×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
13. augusts, 2014
Drukāt

Murjāņu miljonus pārdala citiem (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Sākotnēji Murjāņu sporta ģimnāzijas rekonstrukcijai un multifunkcionālas slēgtas sporta manēžas būvniecībai paredzētos 4,4 miljonus eiro vakar valdība pārdalīja citām vajadzībām.

Daugavas stadiona sagatavošanai XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem tiks 671 350 eiro. Nauda galvenokārt tiks tērēta stadiona seguma atjaunošanai. Tiks veikts arī telpu kosmētiskais remonts, apgaismes ierīču remonts. 678 580 eiro novirzīti bobsleja un kamaniņu trases “Sigulda” sagatavošanai 2015. gada pasaules čempionāta kamaniņu sportā norises nodrošināšanai, t. sk. galvenā informācijas tablo iegādei, trases apskaņošanas sistēmas iegādei un uzstādīšanai, starta (arī junioru) un finiša zonu izveidei, kā arī infrastruktūras renovācijai un labiekārtošanai. Sporta centra “Mežaparks” rekonstrukcijai atvēlēti 577 820 eiro, primāri veicot Latvijas Olimpiskās vienības darbības nodrošināšanai nepieciešamā Sporta medicīnas centra rekonstrukciju un aprīkošanu, kā arī veicot sporta centra jumta remontu. Vislielākā summa – 2,5 miljoni eiro – tiks valsts galvoto aizdevumu atmaksai, kas saistīti ar olimpisko centru būvniecību Latvijas pašvaldībās, nodrošinot 2015. gada daļēju saistību izpildi jau 2014. gadā. Tādējādi tikšot ietaupīta nauda no aizdevumu procentu maksājumiem. Ieekonomētā nauda savukārt 2015. gadā tiks novirzīta reģionālo sporta internātu pilotprojektiem.

Ideju par šādiem internātiem virza lielās pilsētas, kas izveidojušas nepietiekami noslogotus olimpiskos centros un cer tos piepildīt ar jauniem sportistiem. Taču šādi internāti būs konkurenti Murjāņu sporta ģimnāzijai, kas pasliktinās tās situāciju. Ģimnāzijas pārstāvji un tās absolventi – populāri sportisti – jau izteikuši bažas, ka finansējuma nepiešķiršana ģimnāzijas attīstībai var apdraudēt tās tālāku attīstību. IZM parlamentārais sekretārs Andis Geižāns sacīja, ka sporta internāti citviet galvenokārt piedāvās treniņus tajos sporta veidos, kuros Murjāņos nevar trenēties.

Kā rakstīts, Murjāņu ģimnāzijai nepieciešama rekonstrukcija un jauna treniņu manēža. Taču tika izstrādāts pārlieku dārgs, iecerētajam finansējumam neatbilstošs manēžas projekts. Jaunu projektu šogad vairs nav iespējams radīt, tāpēc nolemts šim gadam Murjāņiem paredzēto naudu pārdalīt. IZM joprojām sola, ka nākamo gadu budžetos finansējums Murjāņiem tiks piešķirts.

Iepriekš bija iecerēts 2,7 miljonus no Murjāņu ģimnāzijai paredzētās naudas piešķirt multifunkcionālas vieglatlētikas manēžas būvei Valmieras J. Daliņa stadionā. Taču valdošās koalīcijas partneri Nacionālā apvienība nepiekrita šādam piešķīrumam, uzskatot, ka tas saistīts ar to, ka Valmieras mērs Inesis Boķis piekritis kandidēt “Vienotības” sarakstā Saeimas vēlēšanās. A. Geižāns gan Valmierai neiedoto naudu skaidroja nevis ar koalīcijas partneru pretenzijām, bet gan ar to, ka vakar pārdalītais finansējums jāizlieto līdz gada beigām, bet manēžu tik ātri nevar uzcelt.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. LA ir vienígais i-neta saits Atbildēt

    LA ir vienígais i-neta saits, kurá ir publicéta informácija par Murj.skolai paredzétás naudas aizpludinášanu valdošás klikjes pietuvinátajiem.

  2. Redz, medicīnas centram var remontēt jumtu utt.,bet MSĢ nevajag vairs neko! Atņem un atdod citiem.

  3. Tātad Latvijas talantīgjai aunatnei Nākotnes šeit NAV

    • Talanti ...par vecáku naudu Atbildēt

      Já, talantígajai jaunatnei nákontnes nav, jo valdíbai, redzot kártéjos miljonus, sák rocinjas drebét, jo caurás iierédnju kabatinjas jápilda – sadalot summu mazákás, vieglák dalju (lielu dalju) ielaist kabatinjás. Jaunieshi varés izrauties pasaulé tikai ar vecáku naudas palídzíbu, ká, piem., músu talants Gulbis u.c.

Draugiem Facebook Twitter Google+