×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. februāris, 2012
Drukāt

Muižnieks: Eiropas Padomes loma nākotnē varētu pieaugt

muiznieks_nils2

Eiropas Padome (EP), līdzīgi kā citas Eiropas organizācijas, ekonomiskās krīzes dēļ piedzīvo grūtus laikus, organizācijas loma nākotnē varētu pieaugt, intervijā aģentūrai LETA prognozēja jaunievēlētais EP cilvēktiesību komisārs Nils Muižnieks.

“Bet teikt, ka EP draud izjukšana, kā Eiropas Savienībai daudzi prognozē, nevar. EP ir liela organizācija ar ļoti lielu daudzveidību tieši dalībvalstu ziņā, sākot ar Islandi un beidzot ar Krieviju, Turciju un Kaukāza valstīm. Tā pastāvēs un attīstīsies,” pārliecināts Muižnieks.

Viņš uzskata, ka EP loma varētu pieaugt, ņemot vērā, ka ES paplašināšanās nenotiek un EP ir viens no retajiem forumiem, kur intensīvs dialogs notiek starp Rietumeiropas valstīm, Krieviju un Turciju.

Vienlaikus jaunievēlētais komisārs atzīst: budžeta taupības apstākļos daudzas EP programmas un aktivitātes ir “jāapgriež”. Arī Eiropas Cilvēktiesību tiesai ir “ļoti smags stāvoklis”, jo milzīgs skaits lietu gaida izskatīšanu.

Ekonomiskā krīze arī būtiski skārusi cilvēktiesību jomu kā tādu. “Šobrīd ļoti aktuāla ir ekonomiskās krīzes ietekme uz cilvēktiesībām – gan uz tiesu sistēmām, “ombudsmeniem” un cilvēktiesību struktūrām, gan uz mazaizsargāto iedzīvotāju grupu tiesībām – uz bēgļiem, uz vecu cilvēku tiesībām,” teica Muižnieks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+