Publicitātes foto

Mūsdienu amatniecības festivāls aug krāšņumā 0

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jau 8. Mūsdienu amatniecības festivālu, kas šogad norisināsies 4. un 5. augustā no plkst. 10 līdz 17, LA.lv uzzināja muzejā. Arī šogad festivāls piedāvās apmeklētājiem iepazīt jaunākās tendences Latvijas amatniecībā un iegādāties dažādus no dabīgiem materiāliem veidotus skaistus un noderīgus darinājumus. Šogad festivāls pulcēs jau 140 dažādu amatu meistarus, no kuriem 29 tajā piedalīsies pirmo reizi, 30 pārtikas mājražotājus un viesus no kaimiņzemēm.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas

Atšķirībā no etnogrāfiski tradicionālā Gadatirgus jūnijā, augusta festivālā tiek aicināti piedalīties Latvijas amatnieki, kas strādā ar visdažādākajām metodēm un materiāliem, savos darinājumos apvienojot amata prasmes, tehnoloģiju attīstības un mūsdienu dizaina elementus. Amatniecības izstrādājumiem jābūt kvalitatīviem un amatnieku pašu rokām darinātiem. Tiem jāapvieno skaistais ar derīgo: mākslinieciska patstāvība un amatnieciska varēšana. Festivālā pārstāvētajiem izstrādājumiem reizē jābūt gan spogulim mūsdienu sabiedrības pieprasījumam pēc unikāliem produktiem, gan jāveido apmeklētāju individuālā gaume un jāapliecina alternatīvas vienveidīgām masveida ražošanas izpausmēm.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vienlaikus ar Mūsdienu amatniecības festivālu notiks arī ceturtie Latvijas mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētki. Divās dienās teātra mīļotāji no visas Latvijas izspēlēs 16 dažādas izrādes, kas tiks rādītas gan uz brīvdabas estrādēm, gan etnogrāfiskajās sētās, tā pietuvinot darbības vidi dokumentālai ticamības izjūtai. Teātra svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Brīvdabas muzeju.

Festivāla viesiem bez papildu maksas būs iespējams apmeklēt teātra izrādes, kā arī izstādi “Vidzemes podnieka Gustava Ozoliņa mantojuma izpēte un aktualizēšana mūsdienās” (Izstāžu zālē), kas tapusi sadarbībā ar Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu, izstādi “Mūsu 100 tautumeitas Latvijas simtgadei” (Hernhūtiešu saiešanas namā) un muzeja ekspozīciju.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.