×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
10. augusts, 2014
Drukāt

Mūkusalas Mākslas salonā izdejos Vecmīlgrāvi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

13. augustā plkst. 18:00 stāvlaukumā Mūkusalas Mākslas salona (Mūkusalas ielā 42, Rīga) notiks laikmetīgās dejas izrāde “No Vecmīlgrāvja ar mīlestību. Из Вецмилгрависа с любовью”, vēsta salona pārstāvji.

Izrādi kopā ar astoņiem latviešu dejotājiem veidojis flāmu horeogrāfs Kūns Augustainens (Beļģija) no pasaulē pazīstamās kompānijas “les ballets C de la B”.

Izrāde “No Vecmīlgrāvja ar mīlestību. Из Вецмилгрависа с любовью” ir stāsts par kopienu, kur visi ir kopā un katrs pats par sevi. Izrādes horeogrāfu interesē spēki, kas nosaka noteiktas sabiedrības grupas saglabāšanos un attīstību, un to, cik liela loma šajos procesos ir katram indivīdam. Tāpat viņu Latvijā fascinē tautas dejas, kuras viņš uzlūko kā fenomenu, ko sabiedrība ir spējusi ne tikai saglabāt, bet arī mainīt un attīstīt. Uzvedumā šie elementi sakausēti ar izrādes līdzautoru un izpildītāju iespaidiem, kuri iegūti Vecmīlgrāvja apkaimē un sarunās ar vietējiem iedzīvotājiem (izpētes dokumentācija apkopota blogā http://vacmilgraves.tumblr.com).

Horeogrāfs Kūns Augustainens ar latviešu dejotājiem Katrīnu Albuži, Evitu Biruli, Dmitriju Gaitjukeviču, Aldi Liepiņu, Elīnu Lutci, Robertu Muciņu, Evu Vancāni, Kristīni Vismani sāka strādāt jau pagājušā gada oktobrī, pasniedzot meistardarbnīcu kultūras pilī “Ziemeļblāzma”. Darbnīcā, kopīgās sarunās un klejojumos pa Vecmīlgrāvja apkaimi dzima izrādes ideja paplašināt dejas ierasto praksi un teritoriju, novirzot izpētes un izrāžu tapšanas procesu uz Rīgas apkaimēm un padarot šo pilsētas daļu redzamo un neredzamo ainavu par izrādes centru.

Kūns Augustainens ir studējis Ģentes universitātē un savu māksliniecisko darbību sāka kā dejotājs slavenā flāmu režisora Alēna Platēla kompānijā “les ballets C de la B”. Kopš 1997. gada Kūns iestudē pats savas izrādes kopā ar virtuozajiem les ballets dejotājiem, no kurām vairākas – bache (2004), Import Export (2006), Ashes (2009) – izpelnījušās plašu starptautisku atzinību. Pēdējā laikā Kūns strādā ārpus kompānijas un ir veidojis izrādes Palestīnā un Austrālijā. Kūna darbi atklāj mākslinieka aizrautīgo interesi par apkārt notiekošo un tiem piemīt “les ballets C de la B” raksturīgais rokraksts – tie ir eklektiski, enerģiski un apvieno laikmetīgo mākslu un popkultūru.

Izrāde “No Vecmīlgrāvja ar mīlestību. Из Вецмилгрависа с любовью” norisinās izstādes “Latvieši. Mīti un konteksti” ietvaros. Izstāde apskata latviskās identitātes jēdzienus un uzsver to saistību ar mainīgo vēsturi un atvērto nākotni. Izstāde skatāma līdz 13. septembrim.

Sliktu laikapstākļu gadījumā izrāde var tikt atcelta, par to paziņojot salona mājas lapā un Facebook profilā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+