×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
14. aprīlis, 2016
Drukāt

Mūsdienu sabiedrības stāsts – dejas valodā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kā saglabāt prāta brīvību mūsdienu sabiedrības modeļos? Šis ir jautājums, uz kuru atbildi dejas valodā meklē Beļģijas Laikmetīgās dejas kompānija “Opinion Public”. Iespēja redzēt patiesi meistarīgu dejotāju priekšnesumu būs arī 21. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla apmeklētājiem. “Opinion Public” dejas izrādes notiks 19. aprīlī Rīgā, Latvijas Nacionālajā operā, un 21. aprīlī Preiļu novada kultūras centrā.

Deju kompānijas “Opinion Public” jeb “Publikas viedoklis” sastāvā ir pieci dejotāji, kuru mērķis, vadoties pēc savas personiskās un profesionālās pieredzes, ir radīt savu atšķirīgu horeogrāfisko stilu. Laikmetīgās dejas kompānijas mākslinieki viņu profesionālās prasmes pilnveidojuši pasaulslavenajā Bežāra baletā Lozannā. Apvienības mērķis ir gana precīzs – tā veido izrādes par tēmām, kas svarīgas mūsdienu sabiedrībā – savstarpējās cilvēku attiecības, personiskās ambīcijas, nepārtraukta vēlme pašattīstīties.

Arī izrādei, ko Starptautiskais baleta festivāls piedāvās Rīgā un Preiļos, mākslinieki iedvesmojušies no aktuālajiem notikumiem un apkārtējās vides apstākļiem. Izrādes horeogrāfs Etjēns Bežārs uzskata, ka mūsdienās ir ļoti grūti  saglabāt prāta brīvību, jo cilvēki nepārtraukti atrodas mediju un dažādu sabiedrības grupu ietekmē. “Mediju konstruētā realitāte bieži vien tiek uztverta par patieso, tādēļ bieži vien neesam noteicēji pār savu rīcību,” tā horeogrāfs.

Latvijas skatītāji Briseles mākslinieku sniegumu jau iepazinuši pirms diviem gadiem, toreiz tā bija izrāde “Bob`art”. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla direktore Lita Beiris uzsver – ja mākslinieku sniegums ir augstvērtīgs un spēj aizraut publiku, tad viņus uz festivālu aicina atkārtoti. “Opinion Public” ir ārkārtīgi interesanti un radošas enerģijas pārpilni. Iepriekšējā reizē skatītājus Rīgā un Preiļos uzrunāja viņu sniegums, tāpēc ar prieku aicināju viņus atkal. Izrādei ir kompakts formāts, tāpēc arī šogad ir iespējams kompānijas sniegumu aizvest un parādīt skatītājiem Preiļos, kur to ļoti gaida. Viņi ir augstas raudzes profesionāli mākslinieki ar oriģinālu skatījumu uz notikumiem sabiedrībā. Ar minimāliem līdzekļiem viņi skatītājiem spēj pavēstīt ļoti daudz. Noteikti iesaku noskatīties šo izrādi, kas liek aizdomāties!”

Par ko vēstīs beļģu dejotāju izrāde šoreiz? “Dejas māksla tāpēc ir tik interesanta, ka katrs pats tajā var nolasīt sev saprotamu vēstījumu, un neviens neaizies no izrādes tukšā. Mani vienmēr mulsina jautājums – kādai auditorijai ir domāta deja? Tā ir bez vecuma un pieredzes robežām, jo runā universālā valodā. Tieši tāpēc arī mūsu festivāla devīze ir – deja bez robežām.”

 

Varbūt noder!

“Opinion Public” izrādes

19. IV 19.00 Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē (EUR 10 – 20)

21. IV 19.00 Preiļu novada kultūras centrā (EUR 5 – 15)

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+