×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
22. aprīlis, 2014
Drukāt

Mukšana no policijas staicelietim beidzas cietumā
 (5)

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

17. aprīlī Limbažu rajona tiesa par mukšanu no ceļu policijas 25 gadus vecajam Staiceles pilsētas iedzīvotājam Ivaram Karpovam piesprieda astoņus mēnešus cietumsoda. Sods varētu likties bargs, bet, iepazīstoties ar notikušo, tā vairs nešķiet.

Gribējās 
nelikumīgi braukt


No cietuma Ivars iznāca pagājušā gada februārī. Tā jau bija ceturtā reize, kad viņš sēdēja par zādzībām un huligānismu – kopumā jaunais vīrietis aiz restēm pavadījis piecus gadus. Brīvībā vismaz darba ziņā dzīve nokārtojās – dabūja palīgstrādnieka vietu firmā “Optimus”, kas kopj VAS “Latvijas valsts meži” īpašumus. Pelnījis ap 400 eiro mēnesī uz rokas. Apnika vienmēr un visur braukt ar sabiedrisko transportu vai iet kājām, tāpēc šopavasar nolēma nopirkt sev automobili. Tas nekas, ka nav vadītāja tiesību. Internetā atrada arī piemērotu braucamo: palietotu “Škoda Felicia”. Saimnieks, kāds students no Smiltenes, neprasīja daudz – tikai 170 eiro. Automobili nepārreģistrēja: to vecais saimnieks, bet joprojām automobiļa likumīgais īpašnieks atstāja jaunā saimnieka ziņā un paturēja gan tehnisko pasi, gan numurus. Sak, parūpējies par braucamā pārreģistrāciju un tad dabūsi gan dokumentus, gan numurus. Kā man vēlāk sacīja smiltenieks, kurš lūdza neminēt savu vārdu, Ivars bija viņam solījis līdz tam braukāties tikai pa pļavām.

Policijai vajadzēja 
pusotru stundu
Karpovs2_AD_5

3. aprīlī Ivars kopā ar mammu nolēma aizbraukt ciemos pie māsas Limbažu pusē. Lai nepiesaistītu policijas uzmanību, Ivars škodai piestiprināja kaut kur sadabūtus numurus. Atpakaļceļā pēc desmitiem vakarā Limbažos škoda tomēr piesaistīja ceļu policijas patruļmašīnas uzmanību, jo braukusi arī pa ceļa apmalēm un pretējo braukšanas joslu. Piedevām datubāze uzrādīja numuru neatbilstību. Policisti nolēma automašīnu apturēt, taču tās vadītājs nepakļāvās rīkojumam. Kā man vēlāk sacīja Ivars, viņš gribējis mammu nogādāt tuvāk mājām Staicelē…

Sākās pakaļdzīšanās. Vairāk nekā trīsdesmit kilometru un pusotras stundas garumā. Skaidrs, ka policistiem bija jārūpējas par citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību, tāpēc likumsargi sākumā izmantoja tikai bākugunis un skaņas signālu. Bet Ivars, kā saka, brauca uz visu banku. Vajāšanai pieslēdzās policijas džips, kas mēģināja škodu kantēt uz ceļa malu, bet škoda deva pretim, un džips bija grāvī. Tas nu policistiem bija par daudz, un tika izvilkta pistole. Vispirms brīdinājuma šāvieni gaisā, kas tika atstāti bez uzmanības, tad mērķtiecīgi šāvieni uz škodas aizmugurējām riepām. Vēl vairāk nekā puskilometru Ivars mēģināja braukt. Vēlāk noskaidrojās, ka viņš atradies 1,5 promiļu alkohola reibumā, bet mammai, kas sēdēja blakus, bija 3,4 promiles.

