×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
22. septembris, 2014
Drukāt

Iekšlietu ministrs klusē vai izvairās
. Saruna ar Ināru Mūrnieci (28)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Par Nacionālās apvienības (NA) Saeimas frakcijas priekšsēdētāju ievēlēta deputāte INĀRA MŪRNIECE. Raivis Dzintars, kurš līdz šim ieņēma šo amatu, ievēlēts par frakcijas priekšsēdētājas vietnieku. Ar Ināru Mūrnieci, kura vada arī Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju, sarunājās Voldemārs Krustiņš un Māris Antonevičs.

V. Krustiņš: – Vēlos atgādināt lasītājiem, ka nupat par Nacionālās apvienības frakcijas priekšsēdētāju ievēlētā Mūrnieces kundze 17 gadus bija “LA” žurnāliste. Uzdrošinos domāt, ka tā bija laba skola pirms došanās politikā.


I. Mūrniece: – Ne tikai politikai, tā bija pamatīga dzīves skola. Esmu pateicīga, ka man bija šāda izaugsmes iespēja.

– Nupat uzzinājām Zviedrijas parlamenta vēlēšanu rezultātus. Uzvarējuši sociāldemokrāti, taču arī nacionālistu atbalstītāju skaits pieaudzis un partija ieguvusi trešo vietu. Kādus secinājumus no tā izdara Nacionālā apvienība?


– Nacionālā apvienība gatavojas vēlēšanām. Esmu dzirdējusi jautājumus – vai frakcijas vadītāja maiņa nozīmē arī kādas politiskas pārmaiņas? Atbilde ir nē. Tās vairāk ir organizatoriskas pārmaiņas. Raivis Dzintars ir partijas “seja”, tāpēc uz viņu gulstas pirmsvēlēšanu kampaņas smagums. Vēlētāji tiešām vēlas viņu redzēt, uzdot jautājumus. Šobrīd viņš devies uz ASV, lai tiktos ar tur dzīvojošajiem latviešiem. Es līdz vēlēšanām esmu uzņēmusies koordinēt frakcijas darbību. NA frakcijas prioritātes šobrīd ir: drošība – gan ārlietas, gan iekšējā drošība; izglītība – lai 2018. gadā notiktu solītā krievu skolu pāreja uz mācībām valsts valodā; kā arī sociālās vienlīdzības pasākumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Latvija ASV un rietumeiropu interese ka buferzona un nekas vairak.LR nav rupniecibas,nav normalas lauksaimniiecibas,ekonomika pieder skandinaviem un krieviem…Tas ir rietumu”draudzibas”sekas…

 2. Mūrnieces kundze varbūt varētu padižoties ar kādiem darbiem, ko pati savā komisijā paveikusi?

 3. NA deputāti būtu kaut vai pajautājuši drošības ekspertam,Brazīlijā dzimušajam ekonomistam Jānim Bērziņam (skat.rakstu zemāk”Krievija nejautās;tā nāks un “aizstāvēs mūsu krievus.Saruna ar drošības ekspertu Bērziņu”),ķādai ir jābūt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmei ikdienas pārtikai un iedzīvotāju progresīvajam ienākuma nodoklim,lai būtu nodrošināta Latvijā vispirms jau sociālā drošība! Nevar plēst Latvijā no trūcīgajiem ne 21% PVN par pārtiku,ne apbedīšanas pakalpojumiem!Pēdējiem,tepat blakus-Lietuvā,Polijā un Igaunijā tiek piemērota 0%PVN likme!

 4. Erceņģelis Gabriels>AK TU KUNGS! Atbildēt

  Bet,kā tad ar balsošanu par “trekno gadu” padomju atjaunošanu valsts uzņēmumos,kurām,kā šo uzņēmumu valžu vagariem vajadzēs arī maksāt tik pat milzīgas algas? “PRET” taču nebalsoja neviens pats no Nacionālās apvienības Saeimas frakcijas deputātiem-ne no tēvzemiešiem,ne no vislatviešiem! Vienīgi divi deputāti no “Vienotības” un viens no ZZS! Viss notiek pēc “Vienotības” scenārija!

