×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
4. marts, 2016
Drukāt

Mūrniece 16.martā piedalīsies leģionāru piemiņas pasākumos (37)

Foto: LETAFoto: LETA

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) 16.martā piedalīsies leģionāru piemiņas dievkalpojumā Rīgā, Jāņa baznīcā un piemiņas pasākumā Lestenē, apliecināja pati politiķe.

No Mūrnieces teiktā izriet, ka viņa neplāno piedalīties gājienā uz Brīvības pieminekli. Taujāta par to, Saeimas priekšsēdētāja atbildēja, ka 16.martā viņa nepiedalīsies daudzos pasākumos.

Parlamenta spīkere norādīja, ka arī šoreiz, tāpat kā katru gadu, viņa piedalīsies dievkalpojumā Jāņa baznīcā un pēc Latvijas Nacionālo karavīru biedrības aicinājuma apmeklēs piemiņas pasākumu Lestenes brāļu kapos. Viņa pauda, ka šajos pasākumos ir iespēja runāt ar cilvēkiem un skaidrot Latvijas vēsturi.

Jau vēstīts, ka 16.martā gaidāmajos leģionāru piemiņas pasākumos pie Brīvības pieminekļa un Lestenē plāno piedalīties liela daļa nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK Saeimas deputātu, aģentūrai LETA sacīja VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš.

Pasākumos pēc Saeimas komisijas sēdes beigām paredzējis piedalīties arī pats Bērziņš.

Savukārt par nacionālās apvienības ministru rīcību ir jāprasa viņiem pašiem, norādīja politiķis, piebilstot, ka VL-TB/LNNK neesot vienojusies par kādu kopīgu rīcību šajā datumā un katrs varēs izvēlēties, ko darīt.

Kā ziņots, valdības pozīcija saistībā ar ministru dalību 16.marta leģionāru atceres pasākumos ir nemainīga, žurnālistiem paudis Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Savulaik par nepakļaušanos bijušās Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) aicinājumam nepiedalīties 16.marta pasākumos amatu zaudēja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK).

Kā ziņots, Rīgas domē ir pieteikti tradicionālie 16.marta – leģionāru piemiņas dienas – pasākumi. No plkst.7 līdz 13 Rīgā, Brīvības pieminekļa laukumā, sapulci pieteikusi biedrība “Nacionālo karavīru atbalstam”. Iecerēts, ka tajā piedalīsies 30 cilvēki, un kā pasākuma mērķis norādīts “atgādināt par 1944.gada 16.martā noritējušajām Latviešu leģiona kaujām un skaidrot Latvijas un Latviešu leģiona Otrā pasaules kara vēsturi garāmejošiem interesentiem”.

Savukārt divas stundas vēlāk, no plkst.9 līdz 15, Brīvības pieminekļa laukumā sapulci/piketu pieteikusi biedrība “Latvijas Antinacistiskā komiteja”, kas norādījusi, ka “sapulce tiks veltīta “Waffen SS” upuru piemiņai un vēstīs par “Waffen SS” noziegumu attaisnošanas bīstamību”. Plānotais dalībnieku skaits – 100.

Tikmēr no plkst.11 līdz 13 gājienu maršrutā Doma laukums-Zirgu iela-Līvu laukums-Kaļķu iela-Brīvības bulvāris (Brīvības pieminekļa laukums) pieteikusi biedrība “Daugavas Vanagi Latvijā Limbažu nodaļa”. Organizācijas pasākuma mērķis ir ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa. Iecerēts, ka tajā piedalīsies 100 personas.

Pievienot komentāru

Komentāri (37)

 1. Apsveicami ! cieņa mūrnieces kundzei !

 2. Tā ir BRĪVA izvēle piedalīties vai nepiedalīties 16.marta Leģionāru piemiņas dienas pasākumos!
  Tas attiecas uz JEBKURU Latvijas iedzīvotāju!

 3. Kamēr vismaz viena mūrniece 16.martā turpinās izpildīt 1943.g.10. februāra pavēli – mūsu cīņa turpināsies:
  ” Pavēlu izveidot Latviešu SS-brīvprātīgo leģionu. Vienības lielums un veids atkarīgs no rīcībā esošo latviešu vīru skaita.” Ādolfs Hitlers.

