Latvijā
"Latvijas Avīze" atmasko

Viltus ziņa: Latvijas skolās grib ieviest eigēniku28

Ekrānuzņēmums no velykoross.ru

“Latvijā izglītības programmā iekļaus eigēniku,” ar tādu virsrakstu publicēti raksti vairākos Krievijas vai krieviski rakstošos portālos, kā izcelsmes vietu norādot informācijas aģentūru “Panorāma”. Runa, protams, nav par Latvijas Televīzijas raidījumu, bet gan par tīmekļa vietni “panorama.pub”, kas līdzās patiesām ziņām mēdz publicēt arī murgus ne tikai par citām valstīm, bet arī par pašu Krieviju. Piemēram, kā ziņa vietnē atrodams stāsts, ka Krievijas Kultūras ministrija pusi komunistu vadoņa Ļeņina mirstīgo atlieku rosinot apglabāt, bet otru pusi – turpināt turēt Sarkanajā laukumā.

Savukārt rakstā “Latvijā izglītības programmā iekļaus eigēniku” stāstīts, ka Latvijas Nacionālās identitātes dienests esot norādījis Izglītības ministrijai ieviest skolu un augstskolu izglītības programmās eigēniku. Kā skaidrojis šī dienesta vadītājs Fredis Primbargis, jau skolā bērnos jāiedveš sapratne par rasu tīrību. “Mūsdienu realitātes apstākļos, kad ir iespējama ārēja agresija no mūsu impēriskā kaimiņa, ļoti svarīgi ir atšķirt eiropieti – latvieti no nepilsoņiem un iebraucējiem no Krievijas. Pirms desmit gadiem krievi nerunāja latviski vai runāja ar akcentu, bet tagad viņu bērni atņem latviešu bērniem uzvaras mācību olimpiādēs,” rakstā it kā citēts šis F. Primbargis.

Jau drīzumā būšot gatavas mācību grāmatas eigēnikā 5. klasei. Savukārt studenti ne tikai apgūšot teoriju, bet arī mērīšot galvaskausus.

Raksts par eigēniku publicēts 18. janvārī, bet 23. janvārī jau seko turpinājums. Nu jau Nacionālās identitātes centrs, nevis dienests esot sodījis Rīgas mēru Nilu Ušakovu par to, ka viņam ir nelatviski sejas vaibsti un uzvārds. Apgalvots arī, ka informācijas gan par eigēniku, gan Rīgas mēra sodīšanu pirmavots esot vietne “delfi.lv”.

“Panorama” publikācijas izplatītas arī sociālajos tīklos: gan “twitter.com”, gan arī “facebook.com”, to pārpublicējušas arī citas vietnes: “velykoross.ru”, “politobzor.net”. Jo vairāk tīmekļa lietotāju redz šādas ziņas, jo lielāks risks, ka kāds arī tās uztvers nopietni un pārpublicēs.

 

Atmaskojums

Saistītie raksti

Ja citkārt viltus ziņās bijušas vismaz kādas patiesības drumslas, tad šajos tekstos taisnība ir vien tā, ka Latvijā tiešām ir krievi, nepilsoņi, iebraucēji, ir agresīvs kaimiņš, ir Rīgas mērs Nils Ušakovs, ir portāls “www.delfi.lv”, ir arī skolas, augstskolas un Izglītības ministrija, kuras oficiālais nosaukums gan ir Izglītības un zinātnes ministrija (IZM). Pārējais viss ir izdomājumi. Kā zināms, Latvijā nav Nacionālās identitātes dienesta un tāpēc personas, kas minētas rakstā un kurā spriež par eigēnikas nepieciešamību, arī nav. Līdz ar to IZM nav saņēmusi nekādas norādes par nepieciešamību ieviest skolu programmās eigēniku un šādu plānu, protams, nav. Tāpat arī nav Nacionālās identitātes centra, kas sodītu nelatviešus.

Kā atzina portāla “Delfi.lv” galvenais redaktors Ingus Bērziņš, ne latviskajā, ne krieviskajā vietnes sadaļā ziņas par Nacionālās identitātes dienestu vai centru publicētas nav. Viņš piebilda: šis ir pirmais gadījums, kad portālam tapis zināms, ka, veidojot viltus ziņas, tiek melīgi apgalvots, ka avots ir “delfi.lv”.

LA.lv