 5. “Bijušais sabiedrisko lietu ministrs pasvītroja,ka pēc 1934.gada 15.maija galvenais princips sociālo jautājumu kārtošanā,bija sociālā taisnīguma princips. A.Bērziņš rakstīja: “…bez sociālās taisnības nav iespējams panākt nacionālo vienību.Bet nacionālā vienība bija visu viņa (K.Ulmaņa) centienu galamērķis.”
  Latvijas Republikas sociālā likumdošana skarta arī vairākos ārzemju autoru darbos. Tajos ne tikai uzsvērts,ka Baltijas valstu sociālā likumdošana atbilda Rietumeiropas principiem,bet pat atzīts,ka 30.gadu sociālās apdrošināšanas shēmas uzskatāma par vienām no veiksmīgākajām pasaulē.” Sk.Elga Zālīte “Sociālā apdrošināšana Latvijā (1920.-1940.).
  Nacionālās apvienības 12.Saeimas priekšvēlēšanu programmā sociālā apdrošināšana netiek pat pieminēta,bet partijas”Visu Latvijai”paredzētie progresīvais ienākuma nodoklis (kas,kā otršķirīgs jautājums bija jau aizbīdīts uz neizprotamo vidējo termiņu) un “Visu Latvijai rosinātā 12% PVN likme,pēc pamatīgas apstrādes “Vienotības” gaumē,nu jau pārvērtušies līdz nepazīšanai-attiecīgi par iedzīvotāju ienākuma nodokli,kurš “satur progresīvo principu” un “zemākiem izdevumiem pārtikai ģimenes budžetos”!Vairuma vēlētāju maldināšanai,piemēram,šie paši,t.s.”zemākie izdevumi ģimenes budžetos”,netiek pat sīkāk izskaidroti,lai gan tie ir tikai tie paši līdzšinējie,sociālajos dienestos izlūdzamie pabalsti,kuriem ar praktiski visā pasaulē pastāvošo un “Visu Latvijai” rosināto samazināto PVN likmi nav pilnīgi nekā kopīga! Iedzīotāju pirktspējas un zemnieku-lauksaimniecības produktu ražotāju konkurētspējas palielināšana Nacionālo apvienību,tāpat,kā vienas dienas saimniekus-“Vienotību”,acīmredzami,neinteresē ne mazākā mērā!

 6. Kas notiek Latvijā? Atbildēt

  12.Saeimas vēlēšanās viena no NA līderēm Rīgā-Valda Dombrovska slavinātāja Inguna Rībena (“Dombrovskis ir izcils politiķis”!)? Izcils ar to,ka vispirms samazināja bērnu pabalstus?

 7. Par NA viedokli Liepājas metalurga jautājumā piekrītu, BET Ķemeru un Baldones sanatoriju, cukurfabrikām PILNĪGI GARĀM, jo tāda NA tad nebija!!? Bija TB/LNNK, kas ir pilnīgi cita OPERA!!! Tāpēc ĻOTI neapmierina “VISU LATVIJAI!” puišu BIEDROŠĀNĀS ar neliešiem no TB/ LNNK pirms 11.SAEIMAS vēlēšanām – viņus tauta bija nolēmusi izmest VISPĀR no POLITIKAS… Kas tagad NOTIEK? VISUS veco buku grēkus MET PAR “VISU LATVIJAI!” puišu galvām, NEATCEROTIES pagātni! BAIGI NESMUKI!!! Svītrošu VISUS bijušos TB/LNNK nekauņas… VISUS!!! Piemērs “NEKĀ NEZINĀŠANAI” bija Jānis Straume nesenā 1:1 raidījumā no TB/LNNK bijušajiem, kurš IZCĒLĀS AR TOTĀLU “ATMIŅAS ZUDUMU”… Nesaprotu, KO cilvēks” BEZ ATMIŅAS” MEKLĒS 12.SAEIMĀ??????????????

