Kultūra
Kultūrpolitika

Mūsdienu dejas forums Rīgā0


Olga Žitluhina
Olga Žitluhina
Foto – Zane Bitere/LETA

No 2. līdz 6. jūnijam Rīgā norisināsies ikgadējais – jau 20. – starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls “Laiks dejot”, kurā notiks pirmā Latvijas laikmetīgās dejas izrāžu skate un valstu simtgadnieču – Lietuvas, Igaunijas un Somijas – viesizrādes.

Šogad “Laiks dejot” īpaši pievēršas vietējo horeogrāfu darbiem – programmā iekļauta horeogrāfes Olgas Žitluhinas veidotā izrāde “Ārā” četrpadsmit dejotājiem, Kristīnes Brīniņas “I am a Really Shy Person”, Agates Bankavas “Membra”, dejas izrāde bērniem “Eksperiments ar apskāvienu” u. c. Kopumā tiks rādītas desmit no 2014. līdz 2018. gadam tapušas izrādes, kā arī trīs darbi, kas vēl ir izstrādes procesā.

Ar lielformāta izrādi “Godos”, atsaucoties uz lietuviešu mītiem un leģendām, Latvijā viesosies lietuviešu horeogrāfes Birutes Letukaites dibinātais Lietuvas laikmetīgās dejas teātris “Aura” – pamatlicējs šīs jomas attīstībai kaimiņvalstī. Savukārt igauņu horeogrāfs, dejotājs un mūziķis Karls Sakss piedāvās solodarbu “Stāvoklis un dizains”, kas 2017. gadā saņēmis Igaunijas Teātra savienības balvu kā labākā dejas izrāde. Rīgā varēs noskatīties arī horeogrāfu dueta “Roosna & Flak” (igaunis Kūli Rosna un norvēģis Kenets Flaks) izrādi “Pirmkustinātājs”. Bet somu dejas apvienība “Gruppen Fyra” viesosies ar izrādi “Garie vadi”, kas Somijā kļuvusi par īstu grāvēju.

LA.lv