×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
2. septembris, 2013
Drukāt

Mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts”

Foto - publicititātesFoto - publicititātes

Mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” laikā, kas norisināsies no 7. uz 8.septembri, Rīgas pilsētā bez maksas būs aplūkojami 57 projekti, kas pārstāv dažādus žanrus.

Šogad mūsdienu kultūras forums notiek ar devīzi “Atver durvis!” un piedāvātos pasākumus Rīgā varēs baudīt Vecrīgā, Centrāltirgū un Spīķeru kvartālā, pilsētas centrā, kā arī Sarkandaugavā, Teikā un Šmerlī, Vecmīlgrāvī un Pārdaugavā.
“Baltās nakts” dalībnieku veidotie projekti pārstāvēs mūziku, teātri, dzeju, performances, kino, kā arī būs vērojami interaktīvi, multimediju un starpdisciplināri projekti.
Rakstniecības un mūzikas muzejs foruma laikā aicinās uz akciju “Māksla izkāpj no rāmjiem”. Akcijas pamatā ir ideja par muzejā glabāto, klasiķu radīto tēlotājas mākslas darbu atdzīvošanos ar dažādu laikmetīgās mākslas žanru starpniecību.
Baltajā naktī muzejā no pulksten 19 līdz 3 varēs apmeklēt “Pēdējo izstādi” un Artūra Arņa instalāciju izstādi “Kurš ir tavs īstais Rainis?”, skatīties īpašu videoprogrammu, kā arī dzīvos priekšnesumus.
Tāpat “Baltās nakts” laikā notiks festivāla “Skaņu mežs 2013” oficiālās programmas pirmais koncerts, kas būs grieķa Bila Kuligas vadītās avangarda mūzikas izdevniecības PAN prezentācija. Koncerts notiks Anglikāņu baznīcā un sastāvēs no izdevniecības PAN prezentācijas, kurā piedalīsies tādi mūziķi kā Ņujorkas improvizējošais perkusionists un skaņu mākslinieks Eli Keslers, itāļu elektroakustikas komponists Valerio Trikoli un post-dark ambient mūziķis ar pseidonīmu Helm no Lielbritānijas.
Savukārt Kalnciema kvartālā šajā laikā norisināsies audiovizuāls pasākums “Vēlmju aka”, kurā tiks apvienotas interaktīvas video instalācijas, audio noformējums un “Live Drawing” vizualizācijas, veidos multimediju māksliniece Zane Raudiņa, DJ “Kosmodisks” un ilustrāciju žurnāla “Popper” komanda.
Ģertrūdes ielas teātrī mūsdienu kultūras foruma laikā pirmizrādi piedzīvos režisores Elīnas Cērpas veidotais iestudējums “Jēzus Kristus glābējs”. Šajā izrādē tiks izmantots vācu aktiera Klausa Kinska teksts Ingas Rozentāles tulkojumā, par dzīvo mūziku gādās turku un nīderlandiešu mūziķis Sinans Arats, bet kā izrādes dalībnieki minēti Latvijas iedzīvotāji.
“Baltā nakts” ir daļa no starptautiska projekta “Eiropas Baltās naktis”, ko aizsākušas piecas Eiropas galvaspilsētas – Brisele, Madride, Parīze, Rīga un Roma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+