×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. septembris, 2013
Drukāt

Mūkusalas Mākslas salonā vienlaicīgi skatāmi četri izstāžu projekti

foto - publicitātesfoto - publicitātes

No 5. septembra līdz 5. oktobrim Mūkusalas Mākslas salonā vienlaicīgi skatāmi četri izstāžu projekti. Ar glezniecības klasiķiem no salona kolekcijas saspēlējas laikmetīgās mākslas pārstāvji, kuru darbi tapuši kā saturiskas paralēles vai tiešas atsauces par iepriekšējo gadsimtu mākslu.

Mūkusalas Mākslas salona Lielajā zālē skatāma latviešu glezniecības klasiķa Konrāda Ubāna (1893-1981) darbu izstāde “Ainava”. Tā izseko mākslinieka rokraksta attīstībai sākot ar agrīniem mācību gadiem, modernisma meklējumiem un beidzot ar rokraksta atrašanu. K. Ubāna gleznas videoprojekcijās “Laika plūsma” uz salona fasādes interpretē Ineta Sipunova (1970). Vecmeistara Pārdaugavai veltītās ainas iedzīvina šo vietu mūsdienu videofiksācijas, apcerot laika plūdumu, pārmaiņas pilsētā, tās iedzīvotājos, un veidojot tiltu starp 20. un 21. gs. Rīgu.
Mazajā zālē skatāmi mūsdienu mākslinieka Kristiana Brektes (1981) jaunākie darbi “Animālijas”, kuri tapuši sekojot mednieku kolektīviem un fiksējot nomedītos dzīvniekus. Šo pašu tēmu iemīļojis 18. gs beigu un 19. gs. sākuma Baltijā populārais gleznotājs un mednieks Johans Heinrihs Baumanis (Baumann, 1753-1832). J.H.Baumaņa dzīvnieki, putni un suņi uz ainavu fona trīs darbu ekspozīcijā “Medījumi” skatāmi salona Balkonā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+