bijušais integrācijas ministrs N. Muižnieks. J. Rozenvalds sacīja, ka tieši N. Muižnieka vadībā institūts “kļuvis par nopietnu spēlētāju”. To, ka dekāns ir augstās domās par līdzšinējo direktoru, pierāda arī viņa teiktais: “Mums bija labi ar Muižnieku un pieņemu, ka viņam bija labi ar mums.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+