×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
9. februāris, 2015
Drukāt

Muižnieks: jārunā krievvalodīgajai sabiedrībai saprotamā valodā (45)

Foto - Intars AtstupensFoto - Intars Atstupens

Lai iekarotu krievvalodīgās sabiedrības daļas sirdis un prātus, nepieciešams runāt viņiem saprotamā valodā, komentējot ieceri Eiropas Savienībā (ES) organizēt pretsparu Krievijas propagandai, intervijā Latvijas Radio sacīja Eiropas Padomes cilvēktiesību komisārs Nils Muižnieks.

Muižnieks sarunā norādīja, ka centieni kaut ko aizliegt, kontrolēt vai neretranslēt ir īslaicīgi un īsti nestrādā. “Ja cilvēki grib saņemt informāciju savā dzimtajā valodā – viņi atradīs veido, kā to izdarīt,” teica Muižnieks.

Komisārs uzsvēra, ka šo jautājumu centies aktualizēt jau pirms desmit gadiem. “Ja gribi iekarot krievvalodīgu sirdis un prātus – viņi jāuzrunā viņiem saprotamā valodā,” teica Muižnieks. Viņš arī atzina, ka šī ir aktuāla diskusija daudzās postpadomju valstīs. Kā piemēru viņš minēja Gruziju, kur dzīvo lielas armēņu un azerbaidžāņu kopienas, kuras informāciju par aktuālajiem notikumiem saņem no Krievijas televīzijas.

Jau vēstīts, ka ES aktualizējusi nepieciešamību sagatavot vienotu ES plānu cīņai pret Krievijas propagandas kampaņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (45)

 1. muižnieks nesaprot, kas krieviem ir saprotama valoda..

 2. Domāju ka Mandarīnu (ķīniešu) valoda būtu gana laba,skanīga lai, braucot aiz Urāliem pie tam noderīga.

 3. PĒC PURNA REDZAMS – IZDZIMTENIS !

  • Tu tā nesaki viss ,mums ir bijis Amerikāņu krāsotājs par ārlietu ministru,vai tad slikts bija Amerikas bokseris -mācītājs par iekšlietu ministru.Jocīgi gan kā Padomju laikos varēja tikt uz Ameriku. Neslikti jau skan iekšlietu ministris – pienotavas žurka, kurš iesākumā ķēra narkomānu savās mājās. Nilam (zīmīgi vārda brālis sēž Rīgas domē) kaitīga kontinentu maiņa.

 4. KAUT KĀ NEESMU DZIRDĒJIS , KA VĀCIJAS VAI FRANCIJAS PAMATIEDZĪVOTĀJI RUNĀTU TURKU JEB ARĀBU VALODĀS SAVĀS VALSTĪS !

 5. Šeit vēlreiz pārliecinos, ka krievijas “troļļu” darba apjoms ir iespaidīgs! Krievijai Eiropas savienības valstu finansēts mēdijs kieviski jau nu būtu ļoti neizdevīgs! Biju skeptisks, bet nu komentāri par šo tēmu pārliecina – FSB komanda dota skaidra NEPIEĻAUT!

 6. Nekā konkrēta!

 7. Pirms desmit gadiem? Atbildēt

  Kur tad viņš pats bija pirms desmit gadiem?

 8. ar tiem krieviem, kas lasa klasiku nav jārunā. To ir maz un tie visu saprot.

 9. Sametam tam AMERIKAS idiotam naudinu vienvirziena biletei un “ierakstam” melnaja saraksta, kam
  aizliegts iebraukt Latvija. Man loti liels kauns par vinu. Vai tiesam vina vecaki neprata iemacit milet
  Dzimteni(cik zinu tad vini dzivo ASV). Lai tas Muiznieks palasa krievu klasiku,tad zinas ka runat ar viniem.
  KAUNS,KAUNS.

 10. Muižnieka kungs, to jau mēs darījām, vai bijām spiesti darīt visus pad-Latvijas gadus. Vai tad nav nekā jauna uz šīs zemes?

 11. muižniek, un ko tu viņiem uzrunā teiksi?