  • Ir tāds dzīvnieciņš – žurka.
   Kur iet, aiz sevis atstāj izkārnījumus.
   Te viens tāpat “cīnās”.
   Vsemi pravdami i ņepravdami . 🙂

 4. Aizliegums ministriem piedalīties ziedu nolikšanā pie Brīvības pieminekļa uzskatāmi parāda lielo plaisu starp valdību un tautu, tiem cilvēkiem, kuru piemiņa tiek godināta un kuri ir atdevuši savas dzīvības brīvas Latvijas idejas vārdā.
  Īsi sakot, parāda Valdības nodevību pret savu tautu! Slava varoņiem! Kauns nodevējiem!

 5. Un kur tad visa mūsu vēsturnieku komisija ar lielo vēsturnieku Zundu priekšgalā? Bastejkalna krūmos salīduši,vai? Šī taču ir īstā vieta un laiks, lai skaidrotu Latvijas vēsturi un runātu ar tautu pie Brīvības pieminekļa. Bet nekā! Kā redzat, mūsu oponenti nemaz nekautrējas un rīkojas, toties mācītie pašu bāleliņi tik vien kā lūrēs caur kabinetu logiem, …jo “ka tik kaut kas nenotiek!”

  • 16.martā vismaz Doma laukumā viens brīv-mūrnieks, kāds neiburgietis-nollendorfietis-nāgelietis varētu atkārtot Waffen SS karotāju doto zvērestu? Ir kāds drosmīgais, kas atcerēsies:
   ” Dieva vārdā es svinīgi apsolu cīņā pret boļševismu neierobežotu paklausību vācu bruņoto spēku virspavēlniekam Ādolfam Hitleram, un par šo solījumu es kā drošsirdīgs karavīrs vienmēr esmu gatavs atdot savu dzīvību!”

   • Atslēgas vārdi: PRET BOĻŠEVISMU !!
    .
    Nekādus civiliedzīvotājus slepkavot nesolīja,
    bet CĪNĪTIES FRONTĒ !!!
    .
    Kremlis allaž visu apgriež otrādi.
    Tanī skaitā, savus “varoņdarbus”
    piedēvējot pretiniekam.

 6. Pareizi, ka uz Lesteni.
  Arī ždanokgiļmaniem Bastejkalna vietā vajadzēja piedāvāt Lesteni, – visdrīzāk visa gribēšana pārietu

  • Realitāte tāda > Buba Atbildēt

   Realitāte tāda, ka Ždanoka vienmēr(!!!) 16.martā ir pie Brīvības pieminekļa un noliek pat vainagu…
   Izskatāsd, ka tu pats nekad neesi pbijis pie Brīvības pieminekļa 16.martā!

 7. Baltija tikai Baltiem Atbildēt

  Cik labi ka pie varas vairs nav tautas ienaidnieki un migrantu aicinātāji no Vienotība kas vēršas pret savas valsts patriotiem kas godina savas valsts varoņus.

 8. Visu cieņu Mūrniecei! Cik neiesauca, neprasot, jaunus bērnus 17 – 18 gadus vecus un kā lielgabalu gaļu apšāva Polijas koridorā, Visla bijusi sarkana no asinīm. Vai tas nav noziegums? Nedrīkstēja okupētu valstu iedzīvotājus iesaistīt kara darbībā, bet to darīja abas puses, un tas ir jāatzīst valsts līmenī, līdzīgi kā Igaunijā tas jau izdarīs n-tos gadus atpakaļ!

 9. Fašisti bija Italijā. Latvijā viņu nav bijis. Bet Maskava pilna ar sarkano fašistiem – slepkavām, izvarotājiem un neliešiem. “Davai časy!” – Mēsli! Diena nav tālu, kad tie visi nosprāgs.

 10. ................... Atbildēt

  līdz šim neatbalstīju, tas neko nedeva, tātad jāiet. Domāju, daudzi tā domā.

