×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. maijs, 2015
Drukāt

Mūrniece cer, ka policija izmeklēs uzbrukumu izstādes “Disidents” māksliniekiem (17)

Foto-LETAFoto-LETA

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) mudina policiju noskaidrot uzbrukuma izstādes “Disidents” māksliniekiem apstākļus. Šajā izstādē bija apskatāma instalācija, kurā pie krusta bija piesista lelle, kas dažiem atgādināja Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, tādējādi izraisot sašutumu.

Mūrniece asi nosoda uzbrukumu māksliniekiem Stūra mājas izstādes “Disidents” laikā un uzsver, ka varmācība nav veids, kā paust savu attieksmi, aģentūru LETA informēja Saeimas Sabiedrisko attiecību birojs.

“Mākslinieciskās izpausmes var patikt, tās var arī nepatikt. Nepieņemami, ja pret cilvēku, viņa idejām, radošo darbu kāds var atļauties savu nepatiku paust, vardarbīgi izrēķinoties. Civilizētā sabiedrībā, kādā mēs visi vēlamies dzīvot, katram ir tiesības paust savus uzskatus, bet fiziska izrēķināšanās un draudi ir noziegums,” sacījusi Mūrniece.

Saeimas priekšsēdētāja paudusi cerību, ka policija šo gadījumu izmeklēs un sauks vainīgos pie atbildības.

Kā ziņots, Stūra mājas pagalmā izvietotās izstādes “Disidents” organizatori ir saņēmuši draudus un izstādi nolēmuši pārtraukt. 15.maijā fiziski tikuši ietekmēti divi izstādes “Disidents” mākslinieki, kuri tobrīd uzraudzīja ekspozīciju un daļēji tika iznīcināta viena no izstādes mākslinieka “Some1” instalācijām, tāpēc izstādes autori nolēmuši Muzeju naktī to neatvērt apmeklētājiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Rīgas policija Ušakova rokās, un tas nozīmē, ka nekas netiks ne atrasts, ne darīts. Policijas vadība pret Ušakovu ir nulles.

 2. Ja cilvēku pielūdz Dieva vietā, tad likumsakarīgs ir krustā sišanas fakts,un to būtu tā arī jāpieņem.

 3. Beidziet nu liekuļot, Mūrniece, – krustā sists bija Putins, un tā tas bija arī domāts. Instalācijas? Huligāniski un pretīgi smērējumi…

 4. Kur tad nu palika mūsu Straujummamma un Co ar Je suis Charlie? Laikā, kad Sraujummamma Ministru kabinetā atklaj izsādi par Raini un Aspaziju, 200 metrus tālāk sit māksliniekus.

 5. Stulba instalācija, nevis māksla. Atbaidoša, pretīga.

 6. Visnopietnākais jautājums ir par postmodernisma mākslas un filozofijas izcelsmi. Liberāli demokrātiskā ideoloģija tāpat kā jebkura ideoloģija balstās uz noteiktām garīgajām tendencēm sabiedrībā. Attiecīgais noskaņojums un attiecīgās intereses ir sastopamas visos sabiedrības slāņos – inteliģencē, intelektuāļu vidē, masu cilvēkos.

  Postmodernisma mākslas un filozofijas rašanās liecina par radikālu lūzumu Rietumu iedzīvotāju garīgajā pasaulē XX gadsimta otrajā pusē. Lūzums bija krass, galējs, iedarbīgs un ļoti nepatīkams. Rietumu iedzīvotāju viena (radošā) daļa bija gatava par mākslas darbu pasludināt kārbu ar cilvēka izkārnījumiem. Rietumu iedzīvotāju otra (patērējošā) daļa bija gatava šo kārbu nopirkt un turēt mājās uz kumodes kā mākslas darbu. Par to liecina tāds tipisks piemērs, kā itāļu mākslinieka Piero Manzoni (1933-1963) „daiļdarbi” – kārbas ar viņa izkārnījumiem. Katrā kārbā ir 30 grami. 2002.gadā Lielbritānijas slavenā Tate Gallery par kārbu Nr.04 (1961.gadā autors pietaisīja un sanumurēja 90 kārbas) samaksāja 22,3 tūkstošus eiro. Tagad, 21. gadsimtā, kārbas cena noteikti ir palielinājusies, jo ievērojami ir palielinājusies Rietumu sociuma estētiskā apetīte uz tamlīdzīgām postmodernisma delikatesēm.