 12. Lai sakārtotu starpnacionālās attiecības sabiedrībā :
  1.jāpārstāj ” shēmot”.saņemt ” otkatus” un izlikties ka nekas tāds pie mums nav
  2.attieksmei pret visiem valstī dzīvojošiem ir jābūt vienādai
  3.visam pamatā ekonomika un ja te turpināsies iesāktais scenārijs,tad nav uz ko cerēt
  4.ierēdniecība ir jāsamazinā par apm 80%
  5.nākotnē valsts budžetam ir veicama poziciju pārskatīšana atmetot absurdos finansējumus un kā pamatu izmantot Eiropas valstu(Vācija…Anglija…Polija..)pieredzi.
  6.ikvienam politiķim ir jārunā atklāti un jāpārstāj kult tukšus salmus imitējot savu darbošanos
  7.jātiek vaļā no partiju sistēmas saeimā jo absurdi ka visās saeimas partijās kopējais biedru skaits ir mazāks par 3% no kopējā iedzīvotāju skaita.
  DEMOKRĀTIJA IR TAUTAS VARA….nevis mazākuma vara

 13. šobrīd okupētajā Krimas daļā aizliegts runāt ukraiņu un tatāru valodā,kā ari tiek steidzīgi likvidētas skolas- ukraiņu.Atceltas visas privilēgijas pensionāriem ,skolniekiem,studentiem satiksmes transportā,komunāliem maksājumiem utt….

 14. Bijušo SAB šefu “ārzemju latvieti” un arī kvēlu integratoru Jāni Kažociņu uz ielas piekāva 2 krieviski runājoši noziedznieki-iespējams, par darbu SABā, iespējams, par Zolitūdi, iespējams, ka latvietis. Bet Kažociņš gan kāviena, gan Ukrainas sakarā beidzot ieraudzīja, ka Latvijā ir apdraudēti nevis krievruņi, bet latvieši – vismaz pēdējos TV raidījumos ar Kažociņu bija redzams, ka Kažociņam beidzot sāk rūpēt latviešu tauta un nevis draudzīgā/krievu pasaulei simpatizējošā padomju tauta.
  Muižnieks, slēpjoties aiz miesassargiem, mašīnu stikliem un mājas biezajiem stūriem, nekad nesapratīs vienkāršo latviešu ikdienu un nekad neieraudzīs krievvalodīgo agresiju. Muižnieks dzīvo idealizētajā Latvijā, kur visi krievvalodīgie ir nabadziņi un balti, pūkaini radījumi.

 15. eiropas komisārs - nepiederošs eiropai Atbildēt

  novēlējums šim komisāram pamācīties vēl universitātē, un tikai tad spēlēties ar dažādiem nojēgumiem. Un vēl, šim komisāram reiz ir jāsaprot, ka latvieši var paciest muļķības un var klausīties idiotismu kādu laiku, – cerot, ka muļķis ātri nogurs vai arī muļķis reiz sapratīs, ka runājis muļķības – bet tad ir mirklis, kad mēs kā tauta sakām “nē” un dzenam šo muļķi projām. šim ļoti “gudrajam” komisāram nav vietas Eiropā. Tev , muižniek, ir jādživo kādā no impērijām , jo tāda ir tava domāšana.

 16. PALDIES Bite!!!

 17. iekarot krievvalodīgo sirdis un prātus… KURAM Latvijā būtu JĀIEKARO prāti un KURU prāti, lūk svarīgākais aspekts!!!! Protams, ka krievvalodīgājiem LATVIEŠU PRĀTI UN SIRDIS, jo dzīvo LATVIJĀ nevis otrādi…MĒS NEESAM SVEŠĀ ZEMĒ, Muižniek!?? IELĀGO , PIRMS KAUT KO ATKAL SĀC MULDĒT!!! Tiešām jārunā viņiem SAPROTAMĀ valodā – piecstāvīgos lamu vārdos… Muižniekam sen TEIKTS dažādos komentātos un sarunās, KAS īsti ir KAS, bet viņš nav sapratis UN negrib saprast … NESAPROTOT viņš ARĪ AIZIES viņsaulē. Muižniekam, kopš ierašanās Latvijā, sevišķi PATĪK latviski nerunājošie!?? Viņš kā papagailis maļ vienu un to pašu…Jautājums: vai tiešām tik NEAPTĒSTS jeb NEKAUŅA???????

 18. *** cilvēks, kurš šeit nav ne audzis, ne zina vēsturi, ne situāciju valstī. **

 19. ….štrunts par kangaru Muižnieku…..,bet ,kuri bija tie ļautiņi ,kuri tur viņu iebīdīja?…tie noteikti vēl sēž Latvijas pārvaldes struktūrās???…žurnalistiem vajadzētu atgādināt šo Latvijas patriotu uzvārdus ,lai tauta zina savus “varoņus”…..

