×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2014
Drukāt

Mūrniece labprāt uzņemtos Saeimas priekšsēdētājas pienākumus (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Nacionālās apvienības (NA) Saeimas frakcijas vadītāja un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītāja Ināra Mūrniece ir gatava uzņemties Saeimas priekšsēdētāja amata pienākumus, atzina pati frakcijas vadītāja.

Mūrniece norādīja, ka, ja deputāti pieņemtu lēmumu atbalstīt viņas kandidatūru Saeimas priekšsēdētājas amatam, viņa šādam piedāvājumam piekristu.

Šobrīd premjerministres Laimdotas Straujumas (“Vienotība”) piedāvājumā par ministriju un amatu sadali NA netiek piedāvāts Saeimas priekšsēdētāja amats, bet, neraugoties uz to, publiskajā telpā Mūrnieces vārds saistībā ar šo amatu jau izskanējis.

Mūrniece atklāja arī vairākas prioritātes, kuras viņa būtu gatava īstenot, ieņemot Saeimas spīkera amatu.

“Trīs gadu laikā Saeimā esmu secinājusi, ka ir jādomā par to, lai Saeimā ātrāk un kvalitatīvāk ritētu likumprojektu pieņemšana. Piemēram, Lietuvas Seimā ir atsevišķa struktūrvienība jeb nodaļa, kas nodarbojas ar padziļinātu izpēti un analītisko darbu. Seima deputāti var pieprasīt šai nodaļai padziļinātu izpēti par tehniskiem jautājumiem, kas skar sarežģītu likumprojektu izstrādi,” sacīja NA frakcijas vadītāja, piebilstot: “Uzksatu, ka šādas nodaļas izveide paaugstinātu likumprojektu kvalitāti. Šobrīd par šādas nodaļas izveidi Saeimā jau notiek diskusijas.”

Otra prioritāte Saeimas priekšsēdētājas amatā Mūrniecei būtu Eiropas Savienības (ES) prezidentūras veiksmīga aizvadīšana. “ES prezidentūra mums vienkārši ir jānoved godam,” viņa sacīja.

Trešā Mūrnieces prioritāte būtu nepieciešamība paaugstināt sabiedrības uzticēšanos Saeimai. “Sīkāk es šobrīd nekomentēšu, jo nav īstais brīdis,” sacīja Mūrniece.

Jau ziņots, ka Saeimas priekšsēdētāja un “Vienotības” priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa balotējās Kurzemes vēlēšanu apgabalā ar pirmo numuru, taču svītrojumu un plusu dēļ viņa noslīdēja uz ceturto vietu un mandātu neiegūst. Par Āboltiņu Kurzemē populārāka bija Inese Lībiņa Egnere, Jānis Junkurs un Ints Dālderis.

“Saskaņa” 12.Saeimas vēlēšanās ieguvusi 24 deputātu vietas, “Vienotība” – 23, Zaļo un zemnieku savienība – 21, Nacionālā apvienība – 17, Latvijas reģionu partija – 8, bet “No sirds Latvijai” – 7.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. kurš gan negribētu pasēdēt Āboltiņas vietā Saeimas prezidijā?

 2. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Šis manuprāt ir tas retais gadījums, kad skaista sieviete un blondīne var būt arī gudra. Cik esmu klausījies Muižnieces kundzes uzstāšanos- principiāla, runā par lietu, asa un nacionāla. Manuprāt laba izvēle. Lai veicas!

 3. Žurnālistes galvu reibinoša karjera…
  Tā tas var būt tikai laikam Latvijā!

  • Vai galvu reibinoša karjera drīkst būt tikai fizmatiem, televizoru meistaram (biedrs Andris Berjozkins), traktoristiem (Čepānis)…?

 4. ..bet ko tad darīs bēŗziņpensionāra saimnieka, Ventspils partorga kambarsulainis-anesteziologs?

 5. … Butu VP ar patriotisku un stingru nostaju … butu jau citada valdiba … un nebutu vajadziba vienmer gausties par Vienotibas (un citu aizdomigu partiju atbalstitu) likumu izpildes negribigiem vai nespejigiem ielikteniem, un IeM neizskaidrojamo nespeju pielietot ne Satversmes pamatlikumus, ne citur noteiktas atbildibas valsts aizstavibai un tamdel atbilstigas un gara iedomatas likuma normas !

  … Liekas, ka idziga situacija ari pastav valsts institucijas un kas nevelas atri un specifiski izlietot valsts drosibas uzturesanai noraditas iespejas Kriminallikuma, normativo likumu attiecigos pantos, lai beidzot sauktu pie atbildibas tadus nacionalas valsts potencialus uzmetejus ka apaksapznato – @ a … !

 6. … Ko lai dara, ka musu zemite vel mit tik daudz ienaidnieki starp tiem palikusajiem svesniekiem: bijusiem nagu maucejiem, okupantiem, kolonistiem, neokolonistiem, nepilsoniem un zombetiem pilsoniem, kuriem tikumiga un labsirdiga latviesu tauta atvelejusi dzivot brive un piedalities civilizetas sabiedribas attistiba, un neskatoties uz so urlu naidigo atbalstu 5. kolonnai megina sakartot savu valsti …

 7. Ko lai dara ka NA nav spējīgu un darbīgiu cilvēku, jāliek pirmais kas gadās amatos.

Draugiem Facebook Twitter Google+