×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. septembris, 2015
Drukāt

Mūrniece: algu palielināšana deputātiem vēl nav izlemta; tas būs sirdsapziņas balsojums (16)

Foto-LETAFoto-LETA

12.Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Algu palielināšana Saeimas deputātiem vēl nav izlemta un tas būs sirdsapziņas balsojums, trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” teica Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

“Lēmums par deputātu un valsts pārvaldes darbinieku algu celšanu nav pieņemts. Taisnība, ka ir bijis likums, kas to paredz – šāds likums ir pieņemts 2010.gadā, kad ir bijusi cita situācija,” sacīja Mūrniece.

Viņa skaidroja, ka automātiski šāda sistēma ir izveidota, taču tas ir tikai projekts, kas tiek virzīts apspriešanai. “Mana pieeja šim likumam ir cita – es uzskatu, ka tas ir morālas dabas jautājums. Tas būs Saeimas dienaskārtībā lemšanai,” teica Saeimas priekšsēdētāja.

Viņasprāt, Saeimas deputāti savas algas nolems nepalielināt, izskatot nākamā gada budžetu. “Deputātiem būs iespēja iesniegt priekšlikumus un būs iespēja nospiest balsojuma pogu – par vai pret. Tas būs sirdsapziņas jautājums un uz to katram deputātam būs jādod sava atbilde. (..) Mana sirdsapziņa to neļauj,” teica Mūrniece.

Viņa norādīja, ka viņas priekšlikums ir algas iesaldēt un paturēt esošajā līmenī.

Jau vēstīts, ka, mainoties mēneša vidējās darba samaksas apmēram, nākamgad pieaugs valsts amatpersonu algas.

Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums paredz, ka premjeres mēnešalgu nosaka, aizpagājušā gada mēneša vidējās darba samaksas apmēram piemērojot koeficientu – 4,05, ministriem – 3,648, bet Saeimas deputātiem – 3,2. Tādējādi Saeimas deputātiem atalgojums pieaugs par 157 eiro, Ministru prezidentam un valsts kontrolierei mēnešalga pieaugs par 198 eiro, bet tiesībsargam – par 167 eiro.

2013.gadā vidējā alga valstī bija 716 eiro, bet 2014.gadā vidējā alga valstī bija 765 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. ..kad iet runa par vinu algām tad tā viņu sirdsapzina izkup tālēs zilajās,paša krekls tuvāks…

 2. Tagad viņi var darīt visu ko iedomasies ja būs opozīcija vai dumpis tā almerī kuri izvietoti Ādažos izķers kūdītājus un ieliks slepenajos cietumos tādēl jau tos okupantus šeit ieveda.

 3. Par kādu SIRDSAPZIŅU Mūrnieces kundze runā?????????? Ja būtu sirdsapziņa un realitātes izjūta, tad nebūtu uzvarējusi domā par algas paaugstinājumu TAGAD!?? KURĀ DIMENSIJĀ DZĪVO SAEIMAS DEPUTĀTI??????????????? TĪŠU PRĀTU KAITINA SABIEDRĪBU!!?

 4. Varneši ir zaudejuši realitātes sajūtu.Veselības jomā pastāv kvotas,kuras jau beigušās,bet algas un pensijas joprojam ir zem okupācijas laiku līmeņa pie bezmaksas medicīnas un izglītības un daudziem citiem bonusiem pie algas un pensijas.Pastāv vispār atzīta nenormāla sociālā nevienlīdzība,bet birokrātiem simtiņa pielikums tiek uzskatīts par maznozīmīgu.Ir pietiekami daudz cilvēku,kuriem šāda summa ir mēneša iztika.

 5. Arī balsojot par eiro ieviešanu bez referenduma,lai gan pret bija 67% iedzīvotāju,balsojot par trekno gadu padomju atjaunošanu valsts uzņēmumos (pret bija tikai 3 deputāti),balsojot par Fiskālās disciplīnas padomes izveidošanu,bankas “Citadele” pārdošanu,noraidot samazinātu PVN likmi pārtikai,balsojot par diferencētu neapliekamo minimumu,ieviešot Saeimas ģenerālsekretāra amatu utt,deputāti taču balsoja pēc sirdsapziņas,ne jau kaut kādu savtīgu iemeslu dēļ!

 6. Sirdsapziņas balsojums? Nu tad jau par iznākumu šaubām nevajadzētu būt. Varbūt kāds pieņem likmes?
  P.S. nez, kuri bezsirži to algas palielināšanas ideju bīdīja, – pensionāru federācija, skolotāji, daudzbērnu ģimenes?

