×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
24. novembris, 2015
Drukāt

Mūrniece kā dadzis acī (51)

Foto - LETAFoto - LETA

Arvien biežāk izskan pieņēmumi, ka pēc budžeta pieņemšanas tiks mainīta valdība. Turklāt jaunās koalīcijas veidošanas “tirgū” neapšaubāmi tiks ierauts arī Saeimas priekšsēdētāja amats. Parlamenta vadītājas Ināras Mūrnieces izredzes saglabāt amatu var būt apšaubāmas, jo viņas asā valoda un nacionālā nostāja ne vienam vien parlamentā ir kā dadzis acīs.

Politisko konkurentu kurnēšana no jauna uzbangojusi pēc Saeimas priekšsēdētājas 18. novembra runas, bet neapmierinātība briedusi jau ilgu laiku. Novembra sākumā Saeimā pat sarīkota prezidija un frakciju vadītāju neoficiāla tikšanās ar I. Mūrnieci, lai pārrunātu sadarbību. Šī saruna organizēta paslepus no preses. Tomēr no neoficiālas informācijas “LA” tapis zināms, ka iecerētā izrunāšanās esot noritējusi ne pārāk draudzīgā atmosfērā. Sākotnēji vairākumam frakciju bija tīri tehniski un konkrēti jautājumi par sadarbību. Piemēram, “No sirds Latvijai” līdere Inguna Sudraba izteica vēlmi tikšanās reizēm ar diplomātiem izmantot Saeimas reprezentatīvās telpas, kā arī interesējās par Saeimas preses dienesta darbu. Savukārt “Saskaņa” pārmeta, ka Saeimas priekšsēdētāja, vadot parlamenta sēdes, pret opozīcijas pārstāvjiem izturoties nevērīgāk. Taču šīs konkrētās lietas esot noslīkušas emocionālu un indīgu pārmetumu gūzmā, kas nākuši no “Vienotības” līderes Solvitas Āboltiņas un Latvijas Reģionu apvienības (LRA) frakcijas vadītāja Daiņa Liepiņa.

“Tur pat nebija kādi konkrēti jautājumi, jo tos varētu atspēkot. Vienkārši tika bērti apvainojumi, pat tādi, ka viņa nemākot vadīt Saeimas sēdes un tamlīdzīgi. Faktiski tas bija psiholoģisks terors no Āboltiņas un Liepiņa tandēma puses. Viņiem nav nekādu juridisku vai politisku sviru, ar ko ietekmēt priekšsēdētājas nostāju, uzskatus un darba stilu, tādēļ mēģina viņu pazemot un ietekmēt psiholoģiski, lai izsistu no sliedēm, piespiestu kļūdīties,” atzina kāds par tikšanās norisi informēts avots. To daļēji apstiprināja arī ZZS frakcijas līderis Augusts Brigmanis. Viņš gan atteicās precizēt, par kādiem jautājumiem esot runāts, bet atmosfēra esot bijusi ļoti nokaitēta. “Nepatīkami bija to visu klausīties, tādēļ aizgāju prom pirms tikšanās beigām. Es varbūt esmu vecmodīgs, bet uzskatu, ka pašu ievēlētas valsts amatpersonas ir jāciena un arī domstarpības var atrisināt, atturoties no personīgiem apvainojumiem un nezaudējot cieņu pret sevi un oponentu,” teica Brigmanis. Viņam personīgi neesot nopietnu iebildumu pret priekšsēdētājas darba stilu, bet sīkās uzskatu atšķirības līdz šim esot izdevies atrisināt, mierīgi tās izrunājot.

Pievienot komentāru

Komentāri (51)

 1. Nekad neatdošu savu balsi par Āboltiņu.

 2. Mūrniece kļūst par tautas mīlētāko politiķi pateicoties vienas pretvalstiskas sievas prastumam mūsu Saeimā.

 3. Un kas te ir nepareizi pateikts ???!!! a..!!!!! Mūrnieces kundzei iztuŗību pret nožēlojamās rižās .. izdarībām un intrigām !!!

 4. Mūrniecei ir potenciāls kļūt par tautas līderi. Viņa saka patiesību, formulē to, ko visi redz un jūt. Tādēļ Āboltiņai skauž, bet viņa drīz nonāks vēstures mēslainē. Taču Mūrniece ir politiķe ar nākotnes perspektīvu.

