×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
5. marts, 2016
Drukāt

Muižnieks: seksuālo minoritāšu diskriminācija ir drūma ikdiena daudzviet Eiropā (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropas Padomes cilvēktiesību komisārs Nils Muižnieks.

Diskriminācija pret seksuālo minoritāšu pārstāvjiem ir drūma ikdiena daudzviet Eiropā, bet dažās jomās Eiropā ir vērojams progress, 5.martā videouzrunā Lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu (LGBT) un viņu draugu apvienības “Mozaīka” desmit gadu jubilejas konferencē sacīja Eiropas Padomes cilvēktiesību komisārs Nils Muižnieks.

Muižnieks norādīja, ka cilvēktiesības piemīt visiem – arī LGBT, tomēr diskriminācija pret šīm personām ir drūma ikdiena daudzviet Eiropā. “Ne tikai indivīdi ir kļuvuši par mērķi, bet arī praidi un NVO biroji ir cietuši no vardarbīgiem uzbrukumiem,” uzsvēra Muižnieks.

Eirokomisārs cer, ka pērn Rīgā notikušais Eiropraids iezīmēs ceļu uz turpmāko progresu, lai uzlabotu pretdiskriminācijas likumdošanu un cīņu pret naida noziegumiem Latvijā.

Muižnieks arī uzsvēra, ka, neskatoties uz noturīgiem stereotipiem un diskrimināciju, un vardarbību, dažās jomās Eiropā ir vērojams arī progress. Piemēram, arvien vairāk valstu paredz iespēju reģistrēt partnerattiecības, tāpat ir zināms progress transpersonu atzīšanā. Šajā jomā Muižnieks kā labus piemērus pieminēja Dāniju, Maltu un Īriju, aicinot citas valstis, arī Latviju, sekot šo valstu piemēram un pieņemt ātras un caurredzamas, un viegli pieejamas procedūras dzimumu atzīšanā.

Muižnieks arī aicināja vairāk domāt par latviski sauktajām starpdzimuma personām jeb intersex personām, proti, cilvēkiem, kuri piedzimuši ar abu dzimumu hromosomām, ārējiem dzimumorgāniem vai iekšējo reproduktīvo sistēmu, bet kas nav uzskatāms par standartu – vīrietis vai sieviete.

Muižnieks sacīja, ka šo cilvēku grūtais stāvoklis tikai nesen kļuva zināms plašākai publikai, piebilstot, ka viņus ir grūti ielikt ierastajās sievietes vai vīrieša kategorijās.

Muižnieks pauda bažas, ka šādu bērnu vecāki ļoti bieži ir slikti informēti, un ārsti var pārsteigties, ierosinot ķirurgisku iejaukšanos, lai “normalizētu” bērna ķermeni. “Šī ķirurgiskā iejaukšanās bieži nav nepieciešama un notiek, pirms bērns var pieņemt apzinātu un informētu lēmumu,” sacīja Muižnieks.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. nESTRESOJIET! pĒC 20-40 GADIEM, KAD ES tiks pārvērsta par Eiropas Kalifātu šādu diskusiju nebūs!

 2. 1. Kas šos diskriminē ? Nav manīts. Viņi tikai traci ceļ , lai tiktu pamanīti. Bet vajadzētu diskriminēt !
  2. Tādus cilvēkus sauc par hermafrodītiem.

 3. Ņilam seksuālo invalīdu biedrības jubilejas ballē izdevies visai jauks tosts. Priekā, KOMISĀR! Par savējiem!

 4. sociāli atstumtais Atbildēt

  jo raugi Nil Muižniek , anatomijas atlantos ,, minoritātes ,, tiek kvalificētas kā anomālijas , kā patoloģiskas parādības … un Latvijai liec mieru !

 5. Ko nepārtraukti uzbāžaties citiem cilvēkiem ar viltus problēmu- nevienu neinteresē, ko jūs darāt savās mājās, nevajag tikai to visu nepārtraukti nest uz ielas, tā ir publiska vieta arī citiem cilvēkiem! UN, pēc manām domām, Muižnieks ne vienu reizi vien sacēlis putekļu vētru- tikai kā labā, jārūpējas par Eiropas komisāra vietu?

 6. Diemžēl tie tikai patērē valsti un uzbāžas ar zilajām istabām normālajām ģimenēm ar bērniem – valsts nākotnei.
  ja kādi ir garīgi slimi, tad lai neuzbāšas ar savām guļamistabu kaitēm – nu nav patīkami pieaugušiem un arī bērniem ( sk. kur zilie onkuļi, sk. kur zilās tantes, sk. kur līķīšu fani…).

  • Precīzāk vairs pateikt nevar!!! Man viņi netraucē,- lai dupsē sevi visos iespējamos caurumos cik tik tīk; galvenais, lai neuztiepj savu slimību citiem un netraumē bērnus!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+