×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
15. novembris, 2017
Drukāt

Mundigciems – pirmais pilnībā nosiltinātais ciems Latvijā (20)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Mundigciems kļuvis par ciemu, kurā nosiltinātas visas mājas, informē “ALTUM” sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Eglīte.

Šo piektdien, 17.novembrī, plkst. 11 Mundigciemā – Talsu novada Lībagu pagastā, atklās atjaunoto daudzdzīvokļu māju – “Saullēktus”. Līdz ar šīs mājas renovācijas noslēgumu, Mundigciems ir pirmais ciems Latvijā, kurā ir renovētas visas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas.

Daudzdzīvokļu dzīvojamās trīs stāvu mājas Mundigciemā, kurā ir 40 dzīvokļi, atjaunošana notika, izmantojot dzīvojamo māju energoefektivitātes paaugstināšanas (DME) valsts atbalsta programmu, ko īsteno attīstības finanšu institūcija ALTUM ar Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējumu. Kopumā mājas renovācijā ir ieguldīti 294 tūkstoši eiro, no kuriem 147 tūkstoši eiro ir ALTUM grants jeb dāvinājums. Otra puse finansējuma ir piesaistīta no SEB bankas, piesaistot ALTUM kredīta garantiju.

Pasākumā piedalīsies Jānis Upenieks, Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs, Normunds Tropiņš, Talsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības, sociālajos un veselības jautājumos, Ingus Salmiņš, ALTUM Energoefektivitātes programmu departamenta vadītājs, Aivars Plisko, SEB bankas Rietumu reģiona vadītājs, Aivars Maķevics, “Saullēktu” mājas vecākais un citi mājas iemītnieki.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Malači! Zinu, cik grūti ir noorganizēt siltināšanu, jo katrā mājā ir lielāks vai mazāks skaits nemaksātāju vai tādu, kuriem “viss pofig”. Saprotu tos trūcīgos pensionārus, kuri domā – man vairs nav daudz atlicis, gan jau nodzīvošu atvēlēto laiku tāpat, nesiltinātā mājā! Tomēr, ja mājas renovācija veikta kvalitatīvi un godprātīgi, tas noteikti ir tā vērts. Ieguvumu gana daudz – apkures rēķini krietni sarūk, tiek nomainītas savu laiku nokalpojušās komunikācijas un līdz nepazīšanai izmainās mājas ārējais izskats. Pretēji bieži paustajam viedoklim par padomju laikos celto māju slikto kvalitāti, uzskatu, ka lielākā daļa šo māju kalpos vēl daudzus gadus, ja tiks pienācīgi uzturētas. Lielākā daļa padomju laikos celto māju ir gana stipras un pamatīgi būvētas (ir, protams, izņēmumi), tikai vizuāli nepievilcīgas – vienmuļas un pelēkas, kā arī, bieži vien, dzīvokļos viss ir šķībs un greizs, taču to var samērā viegli izlabot. Pats sen neesmu nekur ceļojis, taču viena paziņa, kura nesen izbraukāja Poliju, stāstīja, ka tur absolūti lielākā daļa soc. laika māju ir renovētas. Bet pie mums… paši zināt!

 2. Atvainojiet,bet vai tiešām visas daudzdzīvokļu mājas,kā tad ar to saucamo sociālo māju,tā taču arī atdodas pagastā…????

 3. Jā, kur vēl “labāk?” Nu tad tagad nabaga iedzīvotāji 25 gadus būs bankas un Altum ķīlnieki, jo vajadzēs dubultā atdod abiem aizdevējiem naudu!

  • Nosiltināto māju īpašniekiem neiznāk maksāt par kapeiku dārgāk, jo bankas procentus ar uzviju nosedz ietaupītais. Īpašuma vērtība gan pieaug un pēc kredīta atmaksas tā būs daudz lielāka, nekā gudriniekiem, kas uzskata, ka nav vērts siltināt.

 4. 11tos uz atklāšanu būs lielākie maksātāji – pensionāri jo tādā laikā tiek tikai penžiņi. Atklās mājas, kuras pat līdz galam nav pabeigtas. Kā nav kauna! Vispirms būtu pabeiguši un tad atklājuši

 5. nav grūti sasniegt tādu rezultātu ja ciems sastāv no vienas mājas un tā nosiltināta

 6. Saskaņā ar Eiropas Padomes (EP) jaunākajiem pētījumiem – ekonomiskais efekts jeb siltināšanas atmaksāšanās var būt sagaidāma pašā ideālākajā gadījumā tikai pēc 50 gadiem, un arī tad tikai teorētiski, bet vidēji – tikai pēc līdz pat 150 gadiem.] Savukārt, ja apkures cenu pieaugums nepārsniedz 3%, kredīta atmaksas laikā (vidēji 20 gadi) līknes tā arī nekrustojas.

  • Tādi kā tu rēķināt vispār nemāk un akli tic visādiem “pētījumiem”.

   • Es protu rēķināt! Netici? Pajautā īpašniekiem par ko viņi maksā-viņi nezin! :):):) Bet es gan zinu:)

    • Taisniba, nav ne jausmas par ko maksajam. kkadi termometri salikti – isti murgi. maksajam ADAX par saules siltumu. ista mistika. kad prasam aprekinus un cik kas maksa neviens nevar atbildet jo pasi nezin. maja ari skaista bet plekaina ar nepabeigtiem balkoniem un ieksa plastmasas trubas pirksta resnuma

   • Patiešā esi murmulis,atradies matemātiķis-ekonomists.Vairāk vajag painteresēties par kādas ēkas var siltināt un kādas nē un ar ko .Āksts……

  • Man pilnībā atmaksājās pirmajās divās ziemās. Tiesa, bez grantiem un nodokļiem, večuki nosiltināja, pats pirku materiālu un pats maksāju uz rokas. Lai nu kā bet kurināmā patēriņš saplaka trīs reizes. Droši vien, no dzimšanas labāk nosiltinātā mājā būtu labi ja pusotra reize, bet tā kā tā. Nelaime iemītniekos. Labai tiesai arī desmit gadi uz priekšu neinteresē, labāk graķītis šodien, nekā siltuma ietaupījums glupajam mazdēlam sazin kad.

   • Siltums tev ietaupās ar slikto gaisu un pelējumu bonusā. Vai veselību var naudā izvērtēt? Protams, jebkura pajumte ir jāremontē; arī energoefektīvu māju gan jau var no jauna uzcelt, bet vecus mitrus mūrus nopakot – nez vai tas ir prāta darbs …

 7. Mundigciemā pēdējā, šogad nosiltinātā māja ir piecstāvīga, nevis trīs stāvu. Maķevics nav mājas vecākais, bet SIA “Adax” īpašnieks- mājas apsaimniekotājs no Talsiem

  • Kamēr būs auni,būs arī cirpēji

  • No Aivara Maķevica pa gabalu… kāds mājas vecākais, pārsmieties var! Apsaimniekotājs, kurš daudzus apčakarējis…

   • Makevics vispar nekas nav. vienmer stav ka bilde. BERZINS ATIS te sefu meta. makevicu pastumis mala. Berzinam tak 5 augstakas izglitibas, vins visu zin. ciema renovacija, bet 3stavu majai tek jumts kurs likts pirms paris gadiem

Draugiem Facebook Twitter Google+