×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
27. aprīlis, 2015
Drukāt

Mūrniece: hibrīdkara draudu ietekmē sabiedrība tiek sistemātiski dezinformēta

Foto-LETAFoto-LETA

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Ir jāattīsta spēja stāties pretī hibrīdkara draudiem, kuru ietekmē sabiedrība sistemātiski tiek dezinformēta un iebiedēta, uzrunājot 5.Jauniešu Saeimas dalībniekus, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, aģentūra BNS uzzināja parlamenta Preses dienestā.

“Ikviens, arī jaunieši, var rast veidu, kā valstī stiprināt kopīgās vērtības. Priecājos, ka, ierosinot apspriežamās tēmas, jūs esat mēģinājuši skatīties no sava redzes leņķa, domājot, ko tieši paši un jūsu vienaudži varētu darīt valsts labā. Jūs esat sapratuši pašu būtiskāko – valsts ir tāda, kādu mēs to veidojam, un ikviens var atrast veidu, kā stiprināt kopīgās vērtības un drošību,” jauniešiem sacīja Mūrniece.

Saeimas priekšsēdētāja pauda gandarījumu, ka jauniešiem ir izpratne par šodien aktuālajām problēmām un vēlme tās risināt, par ko liecina deklarācijām iesniegtie priekšlikumi. Tie ir ierosinājumi, kā jaunieši varētu aktīvāk iesaistīties Eiropas Savienības (ES) aktivitātēs un politikas veidošanā, kā arī drošības un valsts aizsardzības jautājumi.

“Tieši pēc notikumiem Ukrainā mēs esam sapratuši, ka drošības draudi vairs nav tikai militāra rakstura, tāpēc mums ir jāattīsta spēja stāties pretī hibrīdkara draudiem, kuru ietekmē sabiedrība sistemātiski tiek dezinformēta un iebiedēta. Sociālie tīkli sevī ietver milzīgu informācijas apmaiņu, kur izskan viedokļi arī par sociāliem un politiskiem jautājumiem. Apsveicami, ka Jauniešu Saeimā apspriežamo problēmu vidū ir jautājumi par jauniešu iesaistīšanu valsts informatīvajā un kiberaizsardzībā. Internets un sociālie tīkli ir jauniešu iecienīta informatīvā telpa, un ikviens, tajā paužot savus uzskatus, veido komunikāciju ar sabiedrību un zināmā mērā arī var to ietekmēt,” uzsvēra Mūrniece.

Saeimas spīkere arī vērsa uzmanību uz jautājumiem, kuri ir saistīt ar apmācību un sagatavošanu darba tirgum. “Tie ir svarīgi ne tikai katram jaunietim personīgi, bet arī valstij kopumā, un kā problēma pastāv Eiropas Savienībā. Priecājos, ka ir arī ierosinājumi, domājot par veselības aprūpi un sociālajām tēmām. Attīstītā, demokrātiskā sabiedrībā ir jāspēj parūpēties par līdzcilvēkiem,” akcentēja Mūrniece.

Jauniešus šodien Saeimas namā uzrunāja arī Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas (EPPA) prezidente Anna Brasēra (Anne Brasseur), kura uzturas oficiālā vizītē Latvijā. Brasēra uzsvēra jauniešu vēlmi līdzdarboties cīņā pret cilvēktiesību neievērošanu, naidu un neiecietību pasaulē, kā arī rosināja veicināt izpratni par Eiropas identitāti un tās vērtībām.

Jaunieši no visiem Latvijas reģioniem pirmdien, 27.aprīlī, Saeimas namā pulcējas jau uz 5.Jauniešu Saeimu, vienu dienu iejūtoties deputātu ikdienas darbā. Jauniešu Saeimas deputāti tika ievēlēti publiskā balsojumā, sacenšoties ar savām idejām valsts izaugsmei un attīstībai. Ievēlēto 100 dalībnieku iesniegtās idejas apkoptas četrās tematiskās deklarācijās, kuras jaunieši vēl pilnveidos, izskatot savus iepriekš iesūtītos priekšlikumus kādā no četrām nozaru komisijām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+