×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
1. februāris, 2018
Drukāt

Viltus ziņa: Latvijas skolās grib ieviest eigēniku (28)

Ekrānuzņēmums no velykoross.ruEkrānuzņēmums no velykoross.ru

“Latvijā izglītības programmā iekļaus eigēniku,” ar tādu virsrakstu publicēti raksti vairākos Krievijas vai krieviski rakstošos portālos, kā izcelsmes vietu norādot informācijas aģentūru “Panorāma”. Runa, protams, nav par Latvijas Televīzijas raidījumu, bet gan par tīmekļa vietni “panorama.pub”, kas līdzās patiesām ziņām mēdz publicēt arī murgus ne tikai par citām valstīm, bet arī par pašu Krieviju. Piemēram, kā ziņa vietnē atrodams stāsts, ka Krievijas Kultūras ministrija pusi komunistu vadoņa Ļeņina mirstīgo atlieku rosinot apglabāt, bet otru pusi – turpināt turēt Sarkanajā laukumā.

Savukārt rakstā “Latvijā izglītības programmā iekļaus eigēniku” stāstīts, ka Latvijas Nacionālās identitātes dienests esot norādījis Izglītības ministrijai ieviest skolu un augstskolu izglītības programmās eigēniku. Kā skaidrojis šī dienesta vadītājs Fredis Primbargis, jau skolā bērnos jāiedveš sapratne par rasu tīrību. “Mūsdienu realitātes apstākļos, kad ir iespējama ārēja agresija no mūsu impēriskā kaimiņa, ļoti svarīgi ir atšķirt eiropieti – latvieti no nepilsoņiem un iebraucējiem no Krievijas. Pirms desmit gadiem krievi nerunāja latviski vai runāja ar akcentu, bet tagad viņu bērni atņem latviešu bērniem uzvaras mācību olimpiādēs,” rakstā it kā citēts šis F. Primbargis.

Jau drīzumā būšot gatavas mācību grāmatas eigēnikā 5. klasei. Savukārt studenti ne tikai apgūšot teoriju, bet arī mērīšot galvaskausus.

Raksts par eigēniku publicēts 18. janvārī, bet 23. janvārī jau seko turpinājums. Nu jau Nacionālās identitātes centrs, nevis dienests esot sodījis Rīgas mēru Nilu Ušakovu par to, ka viņam ir nelatviski sejas vaibsti un uzvārds. Apgalvots arī, ka informācijas gan par eigēniku, gan Rīgas mēra sodīšanu pirmavots esot vietne “delfi.lv”.

“Panorama” publikācijas izplatītas arī sociālajos tīklos: gan “twitter.com”, gan arī “facebook.com”, to pārpublicējušas arī citas vietnes: “velykoross.ru”, “politobzor.net”. Jo vairāk tīmekļa lietotāju redz šādas ziņas, jo lielāks risks, ka kāds arī tās uztvers nopietni un pārpublicēs.

 

Atmaskojums

Ja citkārt viltus ziņās bijušas vismaz kādas patiesības drumslas, tad šajos tekstos taisnība ir vien tā, ka Latvijā tiešām ir krievi, nepilsoņi, iebraucēji, ir agresīvs kaimiņš, ir Rīgas mērs Nils Ušakovs, ir portāls “www.delfi.lv”, ir arī skolas, augstskolas un Izglītības ministrija, kuras oficiālais nosaukums gan ir Izglītības un zinātnes ministrija (IZM). Pārējais viss ir izdomājumi. Kā zināms, Latvijā nav Nacionālās identitātes dienesta un tāpēc personas, kas minētas rakstā un kurā spriež par eigēnikas nepieciešamību, arī nav. Līdz ar to IZM nav saņēmusi nekādas norādes par nepieciešamību ieviest skolu programmās eigēniku un šādu plānu, protams, nav. Tāpat arī nav Nacionālās identitātes centra, kas sodītu nelatviešus.

Kā atzina portāla “Delfi.lv” galvenais redaktors Ingus Bērziņš, ne latviskajā, ne krieviskajā vietnes sadaļā ziņas par Nacionālās identitātes dienestu vai centru publicētas nav. Viņš piebilda: šis ir pirmais gadījums, kad portālam tapis zināms, ka, veidojot viltus ziņas, tiek melīgi apgalvots, ka avots ir “delfi.lv”.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Latvijas avizes raksts,protams,atbilst faktiem bet vai vai nav parspileti “demokratiski” sadus noziegumus devet par murgiem ? Latvijas Kriminallikuma 74.un 75.pantos par sadiem noziegumiem,kurus ir jadefine par noziegumiem pret cilveci attaisnosanu,vesturisku faktu parveidosanu tada veida ka tie apdraud mieru,naidigas dezinformacijas un agresijas veidosanu ar merki apdraudet Latvijas Valsts un Latvijas pilsonu Neatkaribu,soda ar cietumsodu un mantas konfiskaciju.Ko par to Doma atbildigas institucijas un atseviskas personas ?

 2. Neko tālu no patiesības tas nav. IZM Latvijas skolās jau krietnu laiku ievieš pedoloģijas idiotiskās kompetenču apmācības koncepcijas un tad jau vairs nav tālu arī līdz eigēnikai.