“Pie Ungurpils netālu no Alojas varēju vien ar pirmo ātrumu pabraukt. Apgriezos uz ceļa, apstājos un izkāpu no mašīnas. Policisti mani noguldīja uz zemes un uzlika rokudzelžus,” par tās dienas notikumiem Ivars ir skops vārdos. Viņš atzīst, ka darījis slikti, taču dziļākā grēku nožēlā viņš neielaižas.

Lūdz nelikt cietumā


Tiesā Ivars savu vainu atzīst pilnībā un nožēlo. Lūdz nelikt cietumā, gatavs nodarīto atstrādāt piespiedu darbos. Advokāta nav, jo nevarot atļauties. Tiesa notiek ātri – nepilnu pusstundu, jo visiem viss skaidrs, nav gandrīz neviena jautājuma. Prokurore apsūdzībā stāsta, ka nav neviena vainu mīkstinoša apstākļa, un lūdz piemērot desmit mēnešu cietumsodu. Tiesnesis tomēr iedod astoņus mēnešus. Tiesas lēmumu Ivars pārsūdzēs.

Ivars man atļauj sevi fotografēt un ir pietiekami komunikabls. Pie saviem cietumsodiem vaino alkoholu – kad skaidrā, problēmu neesot. Deviņu klašu izglītība. Divus gadus Staicelē trenējies futbolā un izbraukājis visu Latviju. Laimīgā dzīve beigusies 17 gadu vecumā, kad kopā ar diviem citiem vienaudžiem apzadzis māju, internātu un veikalu. Kopš tā laika visi trīs pamatā pa cietumiem. Viņam tur neejot slikti: esot augstu hierarhijā, kas neļauj strādāt. Cietumā laiku vadot, pārsvarā lasot grāmatas vai vienkārši nekā nedarot, bet tur atpakaļ negribot. Tomēr pie brīvības tagad arī grūti pierast – nav īpašu interešu un tracinot, ka cilvēki brīvībā neatbild par saviem vārdiem. Esot draudzene, kas gaidot dvīnīšus.

Nelaimīgo škodu atrodu Nodrošinājuma valsts aģentūras stāvlaukumā. Ar sabuktētu kreiso sānu, uz kura redzamas baltā policijas automobiļa krāsas švīkas, un tukšām aizmugurējām riepām. Kamēr aplūkoju braucamo, uzrodas arī satrūcies students no Smiltenes, kurš saņēmis paziņojumu no policijas, lai brauc saņemt savu mantu.

“Kad internetā sazīmēju savu incidentā iesaistīto škodu, sabijos, jo nebiju pārliecināts, ka man nekas nedraud. Par laimi… Tomēr nekad vairs tā nedarīšu… Gribēju ātri vismaz kādu naudiņu dabūt, paļāvos uz cilvēku,” stāsta smiltenieks.

Par stāvlaukumu 11,34 eiro par diennakti un evakuatora pakalpojumiem būs jāmaksā Ivaram. Kopā sanāks vairāk nekā otra automašīnas cena.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Sitam Idinam vajag vairak neka 8 menesus , abi ar daziem labiem Staiceles huliganiem neko citu nemak ka dzert pie veikala un lauzt ipasumu es seit dzivoju vairak nekas 30 gadus un abi ar Rolandu Jaksebogu neko citu nemak ka terorizet iedzivotajus.

  2. Policijas darbinieks Atbildēt

    Latvijā nav darba, nav, kas audzina, kas kontrolē šādas personas. Puisis varbūt neizdarītu pārkāpumu, noziegumu, ja vien būtu ģimene, būtu darbs, būtu ar ko nodarboties. Kaut vai ar seksu. Bet bezdarbībā visādas muļķības nāk prātā.

  3. Totāls dulburs…

  4. Galvenais mašīnā ir blive starp stūri un sedekli.džipam tā izrādijās galigi garam.:-)

  5. Labākais ir tas, ka sagrabējuši škoda iekantē grāvī policijas džipu 😀

Draugiem Facebook Twitter Google+