×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
11. marts, 2012
Drukāt

Mūrniece: 16.martā ap Brīvības pieminekli atkal būs žogi

murniece

Leģionāru atceres diena jeb 16.marts šogad būs “īpašs”, un ap Brīvības pieminekli drošības nolūkos atkal būs novietoti žogi, pārliecināta bijusī iekšlietu ministre Linda Mūrniece (attēlā).

“Šogad noteikti atkal būs žogi. Jo pēc referenduma tas būs īpašs 16.marts. Smags visiem. Bet esmu droša, ka bez “uzšķilta sērkociņa”, jo zinu, ka iekšlietu dienesti prot strādāt,” saka bijusī ministre.

Mūrniece norāda, ka pirms trīs gadiem, kad viņa sāka strādāt augstajā amatā, 16.martā nodrošināja kārtību, taču pilsētā bija liels skaits policistu gan formās, gan bez tām, bija kārtībsargu ķēdes ap Brīvības pieminekli un riskantajās vietās pilsētā, kā arī aktīvi bija iesaistījušies robežsargi un Drošības policijas darbinieki. “Jo skaidrs, ka pietiktu “uzšķilt sērkociņu”, lai “uzietu gaisā” viss apkārt. Arī tādēļ, ka Krievijas un daža vietējā prese ar nepacietību vienmēr gaida, vai tomēr neizdosies šo “sērkociņu uzšķilt”. Pēdējos divus gadus nav izdevies. Domāju, ka neizdosies arī šogad,” saka izbijusī ministre.

Viņa norāda, ka saņēmusi pārmetumus, ka pie Brīvības pieminekļa bijis par daudz iekšlietu struktūru spēku. “Varbūt. Bet pirms trim gadiem mums bija traģiskā 13.janvāra pieredze, un to neviens ministrs negribētu piedzīvot. Tāpēc es pieturējos pie principa – labāk vairāk nekā viena par maz. Policisti un citi dienesti divus gadus no vietas 16.martā burtiski aplenca pieminekli, dienestu vadītāji pirms tās dienas naktis negulēja, lai izdomātu, kā norobežot vienus radikāļus no otriem,” skaidro Mūrniece.

Bijusī ministre atzīst, ka viņai pašai bijis svarīgi pateikt leģionāriem, ka viņi būs pasargāti, un apkārtējiem, ka nesāksies kautiņi. “Man bija svarīgi tur būt arī tāpēc, ka manu bērnu vecvectētiņš bija leģionārs un vēl tagad viņi nezina, kur nest ziedus viņa iespējamā nāves dienā vai tajā pašā 16.martā,” piebilst Mūrniece.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+