×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
17. jūnijs, 2014
Drukāt

Mūrniece nosoda NEPLP bezdarbību “RTR Rossija” pārraides aizlieguma nodrošināšanā

LETALETA

Saeimas cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē tās priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) bargi nosodīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) nespēju nodrošināt faktisku Krievijas kanāla “RTR Rossija” pārraides aizlieguma nodrošināšanu.

Pēc klātesošā “Lattelecom” juridiskās daļas direktora Toma Meisīša ziņojuma par faktu, ka reāli NEPLP aizliegumu pildījis tikai “Lattelecom”, Mūrniece NEPLP pārmeta organizācijas bezdarbību aizlieguma darbības nodrošināšanā.

Izrādās, ka ļoti daudzi kabeļoperatori, aizbildinoties ar testēšanu, bez atļaujas ilgstoši pārraidījuši kanālu “RTR Planeta”, kas esot pēc satura identisks aizliegtajam “RTR Rossija”. Šāda testēšana neesot atrunāta esošajā likumdošanā un reāli nozīmējot kanālu pārraidi bez apraides atļaujas noformēšanas.

Lai arī uz komisiju bija aicināts NEPLP priekšsēdētājs Ainārs Dimants, tomēr viņa vietā bija ieradušies tās locekļi Dainis Mjartāns un Ivars Zviedris, kuri aizbildinājās, ka padome šajā gadījumā reāli neko iesākt nevarot. Šis esot pirmais gadījums, kad NEPLP noteicis reālu apraides aizliegumu un juridiskais instrumentārijs tā reālai nodrošināšanai esot izrādījies nepietiekams, kas novedis pie esošās situācijas.

Mūrniece pēc NEPLP paskaidrojumu uzklausīšanas pieprasīja nekavējoties sasaukt ārkārtas padomes sēdi.

Meisītis gan piebilda, ka sakarā ar tuvajām Līgo brīvdienām reāla labuma no aizlieguma pastiprināšanas vairs nebūšot, jo lielākā daļa no trīs mēnešu perioda jau pagājusi un no 4.jūlija “RTR Rossija” Latvijā varēs raidīt atkal. Uz to Mūrniece norādīja, ka labojumi tāpat ir veicami pēc iespējas ātrāk, un ieteica NEPLP vajadzības gadījumā pat strādāt svētku laikā.

Jau ziņots, ka NEPLP aprīlī pieņēmusi lēmumu uz trim mēnešiem ierobežot TV kanāla “Rossija RTR” retranslāciju Latvijā. NEPLP izplatītajā paziņojumā norādīts, ka, “izskatot administratīvo lietu par iespējamo Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma pārkāpumu Latvijas teritorijā retranslētās programmas “Rossija RTR” saturā, NEPLP pieņēmusi vienbalsīgu lēmumu aizliegt retranslēt programmu “Rossija RTR” Latvijas teritorijā trīs mēnešus no šī lēmuma spēkā stāšanās dienas”.

“Pārbaudot “Rossija RTR” ierakstus no 2014.gada 2.marta līdz 17.martam, NEPLP konstatēja, ka programmas ziņu un citos raidījumos ir ietverta informācija, kas pārkāpj Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu.”

Šāda informācija programmā “Rossija RTR” tikusi atspoguļota regulāri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+