×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
24. aprīlis, 2015
Drukāt

Mūrniece: nevajadzētu noliegt, ka Krima ir pirmais solis Krievijas tālākajai rīcībai (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropai nevajadzētu noliegt, ka Krima ir tikai pirmais solis Krievijas tālākajai rīcībai, šādu viedokli piektdien Saeimas namā konferencē “40 gadi kopš Helsinku vienošanās. Ko tālāk?” pauda Latvijas parlamenta priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).

“Mums ir jāuzsver uz Ukrainas vienotības principa, jo Krimas gadījums diemžēl ir brīdinājuma signāls. Eiropai nevajadzētu noliegt, ka Krima ir tikai pirmais solis Krievijas tālākajai rīcībai,” viņa sacīja.

Mūrniece norādīja, ka situācija Ukrainā ir satraucoša, turklāt arī citviet pasaulē ir daudz karsto punktu. “Tieši tāpēc mums ir jādara viss, lai varētu dzīvot saskaņā ar principiem, par kuriem esam vienojušies, jācenšas veidot vienots formāts, kurā risināt jautājumus,” uzsverot Helsinku vienošanās nozīmi, teica politiķe.

EDSO ir ļoti nozīmīgs spēlētājs, jo tas ļauj valstīm apvienot resursus, lai strādātu kopīga mērķa vārdā, akcentēja Saeimas spīkere. Viņa piebilda, ka EDSO cenšas risināt ieilgušos konfliktus, jo “nav citas organizācijas, kas varētu veiksmīgāk veikt šo pienākumu”.

Jau ziņots, ka Saeimas namā piektdien norisinās konference “40 gadi kopš Helsinku vienošanās. Ko tālāk?”.

Helsinku vienošanās par Eiropas Drošības un sadarbības padomes (EDSO) izveidi tika parakstīta pirms 40 gadiem – 1975.gada 1.augustā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Mūrnieces kundzīte labāk pastāstiet kā jūs un jūsu VVF krieviem pārdeva Abreni un ko par to Krievija tiem pārdevējiem,masoniem atdeva.Pirms kaut ko ļurkstēt sakārtojiet lai latvieši Latvijā justos un varētu dzīvot kā tauta,nevis kā izmirstoša un nabadzīga,bezdarba,neēdusi.

  2. Murniec sac nu saviem dzerajiem ,zilajam ,nodoklu nemaksatajam ievest kartibu , kadas smuces notiek tai tava saeima un tad raudi un uztraucies par KRIMUta nakad nav piederejusi tai ukrainai ,vesture divi laikam neesi macijusies jeb pec porosenko metodes vesturi parveido.

  3. Meitiņ mācies vēsturi! Krima jau no 17 gadsimta piederēja Krievijai.Bet 20 gadsimtā hohols Hrušcevs būdams par PSRS valdnieku dzērumā uzdāvināja t.s.Ukrainai šo pussalu.20 gadsimta beigās,kad pajuka PSRS, cits Krievijas valdnieks Jeļcins dzērumā piedāvāja republikām ņemt PSRS teritorijas cik grib.Ukrainas 1prezidents,Ukrainas Kompartijas vadonis Kučma neatteicās no Krimas.Tagadējais prezidents bija nolēmis pārdot Krimu ASV.Lai viņi varētu izmantot kā karabāzes teritoriju.

    • Un vispār, visas pasaules nācijas ir sākušās no krievu nācijas. Visas Eirāzijaz zemes un to bagātības piederējuši krievu kņaziem. Pēc tam, pasaulei attīstoties tautas sadalijušās uz krieviem un fašistiem. Sahalīna, Kurīli, Dardanelli, Aļaska, Austrumprūsija, Polija, Baltija, Somi,Zviedri – tas vis ir vēsturiskas zemes, kuras dzērumā krievu cari ir pārdevuši un pēc pohiem cenšās atgūt atpakaļ. Vēsturi ir jāmāca pēc “pareizām” grāmatām un galvenais regulāri lūkot D.Kiseļova progremmas.

    • tu visai gudrs.Tad,kad Krievija savāca Krimu,tagadējais Ukrainas prezidents nemaz nebija prezidents un neko pārdot nevarēja un nevarēja pat gribēt pārdot.Bet vai tad tev rūp patiesība?Tev jau alga atkarīga no idiotismu sacerēšanas kvantuma.

    • amerikāņi paši zin,ka gribējuši Krimā karabāzes ierīkot?Ja kas-tad tu varētu viņiem to pastāstīt.

Draugiem Facebook Twitter Google+