 7. izlems,kur tad liksies!!!

 8. Es atvainojos, Centrālās statistikas pārvaldes datubāzē ir tabula SD.01 Pensionāru skaits un vecuma pensijas vidējais apmērs un tajā dati par 2015.gada 2.ceturksni- pensionāru skaits 5670448 un vidējā pensija 272.42 EUR. Tad Ministru prezidentes algai būtu jābūt 272.42 X 4.05 = 1103,42 EUR.
  Pēc otrā varianta – 765 + 272.42 = 1037.42/2 =518,71. Un tad 518.71 X 4.05 = 2100,7.

 9. Sistēma ir jāmaina. Ir 572 tūkstoši pensionāru un 577,5 tūkstoši normālā režīmā, privātajā sektorā strādājošie, 290 tūkstoši sabiedriskajā sektorā strādājošie ( Neatkarīgā Avīze 2015.23.09.) Vispareizāk būtu aprēķināt pensionāru vidējo pensiju ( neesmu manījis tādus datus) un tad rakstā minētajām kategorijā piemērot minētos koeficientus ( no pirksta izzīstos?). Saprotu, ka tas nav iespējams. Tādēļ iesaku otru variantu. Aprēķināt vidējās algas visām trim kategorijām atsevišķi un tād no tām aprēķināt vidējo, kuru tad arī turpmāk lietot. Tas tad arī kaut kādā mērā ņemtu vērā pensionāru bēdīgo situāciju un stimulētu “tautas kalpus” domāt arī par nabadzīgāko tautas slāni. Varbūt man nav taisnība?

 10. No kāda avota Krams ņem šos skaitļus? Kas ir,,apdrošināšanas stāžs,,?Man pensionāram ar darba stāžu 39 gadi pensija ir 243 eiri.???

 11. Nodokļu ieņēmumi mīnusā,bet valdība palielina sev algas….?!? Sirdsapziņas vairākumam no 100 galvām valdībā nav.Pensionāriem iedot grašus,3 eiro,tautai 10 eiro klāt,bet vēl vairāk atņems ar ieviestām izmaiņām no 2016 gada… Nekauņas.

 12. Atkal kādu daļu Latvijas pamatiedzīvotāju būs nopārdevuši rietumiem vai saņēmuši kukuli par lielāka skaita imigrantu izmitināšanu, tie nu varēs balsot par šiem 100 gudrajiem.

 13. Vai tiešām vēl kādam ir sirdsapziņa negribas ticēt

 14. nekas vērtīgs nav paveikts ,lai palielinātu algas: par bēgļu izmitināšanu plāna un pasākuma darbības plāna arī nav(tas tikai skan vārdos),cels tik akcīzes nodokļus un visādus citus nodokļus ,lai sev var piepildīt kabatas.Stradiņa slimnīcā pat kvotas beigušās septembra mēnesī…slimiem bērniem ziedojam tauta naudu…
  labāk būtu pielikuši naudu ,lai bērniem ir atmaksāts ceļš uz skolu-kā Igaunijā un brīvpusdienas arī bērniem varētu atmaksāt kā to dara Igauņi -Igauņiem nauda sanāk ,bet mūsējie tikai sev algas palielina ….

 15. MINIMĀLĀ PENSIJA LATVIJĀ
  • Ja apdrošināšanas stāžs ir no 10 līdz 20 gadiem 49,5 lati
  • Ja apdrošināšanas stāžs ir no 21 līdz 30 gadiem 58,5 lati
  • Ja apdrošināšanas stāžs ir no 31 līdz 40 gadiem 67,5 lati
  • Ja apdrošināšanas stāžs ir no 41 gada un vairāk 76,5 lati
  Avots: Labklājības ministrija
  Pensijām naudas nav, bet pie varas esošajiem algām ir!Par tautu var paņirgāties, savus kurdjukus sargājot!
  Jums nav ne sirdsapziņas, ne smadzeņu! Ir tikai atkāta naudas un varas kāre!

 16. Valstij ir nodoklju ienjeemumu iekaseejums ar miinusa ziimi. Par ko vinji sev algas palielina, par to ka ir tik slikti straadaajushi? Taada sajuuta, ka vinji speciaali kaitina taa jau noslaukto tautu!

Draugiem Facebook Twitter Google+