  Process turpinās. Rietumu sabiedrībā jūsma par kārbām Nr.01-90 pieaug. Procesu var pārtraukt vienīgi III Pasaules karš vai pandēmija. Cilvēciskais pagrimums ir tik briesmīgs, ka šodienas radošā inteliģence sarunā par mākslu nekaunas buldurēt vienīgi par naudu. Skaidrs, ka uz īstiem māksliniekiem tas neattiecas. Tas attiecas uz pseidotalantiem un pelēkiem masu cilvēkiem mākslinieka talārā. Īstiem māksliniekiem nav vajadzīgs izaicinājums un nav vajadzīgs provocēt auditoriju. Īstiem māksliniekiem pirmajā vietā ir māksla, bet nevis izaicinājums, provokācija un nauda.

  • Bet, jebkurā gadījumā, krustā pienaglots cilvēka tēls ir nozīmīgs simbols, un tā vērtība pārsniedz jūsu pieminētos 30 gramīgos “mākslas darbus”, jo tas uzskatāmi raksturo mūsu kolaboracionistu pārstāvētās Stūra mājas noziedzīgo būtību. Un šie politisko noziedzību atmaskojošie simboli nemēdz būt saistīti ar “provokāciju un naudu”, bet to vardarbīga iznīcināšana – tā gan.
   Bet nu cerēsim, ka mūsu tiesībsargājošās iestādes izteiks savu viedokli saprotamāk.

 7. Nevis JAACER,bet JAADOD RIIKOJUMS ! E.Shnjores lelli Maskavaa vareeja dedzinaat ?
  Izraidiit no LV ! Jaasaak beidzot ,,deldeet,, to piekto kolonu.Bez zheelastiibas,uz Strasbuuru neatskatoties .

 8. Okupācijas muzejs Atbildēt

  Un Stūra māja ir dažiem łoti neērts pagātnes atgādinājums. Tagad, kad Okupācijas muzejs ir puslīdz neitralizēts jau sāk kerties klāt pie Stūra mājas. Tādi laiki.

 9. Tikai cer? Vai vina nav parliecinata? Vai vinai ar cepuri roka jaiet lugties pie policijas? Vai policija par so gadijumu tikai nozavasies? Uzbrukums bija skaidrs signals disidentiem par to ko vini par tadiem politiskiem izlecieniem sagaidit.

 10. šiem vajag nevis par Putina aizkāršanu, bet par stulbumu, ko pauž viņu pretīgā deģeneratīvā “māksla”.

  • Tas kas tika pastradats Atbildēt

   Cekas pagrabos bija pretigs un to nekad nedrikst aizmirst. Sie makslinieki mums to atgadinaja un par to viniem sadeva par adu.

 11. skatoties no tiesiskuma viedokļa – tā izstādes mākslinieka “Some1″ instalācija bija nekavējoties jāatjauno un Muzeju naktī (policijas klātbūtnē) jādemonstrē, bet ne jāreaģē uz čekistu draudiem -izstādi slēdzot un “paceļot balto karogu”!

  • nu sāksim ar to ka skicēs kas iesniegtas līgumā nekas tāds nav attēlots, atiecigi pat no juridiskā viedokļa ” mākslimieks” pārkāpa likumu . ari mākslinieciskā vērtiba viņa mākslai nekāda, ko viš pats apzinās slēpdamies zem ” nika” . gribeja but varonis/provokators, bet beigās pats no savas ” drosmes ” nobijās un aizmuka krūkos

 12. Latviju jau kontrolē krievi,ne jau Latvijas policija!Izmeklēšana nenotiks.Vainīgie netiks atrasti.

 13. spikeri krusta piekalt lai izbauda ebreja jezusa likteni….

 14. un izradisies ka nekā tāda naf bijis. ” mākslinieks” vienkārši nobijās par sekām

Draugiem Facebook Twitter Google+