Sports
Ziemas sports

Mūsējie ceturtdien. Pirmā lielo cerību nakts0

Reuters/Scanpix

Phjončhanas olimpisko spēļu sestajā dienā ceturtdien uz starta iziet kopā 12 Latvijas sportisti, medaļu pretendentiem skeletonistiem Martinam un Tomasam Dukuriem aizvadot pirmos divus braucienus.
Tāpat šodien startēs kamaniņu braucēji Kristers Aparjods, Ulla Zirne, kā arī Jura un Andru Šicu divnieks, kuri aizvadīs sacensības komandu stafetē. Tikmēr individuālajā distancē biatlonā sacentīsies Baiba Bendika, Andrejs Rastorgujevs un Oskars Muižnieks. Vēl no Latvijas sportistiem sacensības aizvadīs kalnu slēpotāja Lelde Gasūna, kā arī distanču slēpotājas Patrīcija Eiduka un Inga Paškovska.

Dukuriem pirmais brauciens sāksies plkst.3 pēc Latvijas laika, bet otrajam starts tiks dots plkst.4.30.
Tomass Dukurs pirmajā braucienā startēs ar astoto numuru, bet uzreiz aiz viņa trasē dosies Martins Dukurs.

Tāpat arī Gasūnai sacensības sāksies plkst.3 pēc Latvijas laika, kad iecerēts pirmais brauciens milzu slalomā, bet otrajam starts paredzēts plkst.6.45.
Gasūnai šajās sacensībās ticis 50.numurs no 81 dalībnieces.
Šīs sacensības sākotnēji bija paredzētas pirmdien, bet stiprā vēja dēļ tās tika pārceltas uz ceturtdien. Savukārt trešdien dāmām bija paredzēts spēkoties slalomā, taču arī šī disciplīna tika pārcelta.

Distanču slēpotājām starts desmit kilometru brīvā stila distancē sāksies plkst.8.30.
Eidukai ticis 65.numurs un viņa trasē dosies dažas minūtes pāri plkst.9, kamēr Paškovska startēs ar 86.numuru un distancē dosies desmit minūtes vēlāk. Distancei pieteikušās 90 slēpotājas.

Šī mēneša pirmajā dienā pilngadību atzīmējusī Eiduka šosezon sasniegusi lielisku sportisko formu un labojusi dažādus Latvijas rekordus. Tā decembrī Skandināvijas kausa sacensībās Somijā viņa sasniedza visu laiku augstvērtīgāko rezultātu Latvijas sievietēm Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) kategorijas punktos.
Olimpisko spēļu debitante ir arī 25 gadus vecā Paškovska, kura šosezon reizi izslēpojusi no 160 FIS kategorijas punktiem. Viņa savulaik iemēģinājusi spēkus arī biatlonā.

Ceturtdien tiks sadalīti divi medaļu komplekti individuālajā distancē biatlonā. Vispirms plkst.10.15 sāksies 15 kilometru distance dāmām, bet plkst.13.20 20 kilometros sacentīsies kungi.
Sacensības dāmām sākotnēji bija ieplānotas trešdien, bet stiprā vēja dēļ tās pārcēla uz ceturtdienu.

Savukārt kamaniņu braucējiem komandu stafete sāksies plkst.14.30 pēc Latvijas laika.
Latvijas komandai ar Aparjodu, Zirni un Šiciem sastāvā ticis astotais numurs. Kopumā startēs 13 komandas.

Saistītie raksti

Latvijas kamaniņu braucēji šosezon Pasaules kausa posmos divas reizes kāpuši uz goda pjedestāla komandu stafetes sacensībās. Oberhofā latvieši izcīnīja sudrabu, bet Siguldā guva bronzu. Pasaules kausa kopvērtējumā Latvijas stafetes komanda ieņēma ceturto vietu.

Šosezon stafetē dominējuši vācieši, kuri tikai divās sacensībās neizcīnīja uzvaras – Kēngiszē tiekot diskvalificētiem, bet Siguldā piekāpjoties krieviem. Tiesa, Olimpiskie sportisti no Krievijas SOK diskvalifikāciju dēļ Phjončhanā nestartē spēcīgākajā sastāvā, līdz ar to konkurence kļuvusi mazāka.

LA.lv