×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
12. novembris, 2014
Drukāt

Mūsas tilts pārbūvēts

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Vakar Bauskā atklāts tilts pār Mūsu, kas ir piedzīvojis trešo nojaukšanu un pārbūvi.

Bausku pazīst kā pilsētu starp upēm. Tas ir simboliski atainots arī pilsētas ģerbonī. “Via Baltica” Mēmeli šķērso pār 2000. gadā pārbūvēto tiltu, bet ceļš pāri Mūsai uz Rundāli jau kļuva tik nedrošs, ka nākamgad būtu jāliedz lielgabarīta kravām šķērsot upi.

Mūsas tilts uzbūvēts 1887. – 1888. gadā uz dabiskās grunts pamatnes mūrētiem granīta blokiem, bet uz mūra balstiem atradās koka pārsedze un braucamā daļa. Kā Pirmā, tā Otrā pasaules kara laikā tas tika daļēji nopostīts. Tagad tas tika nojaukts trešo reizi, šoreiz – līdz pamatiem. Tranzītielu sakārtošana Bauskā tika aizsākta 2012. gadā un reizē ar tiltu izbūvēts rotācijas aplis, uzstādīti jauni gaismekļi, notekūdeņu kanalizācijas sistēma, gājēju ietves. Jaunuzbūvētais tilts ir gandrīz par pieciem metriem platāks kā iepriekšējais, tā garums 115 metru. Kopā tilts ar piegulošajiem apļiem un nobrauktuvēm izmaksājis turpat 5 miljonus eiro (no tiem 3,4 milj. ERAF, pašvaldībai nācies aizņemties un ieguldīt 1,2 miljonu).

“Pārbūvētajā tiltā ir daļēji saglabāta tilta vēsturiskā vērtība –1888. gadā būvētie balsti,” atklāšanas runā uzsvēra Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks (Nacionālā apvienība). Ar pūtēju orķestra “Bauska” atskaņoto “Brauciet lēnām par tiltu, draugi” pirmie pār tiltu devās divi Bauskas domes nule iegādātie elektromobiļi. Un tad jau kājām gāja paši baušķenieki. “Arī man jāatklāj tilts,” priecīgi atsaucās baušķeniece Gita Sondore, pavicinot rokā gabaliņu no baltās atklāšanas lentes. “Aiznesīšu mājās mazbērniem. Tik daudz pār šo tiltu iets, kad dzīvoju pienotavā. Tik daudz reižu esmu uz tā skūpstījusies…,” viņa piebilst.

Tilts pār Mūsu Bauskā ir tikai viens no 971 pašvaldību īpašumā esošā tilta. Tikpat daudz tiltu ir valsts īpašumā – šobrīd uzskaitīti 972 tilti, vēsta AS “Latvijas valsts ceļi” preses sekretāre Anna Kononova. No tiem 15% jeb 149 vēl joprojām ir ļoti sliktā tehniskā stāvoklī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+