Latvijā
Politika

Mūrniece: “Partijām ir jāpiebremzē ambīcijas.”0


Ināra Mūrniece.
Ināra Mūrniece.
Foto; LETA/Edijs Pālēns

Partijām ir jāpiebremzē ambīcijas, intervijā laikrakstam “Neatkarīgā Rīta Avīze” norādījusi Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (“VL”-“TB”/LNNK).

Viņa uzsver, ka Saeima ir atrisinājusi vairākus jautājumus, kas saistās ar nākamā gada pagaidu budžetu. Pēc viņas teiktā, pieņemtais lēmums 2019. gada janvārī dzīvot ar vienu divpadsmito daļu no trīs gadu, nevis šā gada budžeta, ļaus nodrošināt lielākās daļas sabiedrības vajadzību izpildi.

Tomēr valdības vēl nav, un tāpēc katrai partijai būtu jāpiebremzē savas ambīcijas, uzskata Mūrniece.

“Ja mēs, politiķi, esam ievēlēti, tad mums jāsaprot, ka piekāpšanās jāizdara sabiedrības interešu vārdā. Nākt tikai ar prasībām un ultimatīviem uzstādījumiem  tas nav veids, kā var panākt sadarbību,” norāda Mūrniece.

Politiķe uzsver, ka nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (“VL”-“TB”/LNNK) grib būt valdībā, kura spēj strādāt ilgtermiņā, attīstot valsti. “Budžetam jābūt sabalansētam, nedrīkst būt tā, ka vienā brīdī tiek apmierinātas daudzas vajadzības, nedomājot, kas notiks pēc tam,” viņa pauž.

Viņa arī atgādina, ka pēc Nacionālās apvienības pārliecības valdība ar 53 balsīm nebūtu saucama par stabilu.

“[Premjera amatam nominētais Aldis] Gobzema (“KPV LV”) kungs otrdien paziņoja, ka partiju apvienība “Attīstībai/Par!” ir izslēgta no valdības veidošanas sarunām un pie sarunu galda ir palikušas piecas politiskās partijas. Starp divām ir novilkta “sarkanā līnija”, un jautājums paliek  cik partiju tad beigās paliks pie galda? Situācija ir mainīga un neskaidra,” akcentē politiķe.

Kā ziņots, Gobzems piektdien plāno iepazīstināt partnerus ar “reālu plānu B” valdības izveidošanai, aģentūrai LETA pavēstīja politiķis. Gobzems vēl ceturtdienas vakarā neatklāja, ko paredz viņa plāns.

Uz tikšanos no rīta aicināts pa vienam pārstāvim no Jaunās konservatīvās partijas (JKP), “VL”-“TB”/LNNK, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un partiju apvienības “Jaunā Vienotība” (“JV”).

Visu četru uzaicināto partiju pārstāvji aģentūrai LETA apliecināja, ka piedalīsies sarunā ar “KPV LV”.

Vairākas sarunās iesaistītās partijas uzskata, ka vēl nav paveikti ļoti būtiski valdības izveidošanas priekšdarbi, tāpēc tās skeptiski vērtē iespēju tuvākajās dienās nonākt līdz Saeimas balsojumam par Gobzema veidojamo Ministru kabinetu, iepriekš vēstīja LETA.

Saistītie raksti

Gobzems gan mediju pārstāvjiem ceturtdienas laikā vēl pauda pārliecību, ka balsis viņa veidojamās valdības apstiprināšanai parlamentā “faktiski ir savāktas” un vēl neapstiprināto valdību “gāzt” varot tikai JKP. Uz norādi, ka “VL”-“TB”/LNNK un “JV” nav vēl izteikušas atbalstu viņa piedāvājumam, Gobzems atbildēja, ka abi politiskie spēki nav teikuši “nē” un ka pēc sarunas ar “VL”-“TB”/LNNK priekšsēdētāju Raivi Dzintaru viņš pamatoti uzskatot, ka saņems atbalstu no šā politiskā spēka.

Kopumā parlamentā darbojas septiņas frakcijas. No “Saskaņas” Saeimā ievēlēti 23 deputāti, JKP un “KPV LV” pārstāv pa 16 deputātiem, “Attīstībai/Par!” un “VL”-“TB”/LNNK  pa 13, ZZS  11, bet “JV”  astoņi deputāti.

LA.lv