×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
18. februāris, 2013
Drukāt

Mūsdienīgas inhalācijas iespējas

Inhalācijas ir viens no svarīgiem elpošanas ceļu iekaisuma slimību ārstēšanas veidiem, jo ar tām var sasniegt plaušas un pat bronhiolas.

 

Ir zināms, ka temperatūru var diezgan viegli samazināt, ja iedzer paracetamolu vai aspirīnu, bet klepus, gļotādas sausums, sāpes, kasīšanās kaklā un krēpu izdalīšanās, sagādājot milzums neērtību, turpinās vēl ilgi. Izmantojot inhalācijas, izveseļošanās notiek pusotru vai pat divas reizes ātrāk.

Salīdzinot ar citām zāļu lietošanas metodēm, inhalācijai ir vairākas priekšrocības. Tā ir iespēja ātri un nepastarpināti iedarboties uz gļotādas iekaisuma zonu, turklāt paņēmiens ir visai lēts, lai panāktu simptomu ātru mazināšanos un tai sekojošu izveseļošanos.

Inhalāciju izmantošana ir vienīgais līdzeklis, kā ārstniecības līdzekļi var nonākt bronhu alveolās. Turklāt inhalācijas šķīdums neuzsūcas asinīs un tādēļ neietekmē arī citus orgānus un sistēmas, kā tas notiek, lietojot tabletes vai injekcijas. Savukārt inhalācija caur miglotāju ir vienīgā iespējamā aerosolterapijas metode bērniem līdz piecu gadu vecumam, kā arī lielai daļai gados vecu pacientu.

Gluži neaizstājamas inhalācijas ir hronisku elpošanas ceļu iekaisuma slimību (hroniska bronhīta, bronhiālās astmas, faringīta) gadījumos. Ir medikamenti, kurus var izmantot inhalācijām, lai novērstu elpas trūkuma un aizdusas lēkmes, nesaucot ātro palīdzību!

Pretstatā seno laiku mājas inhalācijas metodei, ko dažkārt izmanto joprojām, kad elpo karstus zāļu tējas tvaikus, speciālās inhalācijas ierīces ražo gan ārstnieciskā līdzekļa pūderveida izsmidzināšanai, gan iespējai šīs vielas viendabīgi nogādāt tieši augšējā un apakšējā elpošanas traktā, kur tām ir vislielākais efekts. Lietojot pēdējos, var samazināt blaknes, jo mazāk ārstniecisko vielu paliek mutes dobumā, kur no tām nav nekāda labuma.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+