×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
7. februāris, 2012
Drukāt

Muižnieks balsos pret krievu kā otro valsts valodu

muiznieks_nils

Jaunievēlētais Eiropas Padomes cilvēktiesību komisārs Nils Muižnieks 18.februāra tautas nobalsošanā balsos pret krievu kā otro valsts valodu.

“Es piedalīšos un, protams, balsošu pret divām valsts valodām,” intervijā aģentūrai LETA teica Muižnieks.

Vienlaikus jaunievēlētais cilvēktiesību komisārs pauda sašutumu, ka šāds referendums Latvijā vispār ir iespējams, jo mūsu valsts jau līdz ar neatkarības atjaunošanu ir izdarījusi savu izvēli, ka tās valsts valoda būs latviešu.

“Man ir neliels niknums, ka man uzdod tādus stulbus jautājumus, vai es gribu divas valsts valodas. Es domāju, ka mēs uz šo jautājumu atbildējām jau 1992., 1993.gadā, un es nesaprotu, kāpēc mēs pie tā atgriežamies,” uzsvēra Muižnieks.

LETA jau ziņoja, ka tautas nobalsošana par grozījumiem Satversmē, kas paredz mainīt krievu valodas statusu, notiks februāra vidū. Referendumā Satversmes grozījumi tiks pieņemti, ja par tiem nobalsos vairāk nekā puse balsstiesīgo vēlētāju, kuru skaits 11.Saeimas vēlēšanās bija 1 543 786, tātad par otras valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai referendumā būs jānobalso vismaz 771 893 vēlētājiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+