×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. janvāris, 2012
Drukāt

“Mums ir pāvests”

mums_ir_pavests_72

“Zelta palmas” zaram Kannu kinofestivālā un divām Eiropas kino balvām nominētā filma jau uzreiz pēc pirmizrādes izsauca neviennozīmīgu reakciju no katoļu baznīcas puses, jo Moreti, kuram, šķiet, svēts nav nekas, šoreiz ķēries nevis pie politisko peripetiju izvētīšanas, bet pie Vatikāna.

 

Pēc pāvesta nāves viss katoļu baznīcas zieds vairākas dienas pilnīgā nošķirtībā no ārpasaules apspriež vairākas kandidatūras, kurš varētu būt nākamais baznīcas galva. Protams, Svētā Pētera laukums ir cilvēku pārpildīts, gaidot, kad uz balkona parādīsies jaunais pāvests, lai svētītu sanākušos un, iespējams, pavērstu vēsturi mazliet citādāku. Taču, kad Mišela Pikolī atveidotais garīdznieks nokļūst līdz balkonam, cienīgtēvam sākas panikas lēkme, pūlis paliek neziņā, un pilnīgā slepenībā tiek izsaukts slavenākais no Romas psihoterapeitiem, kuru atveido Nanni Moreti un kurš, sev par nelaimi, ir slavens ar saviem ateistiskajiem uzskatiem. Nu gan nav īstais brīdis kādam ko skaidrot, taču dienas un naktis, ko psihoterapeits pavada aiz baznīcas sienām, maina ne tikai viņa paša pasaules uzskatus, bet arī būtiski ietekmē garīdznieku dzīvi. Jo kur un kad gan vēl uzspēlēt tautasbumbu, ja ne brīdī, kad aiz sienas sanākušais pūlis ar aizturētu elpu gaida, kad tiks nosaukts nākamā pāvesta vārds?

Aktieris, režisors, scenārists un producents Nanni Moreti ir viens no talantīgākajiem un arīdzan visvairāk apbalvotajiem mūsdienu Eiropas kino autoriem, un viņa filmas saņēmušas godalgas gan Berlīnē, gan Kannās, gan Venēcijā, bet viņa pagaidām pēdējā filma “Mums ir pāvests” pērn saņēma “Zelta globusu”.

Režisors: Nanni Moreti

Lomās: Nanni Moreti, Mišels Pikolī, Renato Skarpa, Jerži Štūrs

25. janvārī plkst. 18.00, 26. janvārī plkst. 16.30 “Splendid Palace”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+