 5. Esam tik tālu nonākuši, ka Āboltiņa, kas ar viltu iekļuva Saeimā (Ha!Ha!Honkonga!!!), uzdrošinās kritizēt Mūrnieci, kas patiesi aizstāv latviešu tautas intereses! Ir vērts rūpīgi izlasīt viņas teikto – katrs vārds viņas 18.novembra runā ir patiesība! Taču viens labums no Āboltiņas izteicieniem ir – tie neapšaubāmi ceļ Mūrnieces popularitāti.

 6. Visā visumā Mūrnieces kundzes runa tiešām ir viņas partijas programmas izklāsts, bet ir jābūt garīgi traumētam, lai uzskatītu to par spļāvienu sejā. Varbūt ar laiku viņa iemācīsies lietot tādas pat neko neizakošas frāzes kā iepriekšējā šī amata ieņēmēja.

  • Spļāviens tas ir tāpēc, ka jauc Aboltiņas politiskās spēlītes. Spļāviens arī tāpēc ka pēc Aboltiņas domām var teikt tikai to, kas ir saskaņots ar viņu. Iespējams, ka Mūrniece ir mēģinājusi saskaņot, bet tik svarīgu jautājumu drīkstētu kustināt tikai kaolīcijas līdere.

 7. Ja Āboltiņa cenšas noslacīt “Saskaņas” seju no špļāvieniem, tad nākamo vēlēšanu rezultāts dos reālo tautas vērtējumu! “Saskaņa” ar noslaucītu seju dabūs vairāk balsu, bet “Vienotība” paliks aiz borta.

 8. … Savas nacionalas valsts Bezabrenes un tas Satversmes cieniga parstave … Murniece… !!!!!!!!!

  … Un Aboltinai ir laiks iiet pastaviga atvalinajuma … !

 9. Tad kad runā skaidri ir spļāviens partijām bet tad kad daudz muld un nepasaka neko ir spļāviens tautai jo tauta ir vajadzīga tikai tad kad ir vēlēšanas.Nevajag tautu novērtēt par zemu.tad kad vadzis būs pilns viņš lūzīs un atbildība tiks prasīta no jums.

 10. Protams,izmantot sveetku runu savas partijas slavinaasanai nav godiigi.

  • Kādā veidā tad Mūrniece to savu partiju slavināja?
   Viņa īstajā vārdā nosauca lietas, kas katram no mums šodien sāp.
   Un viņas partija pie visa tā arī ir līdzvainīga.

  • Mūrniece nekad nav slavinājusi savu partiju.Tev neviens neliedz izlasīt viņas svēku runu unkomentēt pēc izlasīšanas.

 11. Āboltiņa,ej mājās!Pietiks darboties pret latviešiem!

 12. Tādu runu, ko dzirdējām no Mūrnieces kundzes, jau sen kādam vajadzēja pateikt. To divkopienu valsti mēs esam izveidojuši paši. Nepārtraukti baidāmies, ko teiks Krievija. Un tagad krievi jūtās Latvijā labāk nekā latvieši. Tādēļ nav jābrīnās, ka cilvēki brauc projām no Latvijas. Visu šo neatkarības gadu garumā pie varas esošie latvieši ir piepildījuši savas kabatas un par valsti un tās iedzīvotājiem maz domājuši. Seviški Āboltiņas kundzei vajadzētu mazliet pierauties savos izteicienos, jo viņa saeimā ielīda pa sētas durvīm. Ja deputāti turpinās kašķēties savā starpā, tad Latvijas pastāvēšana ir apdraudēta. Vajag likvidēt partiju lērumu un beidzot domāt valstiski.

  • ir tāds “IR” komentētāja viedoklis:
   moonlight
   kurā viņš izsakās par Āboltiņas nacionālo pārliecību: “…Kur tu rāvi, ka kādreizējai čekas struktūrvienības, ārzemnieku reģistrācijas un pasu un vīzu daļas (ОВИР) darbiniecei, Āboltiņai ir tāda pārliecība? Visi viņas teksti ir domāti …” utt.

 13. nav ko piebilst.Komentāros jau viss pateikts.Āboltiņai vajadzētu rimties un aizvākt netīrās ķepas no Mūrnieces kundzes.Bet vislabāk pašai aizvākties no politikas.

 14. jāūjina, viņa tak citādi nespēj- vai nu “jāiejunkurējas” vai “jāūkšina”!