 11. Kurā citā valstī tas ir kautkas speciāls, ka cilvēki piemin savus karā kritušos? Tā ir normāla parādība. Vācieši un francūži pat taisa kopējus piemiņu pasākumus. Tikai Latvijā krievnacisti ārdās.

 12. Nožēlojami. Kāpēc nepieminēs gaisa izpalīgus, policijas bataljonos iesauktos, mežabrāļus, kureliešus?

  • Ko gaidi uz citiem, PATS ierosini un pulcini ap sevi domubiedru grupu, ar aicinājumu pieminēt …”gaisa spēku izpalīgus, mežabrāļus, kureliešus”?
   Starp citu, gan kureliešiem, gan nacionālajiem partizāniem ir izveidotas piemiņas vietas visā Latvijā! Neviens neliedz piedalīties tur notiekošajos piemiņas pasākumos.
   Bet gaisa spēku izpalīgi arī 1x gadā pulcējas vienuviet. To pulcēšanās vietu ļoti labi zina vēl dzīvi esošie gaisa spēku izpalīgi …lielai daļai ir vairāk par 80 gadiem…

 13. ka Hitlera nelegāli radītais “Latviešu” legions ir kara noziegums pret Latviju. Tas ar savu vācu vadību izmantoja nelikumīgi iesauktos legionārus kā prommetamu lielgabalgalu. Lai pārvērstu kaunu par godu, kolaborāciju par “patriotismu” legiona latviskā vadība atrada 16. martu kå vīges lapu savam plikumam.

  • kartibas un patiesibas varda jus 9. maija naksiet klaja ar vestijumu par psrs vadibas kara noziegumu pret Latviju, sakara ar nelikumigi izveidoto latviesu strelnieku diviziju. Neraugoties uz to, ka latviesu legionari, kas tika izmantoti ka lielgabalgala, ka ari pec kara slepkavoti padomju gulagos un represeti ar profesiju un gluzi vienkarsi darba aizliegumiem, visai liels vinu skaits savu dzivi beidza sirmu vecumu piedzivojusi. Turpreti no padomju armija karojusajiem tikai neliela saujina piedzivoja kara beigas un no Riga ienakusas latviesu divizijas praktiski bija palicis tikai nosaukums.

  • Sāku smieties izlasot! Labi! Vīģes lapu! Kautko Latvijas Radio ziņās dzirdēju, ka krievi kautkādu protesta mītiņu rīkos arī? Bet nedod Dievs! Viņus nedrīkst laist, tuvāk par 500 metriem no Brīvības pieminekļa! Lai viņi rīko Centrāl tirgus rajonā, Bolderājā. Un ierodoties Latviešiem uz šo ziedu nolikšanu, kādam gados Latvietim, runāt protošam ir skaidri un gaiši TV kamerās jāpasaka, kas mēs, vai tie kareivji bija, kuri bija armijas rindās pret Komunistiem! Skaidri un gaiši! “Tie kareivji bija tie, kuri nekādā gadījumā negribēja Komunistu Okupāciju! Tie kareivji gribēja Neatkarīgu Latviju! Kā vienīgo Latviešu tautas Dzimteni uz pasaules! Tie kareivji, viņu Ideja bija Noturēt, Neatdot savu zemi blakus esošām Lielvalstīm! Pašiem būt Valdniekiem savā zemē! Dzīvot savā Baltā Nācijā! Nevis rosolī ar žīdiem, musulmaņiem un vēl nezi kādiem tur arābiem! Bez Komunistiem, bez krievu zābaka! Ja Hitlers būtu karu vinnējis, Mēs noteikti būtu veiksmīgāk attīstīta zeme, kuplāka Latviešu tauta! Un tāpēc tagad Neviens Nav Tiesīgs un Nedrīkst Uzdrošināties, Mums Latviešiem liegt atcerēties Lielā Tēvijas karā kritušos! Tie bija Latviešu tautas Patrioti! Un visādiem Okupantiem, kuri iedzīvojušies Latvijā, pēdējos 50 gadus, Nav nekādas tiesības kaut ko sprauslāt! Tas ir ar Likumu ļoti stingri jānosaka! Ne jau Waffen SS, karogus uzstāda, vai izkar visās malās Latvijā! Ne jau ar viņiem rokās Latviešu patrioti dodas uz Brīvības pieminekli! Nu ne jau gluži tā! Tas jau nenozīmē, ka kāds taisās veidot pasaules, politisko apvērsumu un uzsliet visos torņos, smailēs Kāskrusta karogu! (un izsūtīt visus krievus uz Mahačkalu).
   Es te aizrunājos. Bet ja kādam kautkas nepatīk, tad lai aiziet Nosvērties! ja pagrieztu Gadsimtu atpakaļ, Es Noteikti, Neabšaubāmi censtos tikt Waffen SS rindās! Tas, kas ir Noticis šajos laikos – tas ir Vājprāts! Visādi melnie ir Apsēduši Balto eiropas daļu. Centrs, Vācija un uz augšu uz Skandināviem.