 3. Neko vairs nevar darīt. Rīgā mērs, kurš pats ļoti nelojāls Latvijai. bet kādi komentāri jālasa viņa lapā FB, tās ir tīrās šausmas. Ko tik tur nelatvieši, nekrievi raksta. Tik labi redz, ka atkal kā kādreiz Iļjičs salaida ragos tautu, tā tagad mēģina. Man ir žēl krievu, kuri nesaprot, ka viņu vārdā manipulē ne jau krievi.

 4. no kurienes aug kājas ? Atbildēt

  Lai arī eigēnika ir izdomājums(tāpat, kā kristietība u.tml.), kurus tie pekstiņi skartu vistiešāk ?
  Nedomāju, ka tie būtu latvieši, krievi vai čukči…
  Drīzāk gaļdeguņi izgaismotos :))))

  • Tie paši “latviešu” autori, kuri tik daiļrunīgi un patētiski
   “atspoguļoja” “darbaļaužu” dzīvi” starpkaru Latvijā.

 5. Tā ir mērķtiecīga citu tautu apmelošana un ienaidnieka tēla veidošana, nacionālā naida kurināšana. Ciniska jēdzienu samainīšana. Latviešiem (un citām tautām) tiek piestiprinātas “fašisma” birkas, lai gan tāda nicinoša attieksmepret citām tautām, bet savas tautas pacelšana pāri citām ir visīstākais nacisms. Nacisti citus, kuri nemaz nav nacisti, sauc par nacistiem

 6. Primbargis, tāds uzvārds vispār nemaz nepastāv. Krievi visu izzīž no pirksta pēc savas (ne)saprašanas par “Pribaltiku”

 7. PASHAA RUSHNJAA EUGEENIKA JAU SEN UZ ZALJA ZARA- KAA TAD KRIEVELJU NACIKJIS SEVI APLIECINAAS ?

 8. Ar viltus ziņām pelna miljonus! Vai tad nezinājāt? Tāpēc arī tādas ziņas taisa.

 9. puvums kā gangrēna. Kā to izārstēt? Kur un kā griest lai tas kas vēl labs paliek dzīvs?

 10. Esu pati latviete,tik nedzivoju taja valsti un pati jau baidos no latviesiem,jo uzvediba ir ka fasistiem!

  • atbilde fake news ticētājai Atbildēt

   Dzīvoju Latvijā, neviens nekad eigēniku man skolā nemācīja un nevienu, kas kaut ko tādu atbalstītu, nepazīstu. Tu kur dzīvo, Krievijā, kur tādu propagandu pret jebkuru tautu, kas negrib atpakaļ impērijas sastāvā, sludina?

  • noteikti izguli dzērumu, tad paliks vieglāk

 11. Un nav variantu, kā šādus apmelotājus saukt pie atbildības?

 12. А в чём неправда то? Разве это не есть голубая мечта ваших политиков?! Atbildēt

  ?!

  • Grapistam jāiemācās atšķirt kaut kādi mistiski “politiķu sapnīši” no neesoša centra izdomāta vadītāja citēšanas un vispārīgas “atsaukšanās” uz avotu, kurā nekas tāds nav atrodams.

   • Ой, ой, ой, а почитайте Дзинтарса своего любимого! Atbildēt

    !?

    • Ojotājs atradies! Nav ko no pirksta izzīst kaut kādus identitātes centrus un Fredus Primbargus un pēc tam rādīt ar pirkstu uz Dzintaru kā kaut kādu pamatojunu iepriekšējiem murgiem.

     • А ты почитай соседних комментаторов, здесь же, на этой ветке!

      Murgs?

     • No pirksta rādīšanas uz Dzintaru un citiem komentētājiem ne Nacionālās identitātes centrs, ne arī Fredis Primbargis īstāks nekļūs..

     • Да, но Дзинтарс с его идеями существует реально! И другие комментаторы с их руссофобством рядом, никуда не пропали!

      Oni vse zdesj!

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Te nav vajadzīga nekāda zinātne! Tatārmongoļus var pazīt jau no 2 tramvaja pieturu liela attāluma, lai cik tie arī necenstos tēlot eiropiešus. Tatārmongolis arī Āfrikā ir tatārmongolis un ne jau izskatā tas suns ir aprakts, tā kaite ir audzināšanā un attieksmē pret citām tautām un valstīm- tanki, kalašņikovi, tautu atbrīvošanas draudi, russkij mir, pravoslavije- tā ir viņu “dāvana” pasaulei. Vienīgie svētki- Otrais Pasaules karš, ko paši uzsāka un kurā zaudēja līdz 30 milj. savas tautas! Ja tas nebūtu bijis, vispār nebūtu ko ”svinēt”. Un tad pienāk Kindzulis un saka: “Latvieši, jums jāmācās evgēņiku!”

   • И после этих слов, вы считаете себя христианином?! Проповедуя идеи Гитлера?!!! Atbildēt

    ?!

 13. Džerijs, virziens.lv Atbildēt

  Kājas ziņai aug no resursa panorama.pub, kurš savukārt nekautrējas apgalvot, ka informācija ņemta no delfi.lv

 14. Tas ir sīkums salīdzinot ar to, ka “agresīvs kaimiņš” jau ieviesis jaunu nodokli – nekrieviem.

 15. Rasa tas ir balts, ūdens uz zāles no rīta.

  • Runa ir par rasi nevis rasu.Visi esam tikai cilvēki un mūsu uzvedība nosaka audzināšana un dzīvesveids,nevis matu un ādas krāsa.

Draugiem Facebook Twitter Google+