Latvijā
Izglītība

Mūs izmanto politiskajā spēlē: SSE Riga rektora paziņojums 16

Foto no http://www.sseriga.edu/

Rīgas Ekonomikas augstskolas rektors Anderss Palzovs izplatījis paziņojumu. Tas seko diskusijām par viņa iespējām turpmāk palikt amatā saistībā ar latviešu valodas zināšanām. Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka rektoram minimālajam valsts valodas prasmes līmenim ir jāatbilst augstākā jeb C līmeņa pirmajai pakāpei. Šā iemesla dēļ šonedēļ amatā neapstiprināja Rīgas Juridiskās augstskolas rektora amata kandidātu Melu Keniju.

“Šobrīd gatavojamies pārrunām ar Izglītības un zinātnes ministriju. Ceram rast tādu risinājumu, kurš būtu saskaņā gan ar Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem, gan arī ar attiecīgajām ES direktīvām. Esmu pārliecināts, ka mēs nonāksim pie šāda risinājuma,” paziņojumā pauž prestižās augstskolas rektors.

Šonedēļ saņemtais atbalsts “patiesi aizkustinājis” un viņš par to ir pateicīgs.

“Taču jāatzīmē, ka manas latviešu valodas zināšanas un izpratne par Latvijas politiku ir pietiekamas, lai saprastu, ka SSE Riga tiek izmantota kā līdzeklis politiskajā spēlē un tam nav nekāda sakara ar augstskolas rektora apstiprināšanu. Mēs koncentrēsim uzmanību pārrunām ar Izglītības un zinātnes ministriju un publiski atturēsimies no komentāriem šajā jautājumu, kamēr netiks rasts risinājums,” viņš komentē situāciju.

Saistītie raksti
LA.lv