×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
14. janvāris, 2016
Drukāt

Mūsdienu morāle

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Stīvena Emidona bestsellers “Cilvēka vērtība” kļuvis par iedvesmu Paolo Virzi filmai, kas, izceļojusies pa kinofestivāliem, nelineārā narācijā atklāj traģēdiju, kurā iesaistītas divas ģimenes.

Dino Osola ir no tiem cilvēkiem, no kuriem apkārtējie vislabprātāk izvairītos, jo viņa uzbāzība ir teju neizmērojama. Taču, kad viņš nekaunīgi pieteicies iepazīties ar savas meitas drauga bagāto ģimeni, kādā sarunā pēc noķertajiem atslēgas vārdiem viņš sajūt arī iespēju nopelnīt, un, nepazīdams ne mazākos sirdsapziņas pārmetumus par iespējamas draudzības un peļņas ciešo saistību, metas avantūrā, kuras gals nav paredzams. Tikmēr peripetijas notiek arī pārējo stāstā iesaistīto varoņu dzīvē, iezīmējot gan bērnības un jaunības traumas, mīlestības trūkumu, gan jaunas dzīvības pieteikšanos, šķiršanās sāpes un vientulību, un to visu sasaista kāda vārdā nenodēvēta velosipēdista liktenis. Viņš, nakts aizsegā devies pēc darba mājās, kļuvis par neuzmanīga džipa vadītāja upuri, un, tā kā vainīgais no notikuma vietas aizbēdzis, policija pa pavedienam šķetina stāstu, kurā uz ļoti nevienlīdzīgiem svaru kausiem atrodas Osolas un Bernaski ģimenes.

Paoli Virzi filma “Cilvēka vērtība” krietni izceļojusies pa kinofestivāliem – tā izrādīta arī Karlovi Varos, Tribekā un Čikāgā – un izvirzīta daudzām balvām, arī Eiropas kinobalvai par režiju un labāko aktrisi (Valērija Bruni Tadeski), un pirms pāris gadiem tā bija Itālijas pieteiktā filma uz “Oskara” nomināciju, taču cīņa par Amerikas Kinoakadēmijas balvu gan “Cilvēka vērtībai” izpalika. No oriģināldarba vietas Konektikutas darbību pārceļot uz Itālijas ziemeļiem, Virzi atbilstoši dienvidnieku temperamentam adaptējis Stīvena Emidona romāna emocionālās līnijas, kurās dominē alkatība, iekāre un mūsdienu morāles apšaubāmās vērtības un kurā kā Akiras Kurosavas “Rašomonā” centrālais sižets tiek atklāts kārtu pa kārtai, neziņā turot kā pārējos varoņus, tā arī skatītāju. Tajā pašā laikā katrs no stāstiem nav samocīts, kopējā bilde ir nevainojama.

UZZIŅA:

“Cilvēka vērtība”/”Human Capital”/”Il capitale umano”

Itālija, Francija, 2013.

Režisors: Paoli Virzi

Lomās: Fabricio Bentivoglio, Valērija Golino, Valērija Bruni Tadeski, Fabricio Džifuni

No 15. janvāra “Kino Citadele”, “Splendid Palace”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+