 20. Ja ebrejs,ukrainis,krievs Latvijā grib panākt krievu valodas lietošanu latviešu valodas līmenī,tad viņi vienkārši ir zaudējuši koordinātes un sajaukuši valstis.Un manipulēt ar terminu krievvalodīgie nedrīkst -var apdedzināties.Šāds termins jāizņem no apgrozības un lietotaji jāuzskata par provokātoriem.

 21. Muižniek! Ja kāds pavalstnieks grib saņemt informāciju, viņam jāzin tās valsts valoda! Ja viņs to ignorē, tad tā ir viņa problēma!

 22. Īpaši tas -par to Faberžē komplektu !!! Asprātīgi gan tie rakstītāji!

 23. Jā gan, mātes vārdiem, semečkas spļaudot un uzdzerot krutku – citādi nesapratīs.
  Ak, jā, pirms runāšanas jāuzvelk vatņiks un trenūzenes…

 24. Ja to saka Muižnieks tad ir pilnīgi skaidrs ka tā noteikti nedrīkst darīt.

 25. nahren jāiekaro krievvalodīgās sabiedrības daļas sirdis un prātus? nevar tā, ka krievvalodīgā sabiedrības daļa iekaro Latvijas pamatnācijas sirdis un prātus ar to, ka runā latviešvalodīgajai sabiedrībai saprotamā, bet ne nepatīkamā valodā? nepatīkamā tādēļ, ka 1/2 gad-100-ta garumā uzspiesta.

 26. laikam ārzemju latvietis, uzaudzis normāla valstī, diemžēl nekad nesapratīs situaciju Latvijā. Komunicējot ar krieviem kuri dzimuši, uzauguši un palikuši seit, kļūst absolūti skaidrs, ka nekāda saprašanās nav iespējama. Viņi ir tik parliecināti par savu taisnību, ka nekas no šīs taisnības viņus nenobīdīs: viņiem ir visas tiesības šeit dzīvot tā, kā viņi uzskata par pareizu. Un nekādas sirdis un prātus tur nav ko iekarot, viņi to nemaz negrib. Nav ko tērēt laiku un naudu kaut kādai mistiskai integrācijai, nevienam to nevajag. Žēl, protams, bet tā tas ir.

 27. Izrādās, ka ne tikai Latvijā, bet Eiropā un pasaulē nav zudis pieprasijums pēc aprobežotiem idiotiem, “muižniekiem” politiķu un ierēdņu krēslos.

 28. Muižniek, cik tev samaksāja nacists putins par šādiem antilatviskiem vārdiem un “krievu pasaules telpu” paplašinošām idejām?
  Kāds būs tavs nākošais ierosinājums? Visiem latviešiem skolās obligāti jāmācās krievu valodu un visiem latviešu skolēniem 3-4 priekšmetus (vēsturi, ķīmiju, matemātiku, novada mācību) jāapgūst krieviski, jo tikai zinot krievu valodu jebkurš latvietis varēs “iekarot krievvalodīgo sirdis un prātus”??

 29. Cik nožēlojami ka Muižniekam ir tāds amats.Cilvēks laikam neapjēdz.ko viņš runā.

 30. inteliģentie krievi uzskata,ka dzīvojot Latvijā ir jāzina latviešu valoda.A muļķi nesaprastu ko no viņiem grib arī ja kontaktētos ar viņiem krieviski.

 31. Muižniek! Nevis krievvalodīgie, bet latviski nerunājošie! Viņi latviski nerunā principā un uzstāj, lai visi latvieši ar viņiem runātu krieviski. Ja kāds latvietis ar krievvalodīgo nerunā krieviski, tad krievvalodīgais šādu latvieti sauc par fašistu.
  Tāpēc nepieciešams veikt deokupāciju un dekolonizāciju. Jo kas tad galvenokārt ir t.s. krievvalodīgie – tie lielākoties ir okupācijas gados Latvijā nelikumīgi salīdušie slāvi un viņu pēcteči. 1991.gadā, kad beidzās Latvijas okupācija, Latvijai bija tiesības un pienākums izraidīt atpakaļ uz PSRS mantinieci Krieviju 700 000 okupantus un kolonistus.
  Latviešiem nav jāmīl savus okupantus! Latviešiem ar okupantiem nav jārunā okupantu valodā! Latviešiem priekš Latvijas okupantiem nav jānodrošina radio un TV okupantu valodā! Latviešiem jāveic deokupāciju un dekolonizaciju!