 14. Galvenais nav piedalīties vai nepiedalīties. Galvenais ir atbildēt uz jautājumu, kas ir šī diena. Varianti ir dažādi – vieniem tā ir diena, kad pazemot latviešus, demonstrējot, ka latvieši karoja Hitlera armijā. Citiem tā ir upuru piemiņas diena. Trešiem, politkāņiem, reize, kad spodrināt savas spalvas atsevišķu, ne visai saprātīgu, vēlētāju acīs. Bet Krievijai tā ir diena, kad ievākt propagandas karā gūto ražu. Ja nebūtu 16.marta, tad Krievijai to vajadzētu izgudrot. Daži tai centīgi palīdz. Vai arī šī eksaltētā, patukšā dāmīte to darīs?

 15. Tā sieviete ir malacis

 16. Ne silts,ne auksts,kur viņa piedalīsies vai nē!Galvenais,ka es tur nepiedalīšos!

 17. Tātad, ja iet uz 16. marta pasākumu, augstas amatpersonas atlaiž, bet ja uz 9. maiju, tad – viss kārtībā, tā tikai turpiniet! Žēl, ka paši latvieši tā pret savējiem.

 18. pakautrīgi jau, bet tomēr kaut kas …

 19. Kaut nu tikai nepārdomātu,uz piedalītos tai pasākumā.

 20. viņa ir veleta , tāpec var darit kā saviem veletājiem solijusi:) slikti protams ka 3 persona valstī slavina fašismu, bet ko padarisi

  • Ko slavina- fašismu??? Kādā veidā??? To,ka tajos kara gados katrs gribēja izdzīvot un mans vectēvs savu vecāko dēlu,kā pats teica,aizvedu kā jēru uz nokaušanu… Tā ir slavināšana??? Vai nu bija piespiedu kārtā jāiet leģionā vai arī tiksi nošauts… Tad ko izvēlēties??? Vai uzreiz nošauts turpat mājas pagalmā vai arī kaujas laukā..??? Jā,kādam arī palaimējās un sagaidīja vecāki savas atvases.. Vectēvs tomēr nesagaidīja…

  • tev tanī krievu skolā laikam dolbīja paurī vienu vārdu – fašisms ??
   Vācijā bija NACIONĀL-SOCIĀLISMS !!!
   Bet laikam jau grūta galva, nepielec ?

   • Un tāpēc, ka tavs vectēvs, vāciešu upuris, nepārnāca, tev 16.marts ir svētki? Tu ar to lepojies? Varbūt vajadzētu klusībā paraudāt par tautas izkaušanu, dzenot tūkstošus latviešu viena ārprātīga slepkavas armijā?

    • Ja tu nebūtu tik stulbs,tad līdz tevim jau sen būtu aizgājis,ka 16.marts ir kritušo piemiņas diena nevis svētki.Bet…komentāri ir lieki.

    • A kurš te runā par svētkiem??? Tā ir atceres diena un ne velti aizlūgums baznīcā un piemiņas brīdis Lestenē!

  • viņa ir otrā,nevis trešā persona un otrkārt fašismu neviens ne Latvijā,ne citur pasaulē neslavina kopš Musolīni aiziešanas mūžībā.Tādi brīnumi nav dzirdēti.

Draugiem Facebook Twitter Google+