 8. Bet,kur tad ir bijis NA viedoklis par Liepājas metalurgu,Ķemeru un Baldones sanatorijām,cukurfabrikām,obligāto valsts apdrošināšanu,iztikas minimuma aprēķināšanas pārtraukšanu,elektrības brīvo tirgu,Citadeli,padomēm valsts uzņēmumos utt.? Labāk taču nepieminēt!
  Kā dziesmā: “Lai ar kādi vēji pūš,visi pūtīs pāri!”

 9. Uldis>No progresīvajiem nodokļiem čiks".... Atbildēt

  Šo NA mīkstčaulīgo atkāpšanos no saviem solījumiem,tagad veiksmīgi izmanto gan “Saskaņa”,gan Godmanis ar Kalvīti,rosinot,jau savu partiju vārdā,to pašu PVN samazināšanu pārtikai! Ne jau līdzšinējos “Vienotības”pabalstus,kā NA,ar cilvēku sistemātisku pazemošanu garajās rindās sociālajos dienestos un atsijāšanu,ienākumiem palielinoties kaut vai par 1 vienīgu eiro!

 10. No progresīvajiem nodokļiem"Čiks" vien palicis? Atbildēt

  Iekšējā drošība lielā mērā ir atkarīga arī no sociālās drošības-Latvijas smagajā ekonomiskajā situācijā-pat no samazinātās PVN likmes pārtikai! Tapēc nekāda gļēvulīga atkāpšanās no “Visu Latvijai” rosinātās,samazinātās 12% PVN likmes,to aizvietojot ar t.s.”zemākiem izdevumiem pārtikai ģimenes budžetos”,faktiski samazinātās PVN likmes vietā-ar”Vienotības” ļoti iecienītajiem pabalstiem-nav pieļaujama! Tāpat,kā,jau no pašas dibināšanas “Visu Latvijai” programmā ierakstītā iedzīvotāju progresīvā iemākuma nodokļa nomaiņa ar “Vienotības” izgudroto progresivitāti-iedzīvotāju ienākuma nodokļa”progresīvo principu”

 11. Ļoti interesē I.Mūrnieces viedoklis par IR apķīlāšanu. Kāpēc I.Mūrniece par to klusē.
  Ļūdzu sniedziet atbildi.

 12. nesalidziniet ar zviedriju Atbildēt

  LA varbut vajadzetu partijas saukt istajos vardos un ari sniegt plasaku kontektstu par Zviedrijas parlamenta velesanam. kas tad ir ta 3.partija Zviedrijas velesanas? Galeji labeja, pret-imigraciju versta partija, kura ieguvusi 13% (centriski kreisais bloks – 43,7%, centriski labejais bloks 39,3% (patreizeja valdiba). LA to sauc par nacionalistisku… Skiet Zviedrijas un Latvijas konteksti laikam nav tik vienkarsi salidzinami. Vai Inara Murniece tiesam parzina cilvektiesibu jautajumus, jo Zviedrija vina tadas mulkibas nevaretu atlauties runat, un drosi vien vinai ari citus jautajumus uzdotu.

 13. Latvijā nav cilvēktiesību. Ja man smaga slinība un kaut kāda procedūra jāgaida 2- 6 mēneši, tā jau tautas bendēšanas politika.

  Tā ir Tēvzemiešu politika?

  – „…Neviens nav skaitījis, cik cilvēku pirms laika aizgājuši pie debesu Tēva tikai tāpēc, ka reformu jūklī nav varējuši tikt pie daktera vai pie īstajām zālēm…Diemžēl, V.Krištopānam bija taisnība – Latvija ir muļķu zeme. Jo mēs izmirstot atkal un atkal iestājamies par bagātniekiem, par lielkapitāla partijām. Ideoloģija, skaļie patriotiskie saukļi mums ir dārgāki par mūsu pašu, mūsu bērnu, mūsu veco ļaužu veselību un dzīvību…Mēs sajūsmināmies par tēvzemiešu stingro stāju latvietības aizstāvībā gan šeit, gan Briselē. Un negribam zināt, ka tēvzemiešu veselības ministri, iztērējot Pasaules bankas kredīti miljonus, noreformēja mūsu medicīnu līdz klīniskai nāvei. Tagad oranžie uzsāk reformas reformu. Nu jau par mūsu naudu…Cik daudziem Latvijas ārstiem šī reforma salauzīs dzīvi? Cik daudziem Latvijas iedzīvotājiem reformu reforma atņems dzīvību? …Bet kungiem nav laika par to domāt. Patriotisku saukļu aizsegā viņi plēšas ap portfeļiem un amatiem, kuri viņu personīgai kabatai dod simtus tūkstošus latu un apziņu: cik labi dzīvot muļķu zemē – Latvijā”. No Māras Nizinskas raksta „Muļķu zemes slimnieka pārdomas” , Rēzeknes Vēstis

