Kultūra
Māksla

Mūsdienu mākslas galerija atklās jauno izstāžu sezonu0

Publicitātes foto

Sestdien, 3. martā plkst. 17 ar Edgara Mucenieka izstādes “Vienatnē” atklāšanu un Andra Indāna “Gas Of Latvia” koncertu 2018. gada sezonu sāks Mūsdienu mākslas galerija, LA.lv uzzināja galerijā

Sevi mākslinieks Edgars Mucenieks sevi sauc par ceļotāju mākslā, ceļotāju dažādās vietās, laikos un formās: “Es gleznoju, zīmēju, fotografēju, veidoju performances, instalācijas, objektus, zemesmākslu. Retāk muzicēju un uzrakstu kādu dzejoli vai pasaku. Ceļošana visos laikos ir bijusi privilēģija un izaicinājums. Tie, kas atgriezās (ja vispār atgriezās) no tāliem ceļojumiem, atveda pārmaiņas un atvēra jaunas pasaules. Domāju, ka šodienas mākslā vairs neko nevar atklāt – ir palicis tikai viens atklājums – pats MĀKSLINIEKS (ar lielajiem burtiem), protams, tikai tad, ja viņa personīgais ceļojums nekad nebeidzas.” Edgara Mucenieka izstāde Mūsdienu mākslas galerijā būs apskatāma līdz 31. martam.

Pēc izstādes atklāšanas pasākuma viesiem būs iespēja baudīt mūziķa Andra Indāna elektroniskās brīvformas mūzikas projekta “Gas Of Latvia” koncertu, ko papildinās Gruzijā dzīvojošā Latgales mākslinieka Nitai Charan Das veidotās videoprojekcijas. Projekta dibinātājs skaņu režisors un komponists Andris Indāns nodarbojas ar mūziku jau kopš astoņdesmito gadu beigām, un viņa Gas Of Latvia ir uzskatāms par vienu no ievērojamākajiem un, iespējams, Latvijas elektroniskajā mūzikā vēsturiski būtiskākām parādībām pēc NSRD.

LA.lv