 15. Ja tauta nav devusi uzticību Āboltiņai, tad šodien ļoti aktuāls jautājums ir par valsts drošību, kas attiecas gan uz atbalstītājiem, gan noliedzējiem, jo šī persona kūrē valsts drošibu Saeimā. Mūrniece ļoti vārīgi pieskārās drošibas jautājumiem, bet Vienotības kopīgās afēras ar Prudentiju par Liepājas metalurgu, par bankas pārdošanu, tagad ar kārtējo avio ,afēristu u.c. – tas ir vistiešākais valsts drošibas apdraudējums, jo nekur nav dzirdēts, ka šī persona izteiktu vismaz savu viedokli, nerunājot nemaz par rīcību. Arī likums par atbildību valsts amatpersonām Saeimā netika pieņemts. Kas atbild par Latviju, par to kas notiek un kāda ir patiesā Vienotības politika. varbūt Maizītis varētu sniegt plašāku skaidrojumu…

 16. Tas ir ārpŗāts , jo lielakā daļa no Saeimā ievēlētajiem sirgst ar nopietnu kaiti. Šī kaite neļauj pildīt viniem savus pienākumus t.i. rūpēties par Latviju. Proti, tā ir acu slimība. Vienai daļai no deputātiem ir izteikta tālredzība, – viņi, sēžot Saeimas zālē, sakanīgi un vienoti redz vai nu Kremli Maskavā, vai arī Balto namu Vašingtonā. Savukārt deputātiem , kuriem ir izteikta tuvredzība – tie neredz tālak par savu kabatu. Tas ir ārprāts! … Mēs esam ievēlējuši slimus cilvēkus, kuri veselības dēļ nav spējigi rūpēties par Latviju. Un tikai mazai daļai Saeimas deputātu ir normāla redze – gan tuvumā, gan tālumā – viņi redz Latviju, viņi redz Latvijas vajadzības (normālība noteikti neattiecas uz Bondara proamerikānisko, proliberālo kliķi, tāpat kā sudrabas prokrievisko sirdi krievijai). Nu ko (?) NArmalie? Stiprinieties! Lai Dievs jums palīdz!

 17. Mūrniece runāja pareizi un izskatījās labi. Lai par ko runātu Āboltiņa, bet par izskatu, izturēšanos, prasmi vadīt un runāt – Mūrniecei būtu augsts novērtējums, bet Āboltiņa ar saviem aizkrāsotiem plikajiem deniņiem, pārvērsto seju, histērisko runu un uzvedību par šiem jautājumiem varēja paklusēt. Autovadītājam prasa ārsta pārbaudi, pirms dod tiesības, vadīt valsti var pat tādi kā Āboltiņa.

 18. Vienotībai Mūrnieces runa ir kā dadzis acī, mērķtiecīgi un ļoti trāpīgi. Cilvēki, kas šo runu ir lasījuši, saprot, ka tā ir lietu saukšana īstajos vārdos un atbalsta šajā runā teikto. Āboltiņa šajā Saeimā pat netika ievēlēta, bet izskatās, ka pa varu raujas pēc iespējas augstāk visiem iespējamiem līdzekļiem. No malas raugoties interesanti, bet patiesībā jau nekā smieklīga tajā visā nav – gribētos taču beidzot, lai pie varas ir atbildīgi, ne varaskāri politiķi.

 19. Tas viss, kā balzāms mūsu “lielajam draugam”, proti, šķeļ un valdi. Tā izskatās, ka sāk veidoties promaskaviska valdība (iespējams, ka kaut kas līdzīgs Ģeorgijai). Tiek ignorēts “skaidrais prāts”, uz skatuves parādās melnie zirdziņi (sudrabi, liepiņi, suņu būdas), tiesa pieņem jocīgus spriedumus, “nejauši” notiekās visādas jocīgas kļūdas, policijas nav tur, kur jābūt un otrādi, tautas balsi neviens neklausās. Jā tauta neparādīs stingru stāju, tad var atkārtoties 40 tais. Tikai tagad neviens “nepaliks savā vietā”.

 20. ļoti laba, situācijai atbilstoša runa un punkts. tā dīvainā uztvere jāpameklē pašu spriestspējā. bet termins spļāviens sejā tiek lietots, jo, acīmredzot, suns zina ko ēdis, ko pelnījis. man žēl ka latviešu valsts varas pārstāve šādi spļauj pret vēju… citi pa to laiku berzē rokas un līksmo. padomājiet par to lūdzu!

 21. VIsu cieņu MŪRNIECEI par viņas stingro nostāju visos jautājumos.Ko tā rudā lapsa iedomājas,ielīdusi saeimā pa kūtspakaļu kā jau lapsai pienākas.āboltiņai sen tur nav vieta to jau vēlēšanas parādīja.Nu dabūjusi liepiņu savā pusē un ēdīs MŪRNIECI nost tas ir spļāviens tautai,ka neievēlētas personas rīkojas kā ministri.

