Sports
Basketbols

Mūs gaida atbildīgi turnīri – Zībarts turpinās vadīt Latvijas sieviešu basketbola izlasi 16

Foto – Juris Kalniņš

Latvijas Basketbola savienības (LBS) valde piedāvājusi pagarināt līgumu ar Latvijas sieviešu basketbola izlases galveno treneri Mārtiņu Zībartu, vēsta LBS.

Zībarts par Latvijas sieviešu basketbola valstsvienības galveno treneri tika apstiprināts 2015.gada rudenī, un viņa vadībā izlase šovasar izcīnīja ceļazīmi uz nākamā gada Pasaules kausa izcīņu un guva sesto vietu Eiropas čempionātā.

LBS valde sieviešu valstsvienības startu šī Eiropas čempionātā atzinusi par ļoti labu, un Zībartam piedāvāts pagarināt līgumu līdz 2019.gadam.

Šī gada Eiropas čempionātā Latvijas sieviešu valstsvienība Zībarta vadībā kvalifikācijas turnīrā četrās spēlēs izcīnīja trīs uzvaras un grupā finišēja otrajā vietā, iegūstot ceļazīmi uz finālturnīru. Finālturnīrā Prāgā Latvijas komanda grupas turnīrā vienā spēlē uzvarēja un divās zaudēja, astotdaļfinālā pieveica iepriekšējā čempionāta uzvarētājas Serbijas basketbolistes, bet pēc zaudējuma ceturtdaļfinālā nākamajām čempionēm spānietēm pusfinālā par 5.-8.vietu uzvarēja Itālijas izlasi, iegūstot ceļazīmi uz nākamā gada Pasaules kausa finālturnīru. Noslēguma tabulā Latvijas komanda ierindojās sestajā vietā.

Nākamgad sieviešu valstsvienība pirmo reizi piedalīsies Pasaules kausa izcīņā, bet 2019.gadā astoto reizi pēc kārtas startēs Eiropas čempionāta finālturnīrā, kur vieta Latvijai garantēta kā finālturnīra pirmās daļas rīkotājai.

Kā informē LBS, valdei iesniegtajā pārskatā par divu gadu darbu Zībarts detalizēti iepazīstinājis ar darba gaitu un apsvērumiem, kas ietekmējuši komandas komplektēšanu un taktikas izvēli, kā arī konkrētiem taktiskajiem risinājumiem finālturnīra izšķirošajās spēlēs. Akcentēta nepieciešamība izstrādāt medicīniskā monitoringa sistēmu, lai sezonas laikā sekotu valstsvienības spēlētāju veselības stāvoklim un organizētu savlaicīgu savainojumu ārstēšanu.

“Valdes vairākums Latvijas sieviešu valstsvienības spēles Eiropas čempionāta vēroja klātienē, iegūstot daudz pozitīvu emociju. Ņemot vērā komandas līderu lokā notikušās pārmaiņas, vairāku spēlētāju veselības problēmas, kā arī aso konkurenci Eiropas labāko komandu vidū, sieviešu valstsvienības starts sestā vieta un izcīnītā ceļazīme uz Pasaules kausa finālturnīru – novērtēts kā ļoti labs. Valde augstu vērē trenera Zībarta ieguldījumu komandas jaunā modeļa izveidošanā un nolēma piedāvāt viņam vadīt sieviešu valstsvienību arī 2018.gada Pasaules kausa izcīņas turnīrā un 2019. gada Eiropas čempionātā,” LBS citē savienības prezidentu Valdi Voinu.

“No trenera gaidām konkrētu darba plānu, lai kvalitatīvi sagatavotos nākamajiem lielajiem turnīriem. Savukārt LBS centīsies izmantot valstsvienības panākuma pozitīvo rezonansi, lai nostiprinātu sieviešu basketbola pozīcijas pašvaldībās, palielinātu basketbola nodarbībās iesaistīto meiteņu skaitu un uzlabotu darba apstākļus mūsu izlases komandām,” uzsvēra Voins.

“Paldies LBS vadībai par atbalstu un izrādīto uzticību. Ir milzīgs gods un atbildība saņemt piedāvājumu turpināt vadīt sieviešu valstsvienību. Tas ir labākais novērtējums iepriekšējos divos gados kopā paveiktajam. Komandu gaida divi atbildīgi starti – debija Pasaules kausa izcīņā un Eiropas čempionāts, kura grupu turnīrs notiks Latvijā. Centīsimies izdarīt visu iespējamo, lai parādītu labāko sniegumu un godam pārstāvētu Latviju,” atzīmēja Zībarts, kurš maija vidū kļuva arī par Latvijas čempionvienības “TTT Rīga” galveno treneri.

Pašlaik 43 gadus vecais Zībarts trenera gaitas sāka jau 1996.gadā basketbola klubā “Kolibri”, no 1998. līdz 2008.gadam strādājis ar 1990.-1991.gadā dzimušajām meitenēm. Viņš strādājis ar Latvijas jaunatnes izlasēm un 2010.gadā izcīnīja bronzas medaļu Eiropas U-20 čempionātā.

Profesionālajā klubu basketbolā viņš strādājis gan ar vīriešu, gan sieviešu komandām, trenējot “Barons”/LMT, “Latvijas Universitāte”, “Ventspils”, Vladivostokas “Spartak-Primorje”, Sanktpēterburgas “Spartak” un Kurskas “Dinamo” komandas.

Zībarts pagājušajā sezonā, esot galvenā trenera Luka Mondelo palīgs, palīdzēja Kurskas “Dinamo” vienībai triumfēt FIBA Eirolīgā.

Latvijas sieviešu valstsvienība kopš neatkarības atjaunošanas astoņas reizes spēlējusi Eiropas čempionāta finālturnīros, tai skaitā pēdējos septiņos pēc kārtas. Labākie rezultāti – ceturtā vieta 2007.gadā, kas pavēra iespēju kvalificēties Pekinas olimpiskajām spēlēm, kā arī sestā vieta 2005. un 2017.gadā, kas nodrošināja ceļazīmi uz 2019.gada Pasaules kausa izcīņu.

LA.lv