Pasaulē
Eiropa

Mūsdienu vergi ārzemēs: visbiežāk parādnieki un atkarībnieki 16

Foto Reuters/Scanpix/LETA

“Cilvēki ar dažādām atkarībām, kā arī parādu jūgā nonākuši cilvēki un tie, kas palikuši bez pajumtes. Šādi cilvēki tika piemeklēti, jo ar viņiem ir vieglāk manipulēt, viņi izrāda mazāku pretestību, pie reizes viņiem svešvalodas zināšanu nav un viņi nevērsās pie vietējām tiesībsargājošām iestādēm, kas deva iespēju ilgstoša laikā viņus izmantot,” – Valsts policijas pārstāvis Armands Lubarts skaidro, kā latvieši varēja kļūt par vergiem ārzemēs.

Jau ziņots, ka Lielbritānijā aizdomās par savu tautiešu paverdzināšanu aizturēti seši Latvijas valstspiederīgie.

Par mūsdienu verdzības upuriem bija kļuvuši desmit Latvijas iedzīvotāji. Viņiem nācies strādāt piespiedu darbus. Britu likumsargi gan pagaidām neatklāj, ko tieši vergturi bija likuši viņiem darīt. Izmantotie cilvēki bija trūcīgi un tādi, ar kuriem viegli manipulēt.

Saistītie raksti

Iespējamos pavedienus par cilvēku ekspluatāciju darba nolūkos uzgāja policisti Latvijā. Vakar britu policija veikusi aizturēšanu Dārbi pilsētā, Anglijas Īstmidlendsas reģionā, aizdomās par paverdzināšanu apcietinot sešus Latvijas valsts piederīgos – trīs sievietes un trīs vīriešus, vecumā no 31 līdz 55 gadiem. Vienlaikus dažādās adresēs atbrīvoti desmit Latvijas iedzīvotāji – deviņi vīrieši un viena sieviete. Visi bijuši pilngadīgi. Kā stāsta policijā, par vergturu upuriem kļuvušie cilvēki bijuši viegli iespaidojami.

Policija izmeklēšanas nolūkos pagaidām neatklāj kādus tieši darbus paverdzinātajiem bijis jāveic un cik ilgi tie turēti gūstā. Viņiem bija atņemtas norēķinu kartes, uz kurām pārskaitīta alga, tāpēc bijis neiespējami Lielbritāniju pamest.

Tā kā noziegums noticis Lielbritānijā, visticamāk, arī tiesas process gaidāms šajā valstī. Šobrīd tur atrodas arī divi Latvijas likumsargi, kuri palīdz britu kolēģiem izmeklēšanā.

LA.lv