 14. ————– Es varu paust savu personīgo viedokli – manuprāt, labs kandidāts ir Levita kungs.————
  ———————-
  Nu protams, ebrejiete velk iekšā ebreju. Vai tiešām latviešiem nav neviena cienījama cilvēka, kas varētu būt valsts prezidents?

 15. Plaukstosa ES valsts Latvija nebuus nekad,to nepielaava un nepielaus pati ES.Izniicinaataa cukura razossana,sagrieztie zvejas kugi,mazaakie platiibu maksaajumi ,bezdarbs,latviesu emigraacija uz aarzemeem un palikuso degradaacija degradaacija uz vietas.Iespeejams tikai 1. vai 2. variants ar izniicinaatu tautas veesturisko atminu uz visiem laikiem.

 16. Iekšlietu ministrs taču tika iecelts amatā pēc paša prezidenta pieprasījuma. Tātad stipra aizmugure un ko tu tādam padarīsi? Neies taču kaut kādai tur Mūrniecei atskaitīties par par savu bezdarbību. Bet Tev es uzticos par visiem 100 % . Turi droši NA stūri.

 17. NA ir pilnīgs mīkstmiesības paraugs.Izrādās ka Latvijas valsts teritorijā citas valsts pilsoņi var Latvijas pilsoņiem nesodīti radīt dažadas smagas sadzīviskas situācijas.Tāpat caur valstij piederošam organizācijam brīvi tiek pārraidīta pretvalstiska propoganda.Kapēc mūs tik vienkārši var mīdīt kājām?Atbilde ir vienkārša-to pilnīgi atbalsta pie varas esošie okupantu aktīvisti.

  • kā jau tu zini, tad PRET krievu iebraukšanas (UA) apturēšanu nobalsoja tikai 20 (NA + 9 citi) Saeimas deputāti… Vai tad pārējie 80 būtu tie “pie varas esošie okupantu aktīvisti”…?
   Nē, domāju, ka tie ir komunistu “liberālie” pēcnācēji – viņu “gods un sirdsapziņa”, vai arī politiskie avantūristi – “kosmopolīti”!

 18. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Neapšaubāmi, ka Raivis Dzintars ir drosmīgs un nacionāli noskaņots vīrs, taču, kā bijušais aviācijas darbinieks (negribu lietot vārdu -speciālists, tas būtu skaļi teikts) gribu atzīmēt, ka cilvēkam, tāpat kā lidmašīnai, ir savi lidojuma griesti. Tikai tādēļ, ka tā nespēj sasniegt stratosfēru, lidmašīna nav slikta, vienkārši tā nav paredzēta tik augstam lidojumam. Domāju, ka arī Raivis savu maksimālo augstumu ir sasniedzis, vietā jānāk citam līderim. Vēlēsim Muižnieces kundzei veiksmi un stipru stāju.
  P.S. Iekšlietu ministrs, manuprāt, pēc savas dabas ir par daudz labsirdīgs. Tāda stīga nedrīkst būt galvenā policista raksturā. Varbūt, ka viņš būtu labs bērnu raidījumu vadītājs vai rožkopis.

 19. nekur neatradu I.Mūrnieces viedokli par IR apķīlāšanu, vai tā nav tieši viņas joma?

 20. iekšlietu ministr s b ū’tu ne tikai jāpadzen,bet arī jānotiesā!

 21. Paldies par rakstu. 100% piekrītu.

Draugiem Facebook Twitter Google+