×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. februāris, 2016
Drukāt

Mūkusalas mākslas salonā divas izstādes par sociāli aktuālām tēmām

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Juris Utāns, "Mēs esam klāt".

Mūkusalas Mākslas salonā no 26. februāra līdz 2. aprīlim skatāmas divas jaunas izstādes – gleznotāja Jura Utāna jaunāko darbu izstāde “Invāzija”, kā arī konceptuāla Mūkusalas Mākslas salona kolekcijas izstāde “Ogļu parāds”, LA.lv uzzināja salonā.

Juris Utāns izstādē “Invāzija” pievēršas pēdējā laika sociālajām aktualitātēm un problēmām. Gleznu vizuālais pamats ir apkārt notiekošais, ar kura palīdzību ieskicētas mūsdienu urbānās drāmas un traģēdijas – vardarbība, agresija, politiskās vides meli.

Utānu var dēvēt par sociālās mākslas pārstāvi, kas visos laikos uzrunā skatītāju ar dzīvē sastopamo sociālo absurdu, kādu ir ne mazums. Viņam patīk provocēt cilvēku reakciju, tādā veidā aicinot piedalīties procesā, ko sauc par dzīvi.

Savukārt izstāde “Ogļu parāds”, kas risinās Mazajā zālē, raksturota kā konceptuāla Mūkusalas Mākslas salona kolekcijas izstāde, kuras centrālie atsauču punkti ir Latvijas tautsaimniecības transformācijas un ģeoloģiska melanholija.

Izstādes nosaukums ņemts no Gustava Kluča 1930. gadā veidotā Padomju propagandas plakāta saukļa – “Atdosim ogļu parādu valstij”. Tas sasaucas ne tikai ar PSRS straujās plānveida industrializācijas rijību, bet arī vēlāko energoresursu eksportā balstīto ekonomiku, kuras cenu kāpumi un kritumi joprojām nosaka Krievijas un virknes citu postpadomju valstu labklājību.

Latvijas teritorijā dzīvojošie ilgus vēstures posmus ir tikumīgi atstrādājuši dažādus “parādus” koloniālām varām, izmantojuši “zaļo zeltu”, kūdru un dolomītu, neilgu brīdi bijuši merkantili kolonizatori, paši uzbūvējuši HES un ir pilntiesīgi “Gazprom” klienti, tomēr ģeoloģiskās specifikas dēļ “ogļu parāds” ir un paliek neatdodams. Netrūkst tādu, kuri sēro par zemes dzīļu tukšumu.

Izstādes skatāmas līdz 2. aprīlim, ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+