×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.9°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
16. marts, 2017
Drukāt

Mūrniece: latvieši cerēja, ka tiks sakauti abu okupantu karaspēki (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece

Latviešu leģionāri savulaik devās kaujā, lai cīnītos pret boļševismu. Viņi cīnījās par to, lai neatkārtotos Baigais gads un sarkanais terors, ko Latvija piedzīvoja 1940. un 1941.gadā. Latvieši lika cerības uz to, ka tiks sakauti abu okupantu karaspēki – tāpat, kā tas jau bija noticis Brīvības cīņās 1918.–1920. gadā, kad latvieši patrieca gan boļševikus, gan vāciešus. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, ceturtdien, 16.martā, uzrunājot klātesošos kritušo karavīru piemiņas pasākumā Lestenes Brāļu kapos.

Diemžēl Otrais pasaules karš Latvijai nesa milzīgus zaudējumus un smagus triecienus, un leģionāriem nācās gaidīt garus 50 gadus, pirms varējām sākt viņus pieminēt. Tagad Latvija ir brīva valsts, un mēs noliecam galvu, pieminot ikvienu latviešu karavīru, kurš devies kaujā par Latviju. Taču svarīgākais, ko mēs šeit atgādinām, ir tas, ka latvieši nekad nepazaudēja sapni par savu valsti, par savu neatkarību, teica Mūrniece.

Viņa norādīja, ka Lestene mums māca, ka latviešu karavīri vienmēr ir zinājuši, ka sava valsts ir jāsargā. Tā tas ir bijis jau kopš 1918. gada. Tā tas bija Otrajā pasaules karā. Un tā tas ir arī šodien.

Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka šodien sardzē par mūsu valsti stāv Latvijas armija un zemessargi, un kopā ar viņiem – uzticami sabiedrotie no citām NATO dalībvalstīm.

Šodien mēs uz valsts aizsardzību skatāmies jau daudz plašāk. Vēlamies nostiprināt vispārējās aizsardzības principu, kas nozīmē, ka sabiedrība ir spējīga aizstāvēt valsti un sevi pret visa veida uzbrukumiem – militārajiem un nemilitārajiem, norādīja I.Mūrniece. Vispārējās aizsardzības princips paredz to, ka mēs ar lielāku atbildību izturamies pret savām ģimenēm, pret savu rītdienu, pret savu veselību, pret savu nākotni.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Redz, kā mareki un esmaijas izmanto puspatiesības, lai diskreditētu MūRNIECI! Viņi nezina Latvijas vēsturi
  un kaut ko muld. Latvieši cerēja, ka pēc nacisma sagrāves Rietumu sabiedrotie ierādīs pienācīgu vietu
  Staļinam un viņa armijai, kura jau otrreiz okupēja Latviju un netaisījās no tās aiziet. To tajā laikā bija samērā viegli izdarīt, jo ASV rīcībā bija pirmās atombumbas, kamēr krieviem tādu nebija. Viņi būtu spiesti aizvākties ne tikai no Baltijas, bet no visas Austrumeiropas. Diemžēl politiķiem pietrūka politiskās gribas.

 2. varbūt nepareizi es domāju bet Mūrnieces loģika dīvaina mazā Latvija sakaus abus okupantus uz to brīdi spēcīgākās armijas eiropā neloģiska doma mans radinieks bija legionā ne brīvprātīgi tolaik neviens nezināja kas vinnēs karā slēpsies cik ilgi izrēkināsies ar ģimeni bij jāiet dabūja par to 25 gadi un kāpēc Mūrniece runā tautas vārdā ne savā ko viņa zina ko kurš cerēja te Mūrniecei saeimā patriotiskas runas siltās telpās cilvēki ierakumos gribēja izdzīvot un lai dzīvotu viņu tuvinieki

 3. Izklausās nenopietni, vai ar šo kundzīti viss ir kārtībā, ka viņa gvelž vienu muļķību pēc otras.. Tad Iznāk, ka leģionāri stājušies vācu armija ar domu viņus sakaut un tad sviesties uz otru pusi un sakaut krievus… Prātīņ, nāc mājās!

 4. Kas tad viņus būtu sakāvis? Vai viņi iztaisītu hari-kiri?

 5. Bijušais zemessargs Atbildēt

  Mēs sitīsim tos utainos , pēc tam tos zili pelēkos.

Draugiem Facebook Twitter Google+