×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. septembris, 2012
Drukāt

Mums, latviešiem, pilsoņu vesels bars…

Foto - LETAFoto - LETA

Gatavojoties referendumam par pilsonības automātisku piešķiršanu nepilsoņiem, Latviju aizvien aktīvāk apmeklē dažādi Krievijas titulēti lektori un savos priekšlasījumos gāna mūsu valsti, apšauba tās likumību un dzīvotspēju. Latvijā krieviski iznākošā prese braši atspoguļo viņu prātulas.

 

 

Nedaudz dīvaini, jo loģiski būtu, ja iecerētajiem pilsoņiem stāstītu labu par valsti, kuras pilsonībā viņus automātiski grasās uzņemt. Kādu tālejošu mērķi vēlas sasniegt Krievijas vieslektori?

Par gānīšanos nav jābrīnās. Citus noniecināt, lai sevi izceltu, ir sena krievu prakse. Pieaugot Maskavas ietekmei 16. gadsimta sākumā, moskoļītu bajāriem radās vēlme kundzībā sacensties ar tā laika ietekmīgo Lietuvas dižkunigaitiju. Izdomāja stāstu par Lietuvas pirmā lielkņaza Ģedemina necilo izcelsmi. Īsumā tas ir šāds – kad kņazeli Vitjaņecu nospēra zibens, viņa sieva otrreiz apprecējās ar zirgu puisi Ģedimeniku, un vēlāk šis niecīgais kalps kļuva pazīstams kā Lietuvas lielkņazs Ģedemins. Tas nu tā – piemēra labad.

Bet tagad par automātiskajiem pilsoņiem. Pilsoņi visu pirmām kārtām ir atbildīgi par savu valsti, un ideālā variantā tā piedienētos vien tiem, kuri ir gatavi šo atbildību nest. Tā vienlaikus ir godpilna privilēģija un atbildīgs uzdevums. Pilsoņiem jāapzinās arī pēctecības princips – šo valsti viņi saņēma no saviem vecākiem – pilsoņiem, un viņu pienākums ir šo valsti, nevis kādu citu veidojumu, nodot tālāk saviem bērniem – pilsoņiem. Latvijas valsts ir dibināta kā mājvieta latviešu tautai, un jau pēdējos divdesmit gadus par visu, kas notiek Latvijā, atbildība ir jāuzņemas latviešu tautai. Atbildība nav jāuzveļ Maskavas rokai vai starptautiskajiem aizdevējiem.

 

Tāda doma, kas izskanēja valodas referenduma laikā – es neiešu balsot, tas uz mani neattiecas – nedrīkst būt! Par visu mums ir daļa, jo par visu šajā valstī esam atbildīgi mēs – Latvijas Republikas pilsoņi. Pārsvarā latvieši kā pamatnācija, bet līdztekus arī citu tautību pilsoņi.

 

Ņemot to vērā, jābūt ļoti uzmanīgiem ar pilsonības dāļāšanu. Skrienot pakaļ sauklim – jo vairāk pilsoņu, jo drošāk –, ar vieglu roku atvieglojot naturalizācijas noteikumus, gala rezultātā radām pilsoņus, kuriem Latvijas valsts dibināšanas idejas nav zināmas vai ir nepieņemamas un kas savu pilsoņu balsi izmanto, lai vērstos pret Latvijas Republikas pamatprincipiem. Liela daļa pilsoņu valodas referendumā parādīja, ka Latvijas valsts ideja viņiem ir nepieņemama un viņi te vēlētos redzēt citu valsti.

Tad kāpēc gānās vieslektori? Viņi veido sev vēlamo sabiedrisko domu potenciālo automātisko pilsoņu vidū. Lai vēlāk, attiecīgi ideoloģiski sazāļoti, viņi savas pilsoņtiesības izmantotu Latvijas Republikas iznīcināšanai.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+