×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
11. februāris, 2016
Drukāt

Munkevics un Pīrants izsprūk no cietumsoda; tiesa piespriež naudas sodus (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Tiesas process, kurā apsūdzēts bijušais Jūrmalas pilsētas mērs Raimonds Munkevics (no labās) un kādreizējais Jūrmalas ātrās palīdzības valdes loceklis Normunds Pīrants.

Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa šodien par korupciju apsūdzētajam bijušajam Jūrmalas mēram Raimondam Munkevicam un kādreizējam pilsētas ātrās palīdzības valdes loceklim Normundam Pīrantam piesprieda naudas sodus, informēja tiesā.

Munkevicam tiesa piesprieda 49 950 eiro, bet Pīrantam – 47 360 eiro. Tāpat abiem trīs gadus liegts ieņemt amatus valsts un pašvaldības institūcijās.

Ja apsūdzētie laikus nesamaksās naudas sodus, viņiem būs jādodas uz cietumu.

Kā žurnālistiem pēc sprieduma nolasīšanas atzina Munkevics un Pīrants, vispirms viņi vēlas konsultēties ar advokātiem, lai izlemtu, vai spriedumu pārsūdzēt. Katrā ziņā šāds spriedums ir labāks nekā cietumsods, uzsvēra Munkevics.

Savukārt Pīrants atzina, ka viņam piespriestais naudas sods ir liela naudas summa, ko viņš uzreiz nevar samaksāt. Arī Munkevics atzina, ka tagad vajadzēs domāt, kur sameklēt nepieciešamo naudas summu.

Prokurore Velta Zaļūksne žurnālistiem atzina, ka vispirms vēlas iepazīties ar spriedumu un tad izlemt, vai iesniegt protestu. Viņa gan uzsvēra, ka tiesa saīsinātajā spriedumā atzinusi, ka pārkāptas apsūdzēto tiesības uz procesa izskatīšanu saprātīgā termiņā. Vaicāta, kurš pie tā ir vainīgs, prokurore atbildēja, ka tā esot valsts – Jūrmalas pilsētas tiesa, kur lieta sākotnēji tika skatīta 3,5 gadus. Kopumā tiesas process ilga aptuveni piecus gadus. Šī lieta nebija sarežģīta un apjomīga. Viņa uzskata, ka to varēja izskatīt pusgada laikā.

Pilnais spriedums būs pieejams 19.februārī, un tad to varēs pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Jau ziņots, ka Munkevics pērn, tiesai sakot savu pēdējo vārdu, noraidīja viņam izvirzītās apsūdzības. Jau pēdējā vārda sākumā viņš pauda, ka tiek apsūdzēts noziegumā, kuru nav izdarījis un viņš nekad nav devis kukuli Jūrmalas pašvaldības deputātei Ivetai Blauai.

Munkevics apgalvoja, ka viņš nelikumīgi tika iesaistīts Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) īstenotajā operatīvajā eksperimentā, kurš bijis akceptēts tikai attiecībā uz otru apsūdzēto Pīrantu. “Mana iesaistīšana operatīvajā eksperimentā bija prettiesiska,” teica Munkevics. Bijušais kūrortpilsētas mērs apgalvoja, ka Blaua rīkojusies nelikumīgi, slepus ar diktofonu ierakstot sarunas. “Es uzskatu, ka Blauas darbība bija caur un caur provokatīva,” uzsvēra Munkevics.

Analizējot pierādījumus, Munkevics vairākkārt apgalvoja, ka apsūdzība tīši maldinot tiesu.

Prokurore Velta Zaļūksne lūdza bijušo Jūrmalas mēru sodīt ar pieciem gadiem cietumā, kā arī noteikt mantas konfiskāciju un atņemt tiesības ieņemt amatus uz trim gadiem valsts un pašvaldību iestādēs. Savukārt Pīrantam prokurore lūdza piespriest četru gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un atņemt tiesības ieņemt amatus valsts un pašvaldību iestādēs uz trim gadiem.

Likumā paredzētā sankcija par abiem apsūdzētajiem inkriminēto noziegumu ir trīs līdz astoņi gadi cietumā.

Pīrants un Munkevics tika aizturēti 2010.gada 18.maija vakarā kriminālprocesā par 7114 eiro (5000 latu) kukuļa došanu, lai nodrošinātu toreizējam Jūrmalas mēram labvēlīgu rezultātu 20.maijā gaidāmajā neuzticības balsojumā. Kukulis esot piedāvāts deputātei Ivetai Blauai. Divas dienas vēlāk, 20.maijā, abi aizturētie tika apcietināti, bet Munkevics – arī gāzts no mēra amata.

2010.gada jūlija sākumā, kamēr Pīrants un Munkevics atradās apcietinājumā un izmantoja savas likumā paredzētās tiesības neliecināt, prokurore Zaļūksne viņiem abiem uzrādīja apsūdzības pēc Krimināllikuma 323.panta 2.daļas – par kukuļdošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Munkevicu tiesa pret 50 000 latu (71 143 eiro) drošības naudu no apcietinājuma atbrīvoja 2010.gada augusta sākumā, bet Pīrants pret 40 000 latu (56 914 eiro) drošības naudu brīvībā tika izlaists 2010.gada septembra vidū.

Jūrmalas pilsētas tiesa četru gadu cietumsodu ar mantas konfiskāciju piesprieda Munkevicam, bet Pīrantam tika piespriests trīs gadu cietumsods ar mantas konfiskāciju. Apelācijas instance spriedumu atcēla, taču, ņemot vērā ierosinātās disciplinārlietas pret Jūrmalas pilsētas tiesas tiesnesēm, lieta tika nodota Kurzemes rajona tiesai.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kārtējais pierādījums Latvijas tiesu varas korumpētībai ! Cik nožēlojama ir šo pērkamo tiesnesīšu morāle ! Vai tiešām viņiem NAV NEĒRTI IZIET UZ IELAS un skatīties cilvēkiem acīs ????? Un nav bailes ,ka kāds iespļaus purnā ?????

  2. Tiesa tiesā po ponjatijam. Kāda vara, tāda tiesa. Kad iztiesās Lemberga lietu?

  3. Ministrus savēlēja .izmaiņu nekādu.Vienkārši kārtīgs stulbums.Varat neko nerakstīt,jūs tracinat vienkārši tautu.Bedrē bijam,un tur arī paliekam.StULBUmS.

  4. Da zdravstvujet latvijskij sud! Samyj gumannyj sud v mire! Ne velti viens no pirmajiem valsts darbiem bija padomju tiesnešu iecelšana uz mūžu. Esam nonākuši pat tik tālu ka pat paaudžu maiņa neko nedos. Vecie buki jau ir izaudzinājuši jauno paaudzi pēc sava ģīmja un līdzības

  5. Raimonds Normunds Kukulis Atbildēt

    Ir īstais brīdis lūgt Temīdu Latvāni atklāt komercnoslēpumu – cik maksā IZSPRUKŠANA?

Draugiem Facebook Twitter Google+