×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
3. augusts, 2015
Drukāt

Mūrniece: Lustrācijas likumam ir jābūt (8)

Foto-LETAFoto-LETA

Lustrācijas procesa ieviešana Latvijā nekādā ziņā nav nokavēta, komentējot sabiedrībā zināmu cilvēku parakstītu vēstuli, kas adresēta augstākajām valsts amatpersonām ar aicinājumu jau tuvākajā laikā apliecināt savu nostāju ar apņēmīgu un konkrētu rīcību lustrācijas likuma virzīšanā, uzskatu pauž Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).

Mūrniece ar viņas biroja vadītājas Ritas Našenieces starpniecību aģentūrai BNS pauda viedokli, ka sabiedrība varēs attīstīties tālāk, kad tiks nopietni izvērtēts totalitārais okupācijas režīms un tā atstātās sekas. “Lustrācijas rezultātā valsts iegūs noderīgu informāciju, kas palīdzēs lustrētās personas aizsargāt no potenciālas ārvalstu veiktas šantāžas,” viņa norāda.

“Lustrācijas likumam ir jābūt, un lustrācijas process Latvijā jāveic. Svarīgi ir saprast šī procesa būtību – tā ir personas brīvprātīga atzīšanās sadarbībā ar PSRS specdienestiem un valsts nodrošināta aizsardzība lustrētajai personai. Ir jānodrošina, lai fakta publiskošana nenonāktu pretrunā noteiktajai valsts aizsardzībai personai, kura veikusi ilustrācijas procesu,” uzsver spīkere.

Mūrniece norāda, ka šobrīd jau ir izdarīti grozījumi likumā par LPSR Valsts drošības komitejas (VDK) dokumentu izmantošanu un sadarbības fakta ar VDK pierādīšanu, kas paredz VDK dokumentu publicēšanu. “Potenciālais likumprojekts būtu jāsaskaņo ar šo likumu,” viņa piebilst.

“Lustrācija Latvijā var tikt veiksmīgi īstenota, ja pieņemtais likums būs precīzs un nepārprotams, un būs noteikts, kura institūcija lustrāciju veiks,” argumentē Saeimas priekšsēdētāja.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. sen bija jabūt! kāds var iedomāties, ka Francijā vai Nēderlandē pēc atbrīvošanas no nacis†u mēra kādā valsts amatā strādātu nacis†u par†ijas Par†eigenoSSes vai, ka Ges†apoviešiem atbrīvotajā Francijā vai Nēderlandē piešķirtu 3-zvaigžņu ordeņus?

 2. Piekrītu. Tad varēs redzēt lielu daļu vakardienas ” protestētāju” no NA

  • … Kurs nespej atzit savas pagatnes kludas, tas tas nosleps un turpinas slept, pec vajadzibas, un, ar vajadzigo darbibu vai bezdarbibu … !

   … Un te nu mes esam … 25 gadus velak … cinoties ar aizsuto maisu simbolismu ka okupaciju izraisito un neizdzesamo psihisko traumi izskaustas tautas palikusos upuros … !

   … Un vai tie neatgadina katras velesanas par vecas nomenaklaturas psihopatisko vadibu … kas noliedzot savu vainu nespeja realizet vajadzigo katarsi un pienemt realitati, ka ari noticet, ka normals cilveks spej piedot kadas necilvecigas ideologijas un tas ieviesanas metodologijas zombetam un tas terora traumetam cilvekam … !

   … Un ta, musu vel zombeta nomenaklatura, transformejoties uz citas launuma ideologijas dogmam, ir atradusi veidu, apologijas iespeju savai pagatnei, un pat autoritati savai izvelei ( akli un jau patalogiski noliedzot bijuso patiesibu un realitati ) … turpinat nacionalas valsts un tas autohtonas latviesu pamattautas talaku degradaciju … ka vienigo iespeju pasiem spet nodrosinat savu un savejo nakotni !

   … Jau vairak ka desmit gadus esmu komentejis par vajadzibu amnestijai partijas cilvekiem un ‘oligarhiem’ … tautas dveseles miera vajadzibai atzities un attiecigi ar no nelikumigi iegutas pelnas prihvatizejot un velak izpardodot valsts resursus iemaksat to lielu dalu VALSTS ATTISTIBAS FONDA … !

   … Bet ko izdarija vel nomenaklaturas vadita VID … to visi zin …

 3. patiesībai ir jābūt. Ir tikai viens jautājums. Latvijā tika atstāti 20 000 atvaļināti KRievijas virsnieki, – poļitruki, čekistiii daz”adu nieroču grupu. Pamatā tie ir Krievijas pilsoņi. Latvijā arī atvaļinātie bijušo nometņu opriekšnieki, no Krievijas atvaļināti čekisti, jo beidzoties dienestam padomijas armijā , daudzi par dzī=vesvietu izvēlējās Baltiju. mēs latvijas pamatiedzīvotājius izsijāsim līdz kaulam, bet istie Latvijas okupanti smiesies un berzēs rokas…..Viņbi buš tīrie, bet mēs smirdēsim! Vispirms jāveic DEOKUPĀCIJA!

 4. Jābūt ļoti neizdevīgi būt Latvijai nelojālam. Kamēr tas ir izdevīgi latvieši cietīs savā zemē.

 5. Paldies Mūrniecei no manas 10 bērnu un 10 mazbērnu ģimenes ! Komunistu un čekistu apkarotās, aplaupītās un pazemotās ģimenes visa mūža garumā!

  Lasīt manus komentārus Tautas Tribunāla vietnē.

 6. Mūrnieces īzteikumi vairākumā izsauc neuzticību-bailes no tadas pārliecības un šaubu neesamības.Boļševizms vēsmo.

Draugiem Facebook Twitter Google+