×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
30. septembris, 2015
Drukāt

Mūrniece trimdas latviešiem sola pievērst uzmanību Okupācijas muzeja rekonstrukcijai (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Saeima kopā ar valdību pievērsīs pastiprinātu uzmanību tam, lai tiktu sākta Okupācijas muzeja rekonstrukcija un Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla veidošana, Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) pārstāvjiem solīja parlamenta priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

“Pateicos Pasaules Brīvo latviešu apvienībai par aktīvo darbu Latvijas labā. Jūsu ieguldījums Latvijas valstiskuma idejas uzturēšanā ir bijis svarīgs gan padomju okupācijas gados, gan veidojot šodienas Latviju. Kopīgā darbā varam sasniegt vairāk!” uzsvēra Mūrniece, šodien piedaloties PBLA gadskārtējās valdes sēdes atklāšanā, – aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Mūrniece pauda gandarījumu par Saeimas un PBLA kopīgu izpratni par mūsu valsts prioritātēm, kas ir valsts drošība, ekonomiskā izaugsme un latviešu valodas un kultūras saglabāšana. “Arī turpmāk Saeima strādās cieši kopā ar jums. Sadarbībā ar jums pieņēmām grozījumus Pilsonības likumā, un šodien daudzi mūsu tautieši iegūst dubultpilsonību,” teica Saeimas priekšsēdētāja.

Latvijas drošība ir mūsu valsts pastāvēšanas pamats. Ar PBLA aktīvu atbalstu Latvija savulaik iestājās NATO, un jūsu atbalsts ne mazāk svarīgs ir šodien, akcentēja Mūrniece. “Mūsu valsts saskaras ne tikai ar militāriem, bet arī ar jauna veida draudiem – Kremļa īstenoto propagandas un dezinformācijas karu. Tāpēc aicinu jūsu organizācijas aktīvi iesaistīties šo melu apkarošanā un patiesas informācijas skaidrošanā pasaulē,” mudināja politiķe.

Saeimas priekšsēdētāja sacīja, ka mūsu valsts drošība ir cieši saistīta arī ar ekonomisko izaugsmi, un atzina, ka šajā jomā jāsekmē ārvalstu investoru uzticība Latvijai, tostarp turpinot apkarot korupciju. Mūrniece aicināja ārzemēs dzīvojošos latviešus arī turpmāk tikpat aktīvi iesaistīties Latvijas tautsaimniecībā.

Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka valsts simtgades svinēšana 2018.
gadā būs vēl nebijusi iespēja pievērst Latvijai visas pasaules uzmanību, un aicināja arī tautiešus ārvalstīs aktīvi piedalīsies to organizēšanā. Latvijas simtgades kontekstā arī mūsu vēstures skaidrošana iegūst plašāku nozīmi.

PBLA ir ārzemju latviešu centrālo organizāciju augstākā pārstāvība, kas dibināta 1955. gadā. PBLA biedri ir Eiropas Latviešu apvienība, Amerikas latviešu apvienība, Latviešu apvienība Austrālijā un Jaunzēlandē, Latviešu Nacionālā apvienība Kanādā, Dienvidamerikas un Karību Latviešu apvienība un Krievijas Latviešu kongress.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Lūdzu, Mūrnieces kundze, rīkojaties, lai Jūsu teiktais nebūtu tukši vārdi!

 2. @ auns: … tikai daleja patiesiba … trimdibieki atgriezto NI izpardosanu nevareja panakt bez vietejas vecas noMINIklaturas piekrisnas un lidzdalibas .. tapat dzivoklu andeles … un ne visi trimdinieki pardeva savus ipasumus spekulacijas …!

  … Simtreiz lielaks trimdenieku devums bija un ir fiskalais finansialais atbalsts ka persongie pabalsti radiem un tuviniekeim … kas drosi vien sen jau sasniedzi miljardu arzemju valuta … !

  … Tamdel beidz gvelst mulkibas par arzemju latviesiem, bez kuru individuala atbalsta, okupacijas un pedejo 25 ‘brivas Bezabrenes’ laikos, lielako ties no latviesu gimenem sen jau butu spiestas dzivot
  nabagmaja … !

  … Jautajums, Tev ka tipiski zombetam un domajosam aunam un parejiem musu pasu gudrajiem valdibu ieveletajiem:, kur si nauda aizgaja un kamdel … palidzesu piedomat … paprasi musu, finansu ministriem, monopolistu/oligarhu un parejiem banksteru atbalstitajiem katra valdiba lidz sim … !

 3. Vai tad ārzemju latvieši ir uz savas ādas izjutuši okupāciju un okupācijas sekas?Ar ārzemju latviešu tiešu atbalstu kolaboracionisti droši veicina brīvprātīgu deportāciju un padzina latviešus no zemes,dzīvokļiem.Daudzi latvieši šīs sadarbības dēļ ir okupantu lomā un uzdrošinas staigāt un saimniekot uz zemes,kura pēc šo pašu ārzemju latviešu svētas pārliecības,drīkst būt tikai viņu vēsturisks īpašums.Cik lielu ļaunumu ir nodarījusi ciešā draudzība ar kolaboracionistiem izvērtes vēsture.

Draugiem Facebook Twitter Google+