 22. Ne velti Kreituse raksturoja Junkuru kā ļoti spējīgu! Ne katrs var izstrādāt tik ģeniālu biznesa plānu, kur ar minimālu ieguldijumu var nopelnīt tik daudz, lai gadiem varētu “plivināties” uz kruiza kuģiem.
  Āboltiņa ir tikai šī projekta blakusprodukts.

 23. Visu cienu tautas ieveletiem Saeimas deputatiem,kauns – kuri Saeima ielida pa pakalejam durvim.

 24. Visu cienu Inarai Murniecei! 18.novembra uzruna bija skaidra un kodoliga,tika atklatas tas Latvijai sasapejusas problemas kuras “risina” saeimas viltus politiki.

 25. Vidējais latvietītis Atbildēt

  Visu cieņu Solvitas Āboliņas kundzei! Pareizi viņa vēršas pret Mūrnieci. Nu nedrīkst tautai stāstīt tādas lietas, kādas Mūrniece tajā runā ir pateikusi. Tas ir tik pat kā kaušanai nolemtu lopu priekšlaicīgi bakstīt ar nazi. Kaujamu lopu ir jānomierina, jāpakasa viņam muguriņa, jāpasaka mīļus vārdus, lai viņš pats aiziet pareizajā virzienā un varbūt pat padevīgi noguļas kaušanai ērtā pozā.
  Vai tiešām Mūrniece neapjēdz, cik daudzu cilvēku centīga darba rezultātus viņa ar savu nepārdomāto runāšanu ir apdraudējusi? Politologi, žurnālisti, dažādi ekonomikas un citi speciālisti, visādi konsultanti un imidžmeikeri katru dienu ar sviedriem vaigā strādā, lai tautai radītu labu iespaidu par valdību un tās pieņemtajiem lēmumiem. Visas avīzes, TV un internets ir pilns ar atzinīgām atsauksmēm par mūsu veiksmes stāstiem, tiek rīkotas TV diskusijas, kur cilvēkiem skaidri tiek parādīts un pierādīts. ka valdība vienmēr savā darbībā izvēlas to mazāko ļaunumu priekš tautas. Bet te, Mūrniece ar savu runāšanu visam šī daudzskaitlīgā, čaklā, valdības labā strādājošā darba rūķu kolektīva pūļu rezultātus ir bezatbildīgi apdraudējusi. Vienkārši fui!

  • Ja Saeimas namā sasistu vel spoguļus? Tad jau butu labi? Ja vēl sapūstu smaržas, lai nomāktu to smaku, kura lapsai iegūta lienot pa kanalizāciju, būtu vel labāk?

 26. Patiešām jocīgi, ka Aboltiņai vēl nav pielecis cik viņa ir nepopulāra tautas acīs. Viņa ne tuvu nestāv Mūrniecei.

 27. Interesanti, kādēļ vēl joprojām gan priekšā, gan pakaļā tiek pieminēta kaut kāda āboltiņa, kura pat Saeimā netika ievēlēta – viņas pašas vienotības vēlētāji viņu patrieca, taču šim radījumam pietika nekaunības iespļaut sejā vēlētājiem un ielīsts atpakaļ Saeimā. Bet ja Mūrniece ar savu runu kādam iespļāva sejā, tad tā ir āboltiņa un viņas vienotība, jo tās cūcības, par kurām runāja Mūrniece, ir vienotības paveiktas.

 28. Nu, Āboltiņa tandēmā ar Liepiņu ne tikai atriebjas Mūrniecei, bet arī ar bābas kašķi novērš uzmanību no Vienotības – Prudentia šmuces. Kas var būt ērtāk, kā publikai pasniegt prastu valodu un dubļu šalti vienai no valsts augstākajām amatpersonām. Solvita ir derdzīga, iedomīga, augstprātīga bāba.

 29. lielumam elek†orāta kā dadzis acī un ka skabarga pakaļā pa santīmam dienā krāt paraksta apstiprināšanai ieteicēja un pensionāru ūjinā†āja par†iju apvienības “Vieno†ība” priekšsēdētāja Solvi†a Ābol†iņa!

 30. Mūrniece malacis! Patika Mūrnieces runa Latvijas dzimšanas dienā. Vairāk tādu politiķu ka Mūrniece un Vējonis. Atbalstu viņus abus!

