×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
29. septembris, 2016
Drukāt

Mūsdienu kantri Aivara Birzmaļa dziesmās

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No kreisās: Aivars Birzmalis, Jānis Misiņš.

Aivars Birzmalis nav svešs “Dzintara dziesmu” klausītājiem, jo šīs aptaujas dalībnieki jau ir vērtējuši dziesmas “Manas lauku mājas”, “Reizi nedēļā” un “Bruņinieks”, bet tagad dziesma “Rudais” skan ne tikai “Dzintara dziesmās”, bet arī Latvijas Televīzijas raidījumā “Latvijas sirdsdziesmas”.

Šis rudens Aivaram ir īpašs – iznācis viņa pirmais albums “Viņa” un pirmo reizi ar savu dziesmu mūziķis piedalās televīzijas aptaujā. “Šī ir pirmā reize, un ir liels prieks, ka esmu ar savu dziesmu Latvijas Televīzijā. Prieks par jauno studiju, kas tiešām ir ļoti skaista, vienīgi gaidu, kad raidījuma veidotāji sapratīs, ka arī tādā studijā vajag dziedāt “dzīvajā”, citādi tā jocīgi sanāk, ka viss tik smuki, glauni, iespējas ir, filmēt var, bet skan fonogramma,” teic Aivars un atklāj, ka aptaujas dziesma “Rudais” ir par mazu zēnu, kurš kopā ar savu suni Rudo klīst apkārt un fantazē par dzīvi.

Lai arī Latvijā ir kantri grupas, un šajā vasarā bija pat divi kantri festivāli, tas tomēr latviešiem nav raksturīgākais no mūzikas žanriem, bet Aivars ir izvēlējies tieši kantri. “Jā, Latvijā ir pāris grupas, kuras var sevi saukt par kantri… Man šī mūzika ļoti patīk, es runāju par mūsdienu kantri, mums Latvijā ar vārdu “kantri” ir cita asociācija, tāpēc mūsu spēlēto kantri daudzi nesaprot, bet par to mēs nebēdājamies. Vienmēr, sākot kaut ko jaunu, ir jāsastopas ar dažādiem aizspriedumiem. Bet ir daudzi, kuriem patīk, un mums par to prieks,” nosaka Aivars.

Aivara kantri mūziķa ceļš aizsākās pirms pieciem gadiem, bet ar ģitārspēli Aivars iepazinās bērnībā. “Sāku spēlēt ģitāru, kad man bija 10 gadi, un no tā laika mūzika mani aizrāvusi. Protams, ka par kantri mūziku vēl pirms septiņiem gadiem neko nebiju dzirdējis, tāpat kā daudziem man likās, ka kantri ir tas, ko spēlē Latvijas grupas. Es nesaukšu tās vārdā, bet tad es izdzirdēju to kantri, ko spēlēju tagad. Es domāju par Ameriku, un sapratu, ka šī ir tā mūzika, ko gribu dziedāt, ko esmu ilgi meklējis un kas man vislabāk sanāk,” atklāj Aivars. Viņš uzskata, ka kantri mūzika ir ļoti melodiska, vienkārša un viegli uztverama. Ietekmējas no tādiem pazīstamiem mūziķiem kā Breds Peislijs, Bleiks Šeltons, Dariuss Rukers, Travis Trits un citiem.

Aivars albumu ierakstīja kopā ar Jāni Misiņu. Par sadarbības aizsākumiem Aivars teic: “Ar Misiņu kopā spēlējam jau trīs gadus. Aizsākās pavisam vienkārši. Es viņam uzrakstīju, vai viņš negrib uzspēlēt kopā ar mani kādā pasākumā, un, tā kā tolaik biju, manuprāt, vienīgais, kurš dziedāja amerikāņu kantri, mūsdienu kantri, tad viņš piekrita, jo arī viņam šī mūzika ļoti patīk. Tā spēlējam kopā vēl joprojām, un ļoti ceru, ka spēlēsim, jo tāda kā Jānis cita mums te nav.”

Albuma “Viņa” dziesmu testus rakstīja Kristīne Kalniņa, mūzikas autors ir Aivars, bet diskā ir arī divi instrumentālie skaņdarbi, kuros, kā Aivars teic: “Jānis varēja izpausties.” Jānis ir arī autors dziesmai “Sānslīdē”, kas radio ēterā nav skanējusi. Bez Aivara vokāla un Jāņa ģitāras, mandolīnas, bandžo, dziesmu aranžijām ierakstos piedalījās arī citi Latvijā zināmi mūziķi: Artis Orubs (bungas), Edvīns Ozols (basģitāra), Kristaps Rullis (stīlģitāra) un Juris Kristons (taustiņinstrumenti). Dziesmas iespēlētas “Sound Division Studios”.

Cik viegli vai grūti tapis pirmais albums “Viņa”, zina tikai Aivars. “Doma par albumu bija jau sen, bet šā gada aprīlī radās iespēja albumu ierakstīt. Jāteic, ka trīs dziesmas jau bija ierakstītas, bet pārējās jau bija pusgatavas, pat vēl nezinot, ka būs albums. Visa vasara pagāja rakstot un pārrakstot, līdz augustā albums bija mājās. Es domāju, ka katram mūziķim albums ir kā atskaites punkts. Viens posms ir noslēdzies, tagad varam sākt domāt par nākamo, mācīties no kļūdām, kas tika pieļautas, rakstot šo albumu. Nākamais noteikti būs citāds,” atklāj Aivars. Kā jau ierasts, ja ir albums, tad ir arī koncerti, lai klausītāji iepazītos ar dziesmām. Par to Aivars smaidot nosaka: “Par koncerttūri gan konkrēti neko pateikt vēl nevaru. Protams, ir doma, bet tas viss vēl ir jāsaliek kārtīgi pa plauktiņiem. Jāsaprot, ko un kā pareizāk darīt, lai tam visam būtu arī finansiāls segums. Uz entuziasmu balstīties vairs negribam, nav vairs tas laiks. Par to, ja kaut kas notiks, noteikti dosim ziņu.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+