×
Mobilā versija
+13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
21. septembris, 2015
Drukāt

Munkevicu prasa sodīt ar brīvības atņemšanu uz pieciem, bet Pīrantu – uz četriem gadiem (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Apsūdzētais bijušais Jūrmalas pilsētas mērs Raimonds Munkevics.

Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā pirmdien kukuļdošanā vainotajam bijušajam Jūrmalas mēram Raimondam Munkevicam prasīja piemērot piecu gadu brīvības atņemšanu, savukārt otram lietā apsūdzētajam – Normundam Pīrantam – brīvības atņemšanu uz četriem gadiem, aģentūrai BNS pastāstīja tiesas pārstāve Elīna Zača.

Tāpat prokurors tiesas debatēs abus apsūdzētos lūdza sodīt ar mantas konfiskāciju, atņemot tiesības ieņemt amatus – tajā skaitā vēlētus – valsts un pašvaldības pārvaldes iestādēs trīs gadus.

Viņa skaidroja, ka apsūdzības uzturētājs tiesas debates ir noslēdzis. Nākamajā tiesas sēdē, kas paredzēta 14.oktobrī, plānots, ka debates sāks apsūdzēto aizstāvji.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka pirmās instances tiesa pērnā gada 23.janvārī Munkevicam piesprieda brīvības atņemšanu uz četriem gadiem, bet kādreizējam Jūrmalas ātrās palīdzības valdes loceklim Normundam Pīrantam – brīvības atņemšanu uz trim gadiem. Gan Munkevicam, gan Pīrantam tiesa noteikusi arī mantas konfiskāciju, kā arī aizliegumu trīs gadus ieņemt vēlētus valsts vai pašvaldību amatus.

Saskaņā ar apsūdzību, kura balstās uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja veikto izmeklēšanu, Munkevics un Pīrants mēģināja nodrošināt labvēlīgu rezultātu Jūrmalas domes 2010.gada 20.maija sēdē paredzētajā balsojumā par pašvaldības vadītāja atbrīvošanu no amata, piedāvājot 5000 latu un amatu Jūrmalas pilsētas domes deputātei Ivetai Blauai par noteiktu rīcību kukuļdevēju interesēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Zagļus un korumpantus ir stingri jasoda, citādi Latvija no šīs sērgas neatbrīvosies. Un lielos zagļus vispirms.

    • Visa pasaule zina ka Latvija ir nozagta valsts bet neviens zaglis nesēž cietumā. Nesēdēs ar! Ja esi nozadzis tik daudz ka vari padalīties ar “neatkarīgās tiesas” darboņiem drīzāk sēdēsi mīkstajā Saeimas deputāta krēslā nevis cietumā.

Draugiem Facebook Twitter Google+