 31. Rudmatainās pensijā , sen sevi diskreditējušas tautas priekšā.

  Pati noteikti neaizies … par vāju.

 32. Taisnība nepatīk.Tāpēc netiekam uz priekšu,ka vecie buki neļauj neko mainīt. Vēlēšanās mums vēlētājiem jādomā ar galvu,lai gan grūti paredzēt kā cilvēks mainīsies pēc ievēlēšanas.

 33. Šai sakarā labs raksts Mārim Zanderam satori.lv
  Es atceros, ka savulaik Ūdri bargi kritizējošā “Diena” bilda, ka Saeimas sēdes viņa vada lieliski un tas būtu galvenais pienākums. Man izbrīns par Liepiņu um šādiem pigoriem, bet Āboltiņa nekad sev līdzās nav varējusi ciest gudrākus ļaudis. Domāju, pavētot līdzšinējo Saeimu vēlēšanu rezultātus, uzzinātu daudz interesanta par konkurenci tieši Kurzemes pusē. Starp citu – vai jautājums – kā “pielauza” Junkuru ir atrisināts?

 34. MALACIS MURNIECE NEPADODIES SAI DEMAGOGEI IELIDA KA NEKAUNA KA SACIT VEJONA VARDIEN BEZATBILDIGA PERSONA KURAI NOSPLAUTIES PAR VISU KAD TIK ES

 35. – kad vienreiz beidzot Āboltiņa tiks nosūtīta tur, kur viņai pienākas būt,- t.i. “vēstures mēslainē”?

 36. Īstenībā Solča tikai grauj Vienotību, ceļot NA akcijas… sasmakuso politiķe.. nekas vairāk…

 37. Āboltiņa neieredz NA politiķus un īpaši Mūrnieci, kura runā skaidru valodu. Mūrnieces runai nav ne vainas, bet Āboltiņa nevar pārdzīvot, ka nav vairs Saeimas pr-tājas amatā. Jautājums ir dziļāks: kāpēc Āboltiņa visu laiku lamā nacionāļus un viņu politiku, tā nonākot vienās pozīcijās ar “Saskaņu”? Izrādās, ka piekopjot kosmopolitismu, viņa nemaz negrib aizstāvēt latviešu nacionālās intereses. Bet internacionālisms, kā zināms, ir padomju sistēmas atribūts. Vai tikai viņas senči nav kādi padomju laika funkcionāri, jo “ābols no ābeles tālu nekrīt”.

 38. Klases neglītās, resnās un stulbās meitenes ir sametušās, lai terorizētu smuko teicamnieci

 39. Tikai jautājums, kurš īsti tam Junkeram samaksāja, lai brauktu uz to ”laimes zemi”? Ja tā tiek formēts parlaments, tad protams jāatlaiž…Bet ne, ar visu nelabo ”goda” kanalizācijas smaciņu staigā pa Saeimas sēdēm un gudri runā…

 40. Nezin, kaapeec abolinja saka ka runa ir spljaaviens sejà? Ljoti laba runa!!! Varbuut abolinja to domaaja, ka kaa uzslavu tik neprata atrast iistos vaardus? 🙂

 41. Īstai latvietei un padomiskai mankurtei ir grūti saprasties.

  • Vai atceries kā Solvitiņa iekļuva saeimā? Lūk, te ir secinājums- nenovīdība, atriebība. Mūrnieci sabiedrība vērtē krietni augstāk.

 42. Jau sen zināms, ka Āboltiņai interesē tikai Solvita un tā cīnīsies visiem spēkiem, lai tā nepazaudētu savu silto vietu, kas tai nejauši iekrita klēpī.

 43. Tik tiešs un precīzs politiķu novērtējums nav dzirdēts no Saeimas. Ja Āboltiņa to uzskata par spļāvienu sejā, tad pilnīgi skaidrs kādi ir šīs politiķes maizes tēvi un kā labā viņa cenšas griezt Latvijaskursu. Neaizmirstiet, ka iepriekšājās Saeimas sākumā Āboltiņa kopā ar Zastleru gribēja ievilkt valdībā SC. Es neatbalstu politiskus izlēcienus kā Saeimas atlaišana, streiki u.t.t., bet ja Vienotība gribēs gāzt Mūrnieci es pirmais atbalstīšu Saeimas atlaišanu. Ceru,ka Āboltiņa otreiz vairs nevarēs ielīst Saeimā pa notekcauruli.

Draugiem Facebook Twitter Google+