×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. aprīlis, 2017
Drukāt

Mūsdienu Robins Huds – aizrautīgais loka šāvējs Inārs Dubkēvičs (1)

Foto: Ināra Dubkeviča personiskais arhīvsFoto: Ināra Dubkeviča personiskais arhīvs

Bijis dejotājs un mīms, ikdienā maizi pelna kā mežistrādes speciālists. Pēc 20 gadu meklējumiem atradis savu pašizteiksmi īstajā sporta veidā – loka šāvējs Inārs Dubkevičs šobrīd gatavojas 2020. gada olimpiskajām spēlēm Tokijā un audzina sevī spēju nepieķerties ne panākumiem, ne zaudējumiem.

Ināra Dubkeviča mājās “Piekūnos” Inčukalna novadā viss paša rokām radīts – gan skaistā guļbūve, gan koptā vide ar dīķi sirds formā. No mājas pamatīgi iestaigāta 70 m gara taka aizved līdz mērķim. Gadiem turp un atpakaļ sperti tūkstošiem soļu – domājot, analizējot, trenējoties un velkot no mērķa ārā izšautās bultas.

Inārs nostājas, paceļ loku, nomērķē, atvelk stiegru un izšauj. Ja mērķī šauts simtiem reižu, pēc skaņas var dzirdēt, vai bulta trāpījusi desmitniekā. Desmitniekam ir dobja skaņa, atpazīstama arī aizvērtām acīm. Ar loka šaušanu Inārs nodarbojas devīto gadu. Šajā laikā bijušas gan uzvaras, gan zaudējumi, taču galvenais nav zudis – aizrautība un patikšana.

UZZIŅA
Latvijā arheologu izrakumos atrasti kaula bultu uzgaļi, kas lietoti jau 9. – 4. gadu t. pr. Kr.
Loka šaušana kā sporta veids Latvijā ieguvis popularitāti kopš 60. gadiem. 1963. gadā dibināta Latvijas Loka šaušanas federācija (LLŠF), kas 1994. gadā uzņemta Starptautiskajā loka šaušanas federācijā.
No Latvijas sportistiem visaugstākie sasniegumi olimpiskā loka klasē bijuši Zanei Bērziņai – 2006. gadā 10. vieta Eiropas čempionātā Grieķijā un paralimpietei Ievai Mellei – 8. vieta 2016. gada paralimpiskajās spēlēs.
Loku veidi: olimpiskais loks, kompaktloks, neaprīkotais un tradicionālais loks.
Ināra nozīmīgākie sasniegumi:
Latvijas sporta meistars loka šaušanā – 2012. gadā 2. vieta Latvijas olimpiādē, 2016. gadā 3. vieta Latvijas olimpiādē.
Augstas klases inventārs loka šaušanai, tajā skaitā 12 bultu komplekts, izmaksā līdz 3000 eiro. Loks sver 2,8 kg, bet loka stiprums (spēks, ar kuru jāatvelk stiegra) ir 20 kg. Olimpiskajā disciplīnā olimpiskajā 70 metru aplī šauj pa sešām bultām divpadsmit sērijas, kopumā 72 bultas.

– Manuprāt, tas ir svarīgi visās dzīves jomās – darbam, ko dari, ir jāpatīk. Sporta veidam, ar kuru nodarbojies, ir jāpatīk. Lai brīžos, kad ir grūti, kad gribas padoties, tu tomēr spēj sevi pārvarēt un atkal šaut, jo viens precīzi mērķī raidīts šāviens patiesībā ir simtiem neveiksmīgu šāvienu rezultāts, – teic Inārs.

Pacietība, psiholoģiskā noturība, spēja koncentrēties, pašdisciplīna un mērķtiecība – tās ir īpašības, kuras loka šaušanā ir ļoti svarīgas. Šķiet, ka arī dzīvē šis īpašību kopums vislabāk raksturo sportistu. Inārs ir triju meitu tēvs un ikdienā nodarbojas ar mežizstrādi. Arī savās mājās “Piekūnos” viņš kopj mežu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ziedīte Krūmiņa Atbildēt

    Īsts cīnītājs, cilvēks, kas zina ko grib un par to cīnās. Lai Ināram labas sekmes gatavojoties Tokijas Olimpiskajām spēlēm.

Draugiem Facebook Twitter Google+