  • Ar Ulmaņa un slavenā Perteru Jāņa svētību Latvijā atstāja 20 000 KRIEVU VIRSNIEKUS AR ĢIMENĒM, TABEĻNIJIEM ORUŽIJIEM, ZAJADLIJUS POĻITRUKUS, KURI BRĪVI MARŠĒ AR SAVĀM POĻITRUKU RUNĀM Delfos, Apollos. Šeit pensijas pavadīt izvēlējās NOMETŅU SARGI NO SIBĪRIJAS.

 32. Jauns sāku strādāt un gadījās krievu kompānijā. 3 dienas mani ignorēja. 4. dienā no rīta – Voloģa, kogda b….ģ , prigōš vovremja na rabodu. N….j krivaja sķena…..SAPRATA. PAGRIEZ;AS , AIZGĀJA UN OTRĀ RĪTA- PAŠAS SAULĪTES , B…Ģ!

 33. krievvalodīgās sabiedrības definīciju studijā! sabiedrība, kura sastāv [/tikai] no krievvalodīgiem cilvēkiem? krievvalodīgu cilvēku definīciju studijā! cilvēki, kuri prot krievu valodu? gandrīz visi Latvijas iedzīvotāji! cilvēki, kuri prot tikai krievu valodu? nahren ar tādiem durakiem runāt!

  • Tie ir krievruņi – viņi visur (arī valsts iestādēs un ministrijās) un vienmēr runā tikai un vienīgi krieviski. Un pieprasa, lai sarunbiedrs ar viņiem runātu krieviski. Un viņi uzskata, ka tikai fašisti ar viņiem atļaujas nerunāt krieviski.

 34. kāpēc mums vajadzētu iekarot to klaidoņu” sirdis un prātus”?Ne jau mēs esam pie viņiem ievākušies,bet gan viņi pie mums.Tad lai arī cenšas kļūt te piederīgi,nevis pieprasa lai mēs pielāgojamies viņu mežoņu ieradumiem.

 35. Muižnieks neko gudru nav spējīgs pateikt.Šaubos vai viņš tos īpašos krievu vārdus prot pareizi izrunāt ,lai viņu saprastu?

 36. ““Ja gribi iekarot krievvalodīgu sirdis un prātus – viņi jāuzrunā viņiem saprotamā valodā,” teica Muižnieks.” – te Muižnieks, laikam, domā piecstāvīgos lamuvārdus?
  P.S. Sen šis pretīgais, pašapmierinātais purns nebija manīts.

 37. Pareizi!
  Jāaizved aiz stūra pogovoriķ po russki, kamēr nav uzbliezta zila acs, vaņka nesaprot – kurš te ir saimnieks

 38. Tas āmerikānis jauc galvas jēdzienus – kopiena un diaspora. Saviem vārdiem -Kopiena ir valsts teritorijas iedzīvotāju grupa ar savām zemes tiesībām un Latvijā tie ir līvi ( lībieši), Diaspora ir no citām zemēm ieceļojušie un Latvijā tie ir gruzīni, pat arābi un protams krievi. Tiem nav šeit zemes tiesības ( tās ir etniskajā dzimtenē). ASV, Kanāda, Austrālija savus iedzīvotājus ir visus ievedusi no metropolēm un tad varētu arī saukt par kopienām – bet zemes pamattiesības ir indiāņiem, aborigeniem, lai ar noplicinātas… Tā kā šim pasaules kungam ir vājas zināšanas par dažiem galvas gabaliem Eiropas zemju un tautu lietās…

 39. Jārunā ar viņiem saprotamā valodā,jo cilvekvalodu jau viņi nesaprot

 40. Runāt “krievvalodīgajiem” pieejamā valodā ? Gāzt ar mietu starp acīm vai deviņstāvīgiem paplašinātiem teikumiem aprakstīt viņu mātes raibos piedzīvojumus ? Bet , varbūt , kad tāds “krievvalodīgais” aprej tevi un tavu valsti , maigi paņemt aiz Faberžē komplekta , aizgādāt līdz “Mātuškas” robežai un iekarot viņa simpātijas un sirdi ar draudzīgu pēdas nospiedumu zem asteskaula ?

Draugiem Facebook Twitter Google+